Meilutytė jaunimo olimpinėse žaidynėse iškovojo auksą, Strazdas - sidabrą - Anglija.lt

Meilutytė jaunimo olimpinėse žaidynėse iškovojo auksą, Strazdas - sidabrą

Plaukikė Rūta Meilutytė iškovojo Kinijoje vykstančių pasaulio jaunimo vasaros olimpinių žaidynių aukso medalį.

Pirmadienį 50 m krūtine rungties finale olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė sugaišo 30,14 sekundės ir net 1,64 sekundės aplenkė antroje vietoje likusią vokietę Julią Willers bei 1,70 sekundės – trečiąją poziciją užėmusią vengrę Anną Sztankovics.

R. Meilutytę su šiuo pasiekimu pasveikino Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė:

„Įsitvirtinusi geriausių sportininkių olimpe, nuolat stebini savo talentu, atkaklumu ir atsakingu požiūriu į treniruotes. Esi puikus pavyzdys kiekvienam Lietuvos jaunuoliui, kad galime ir turime siekti pergalių ten, kur esame stiprūs“, - sakoma Prezidentės sveikinime.

Šalies vadovė plaukikei palinkėjo sveikatos ir sėkmės kituose jaunimo olimpinių žaidynių plaukimuose bei netrukus prasidėsiančiame Europos plaukimo čempionate.

Iškart po šio plaukimo lietuvaitė išbandė jėgas ir 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungties pusfinalyje. Rūta užėmė trečiąją vietą ir pateko į rytoj vyksiantį finalą.

Ketvirtadienį R. Meilutytė skris į Berlyną, kur varžysis Europos plaukimo čempionate.

Pirmadienį 200 m kompleksinio plaukimo varžybų finale puikiai startavo ir kitas Lietuvos atstovas Povilas Strazdas. Jis distanciją įveikė per 2 min. 02,32 sek. ir iškovojo sidabro medalį.

Greitesnis už lietuvį buvo tik vengras Benjaminas Gratzas (2:01,08). Bronza pasipuošė kitas Vengrijos atstovas Norbertas Szabo (2:02,47).