Metro streikai Londone: kaip juos ištverti? - Anglija.lt
 

Metro streikai Londone: kaip juos ištverti? 

Keliesi anksčiau, skubi, bet vis tiek vėluoji į darbą – taip londoniečių kasdienybę sutrikdo metro darbuotojų streikai, vėl sukaustę didmiestį. Šį kartą streikas žada tęstis ilgai – iš viso penkias dienas šią ir kitą savaitę. Kaip ištverti streikus ir kaip į juos reaguoja Londono lietuviai, domėjosi Anglija.lt.

Londonas vėl sustojo

Prieš pusantros savaitės paskelbti du Londono transporto darbuotojų profesinės sąjungos streikai prasidėjo vakar. Streikai vyksta dėl to paties, dėl ko jau vyko vasario mėnesį – Londono metro (angl. „London Underground“ – LU) planų uždaryti bilietų kasas. Uždarius 260 bilietų kasų, neliktų 960 darbo vietų, tačiau LU teigia, jog darbuotojai nebūtų atleisti, bet perkelti kitur. Tačiau profesinė sąjunga nesutinka – pagal jų analizę darbo netektų ne 960, bet 1 700 darbuotojų. Tuo metu LU atstovai kaltina sąjungą modernizacijos stabdymu.

Dėl tokių nesutarimų šios kelios dienos londoniečiams, keliaujantiems į darbus, mokyklas, universitetus ar kitais reikalais, taps rimtu išbandymu. Dėl sutrikdyto darbo dienos ritmo piktinasi tautietis Vytas. Anglija.lt kalbintas Londono lietuvis mano, kad šie streikai vyksta be reikalo ir tik todėl, kad Londono transporto valdžia yra bejėgė ką nors padaryti.

„Metro darbuotojai per daug išlepę, kaip ir daugelis valstybinėse įmonėse dirbančiųjų. Ar ne per dažnai jie streikuoja? Ar privačiame sektoriuje tokių dalykų būna? Išeina taip, kad privačios įmonės savo darbuotojus gali atleisti, mažinti jiems atlyginimus, o valstybinių įmonių darbuotojai, kuriems algas mokame mes, mokesčių mokėtojai, turi kažkokias privilegijas ir jiems bendri rinkos dėsniai negalioja?“, – svarstė vyras, dirbantis didelės bendrovės finansų skyriuje.

Į darbovietę, įsikūrusią Canary Wharf rajone, Londone, Vytas keliauja dviem metro linijomis ir DLR traukiniais. „Asmeniškai aš niekada nesinaudoju bilietų kasomis, visada pildau „oysterį“ internetu arba prie aparatų. Gal tos kasos yra reikalingos centriniame Londone, kur turistai nesusigaudo, kokį bilietą pirkti, bet tikrai ne kiekvienoje stotyje. Juk, pavyzdžiui, DLR stotyse bilietų kasų nėra, retai ten pagausi ir kokį asistentą, bet viskas veikia gerai“, – kalbėjo vyras.

Studentei – daugiau streso

Šis metro darbuotojų streikas vyksta labai nepalankiu laiku studentams. Prasidėjus egzaminų sesijai, jiems papildomo streso pridės rūpestis, kaip nusigauti į egzaminą laiku. Verslo vadybą Londone, Middlesex universitete, studijuojanti Vaiva nerimauja, ar jai pavyks laiku nuvykti į egzaminą. Kitą savaitę trečiadienį 9 val. ryto ji turi būti strateginio valdymo egzamine. Šis egzaminas vyks per patį streiko įkarštį – kitą savaitę streiką planuojama baigti tik ketvirtadienio vakare.

„Universitetas pranešė, kad egzaminų dėl streiko neatidės ir kad vėlavimas dėl streiko nebus pateisinama priežastis. Tai reiškia, kad užuot kartojusi užduotis, turėsiu rūpintis, kaip nuvažiuoti iki universiteto. Galvoju, kad man reikės išvykti kokiomis dvejomis valandomis anksčiau“, – svarsto Vaiva, su tėvais gyvenanti South Woodforde. Įprastai jos kelionė iki universiteto Hendone trunka daugiau nei valandą.

„Neįsivaizduoju, kaip reikės važiuoti. Toks atstumas yra per toli važiuoti autobusu. Kol kas vienintelis variantas atrodo prašyti tėčio, kad nuvežtų, bet jam reikės atsitraukti nuo darbo ir tai neaišku, kokia situacija keliuose, turbūt bus daugiau vairuojančių nei įprastai. Gerai, kad bent ne viena tokia esu, kiti irgi nežino, ką daryti ir juokauja, kad miegos bibliotekoje“, – studentiškas bėdas vardijo Vaiva.

Daugelis Londono aukštųjų mokyklų teigia, kad iš anksto pranešti viešojo transporto trukdžiai nėra priežastis vėluoti į egzaminus. Tačiau jei kelionė būtų sutrikdyta dėl neplanuotų trukdžių kelyje, studentai turėtų surinkti įrodymus, pavyzdžiui, nufotografuoti ekranus, pranešančius apie vėlavimą stotyse.

Svarbiausia sekti naujienas

Geležinkelių, jūrų ir transporto darbininkų profsąjungos („Rail, Maritime and Transport Union“ – RMT) nariai 48 valandų streiką pradėjo vakar 21 val., o kitą pirmadienį, gegužės 5 dieną, prasidės trijų dienų streikas.

Kaip keliauti Londone per streiką? Svarbiausia – žinoti naujausią informaciją ir atitinkamai planuoti savo kelionę. Prieš vykdamas, būtinai pasitikrink nuolat atnaujinamą informaciją TFL puslapyje.

Streiko dienomis metro traukiniai važiuos daug rečiau nei įprastai. Per praėjusį streiką vasario mėnesį londoniečius vežiojo tik 30–40 proc. visų metro traukinių, tokiu pat pajėgumu LU žada dirbti ir šio streiko dienomis. Tai reiškia, kad traukiniai bus daug pilnesni nei įprastai. Nors „Transport for London“ pranešė, kad metro traukiniai streiko dienomis važiuos nuo 7 val. ryto, tačiau Anglija.lt skaitytojas Dalius pranešė, kad šį rytą 7.15 val. London Bridge metro stotis buvo vis dar uždaryta, šalia laukė apie 200 žmonių, ir galiausiai buvo pranešta, kad neaišku, kada stotis bus atidaryta ir kuriose Jubilee linijos stotyse traukiniai važiuos. Jam teko ieškoti alternatyvių kelionės būdų.

DLR, Overground ir kiti geležinkelių bendrovių traukiniai streiko dienomis turėtų veikti be trukdžių ir važiuoti pagal įprastus tvarkaraščius. Tačiau dėl to, kad metro traukiniai važiuoja rečiau, DLR ir Overground traukiniuose bus daug daugiau keleivių, ypač piko metu. Į miestą išvažiavo daugiau kaip 250 papildomų autobusų.

Į pagalbą – technologijos

Ištverti chaosą Londono transporte gali padėti išmanieji telefonai. Parsisiųsk nemokamų programėlių, kurios pravers planuojant keliones tiek streiko metu, tiek kasdien. Viena iš tokių programėlių – „Citymapper“, kurią galima atsisiųsti nemokamai iš „App Store“ arba iš „Google Play“, arba naudotis internete citymapper.com/london.

Šioje programėlėje rasi nuolat atnaujinamą informaciją apie Londono transportą, kelionės planuotoją, daug alternatyvių kelionės pasiūlymų. Kadangi visa informacija yra vienoje vietoje, nereikės gaišti laiko landžiojant po kelis tinklalapius.

Naudinga savo išmaniajame telefone turėti programėlę, parodančią, kada ir koks autobusas atvažiuoja į stotelę, kurioje esi. Ją parsisiųsti gali paieškoje įrašęs „London Bus“ – išsirinksi vieną iš daugelio nemokamų programėlių.

Taip pat nepamiršk tikrinti naujausių žinių TFL puslapyje, o jei turi „Twitter“ paskyrą, sek naujienas prisijungęs prie @TfLTravelAlerts, @TfLTrafficNews ir @TfLBusAlerts.

Daug stočių – neveikia

Norint ramiau ištverti streiką Londone, svarbu žinoti, kokios metro stotys per streiką neveiks. Pateikiame sąrašą stočių, kurios bus uždarytos viso streiko metu, tačiau įspėjama, kad gali tekti uždaryti ir daugiau stočių.

Bakerloo Line: traukiniai važiuoja tarp Queen’s Park ir Elephant and Castle stočių kas 6 minutes. Traukiniai nesustoja šiose stotyse: Edgware Road, Embankment, Kilburn Park, Lambeth North, Maida Vale, Piccadilly Circus, Regent’s Park.

Central Line: traukiniai centrinėje Londono zonoje nevažiuoja. Traukiniai tarp Epping/Hainault ir Leytonstone stočių važiuojas kas 10 minučių, tačiau nestoja Redbridge, Gants Hill ir Wanstead stotyse. Traukiniai tarp West Ruislip ir White City važiuoja kas 10-15 minučių.

Circle Line: uždaryta visa linija

District Line: traukiniai tarp Wimbledon ir Barking bei tarp Tower Hill ir Ealing Broadway stočių važiuoja kas 12 minučių. Traukiniai nesustoja Aldgate East, Blackfriars, Gloucester Road, Sloane Square, Stepney Green, Temple stotyse.

Hammersmith and City Line: traukiniai tarp Hammersmith ir Aldgate stočių važiuoja kas 10 minučių ir nestoja Barbican, Easton Square ir Great Portland Street stotyse.

Jubilee Line: traukiniai važiuoja tarp Wembley Park ir Stratford stočių kas 7 minutes, tačiau nestoja Bermondsey, Canada Water, St. John’s Wood, Southwark ir Swiss Cottage stotyse.

Metropolitan Line: traukiniai važiuoja tarp Harrow-on-the-Hill ir Aldgate stočių kas 10 minučių, bet nesustoja šiose stotyse: Barbican, Euston Square, Great Portland Street.

Northern Line: traukiniai važiuoja kas 5 minutes visa linija, tačiau nestoja šiose stotyse: Angel, Borough, Chalk Farm, Charing Cross, Clapham North, Clapham South, Colliers Wood, Embankment, Goodge Street, Hampstead, Leicester Square, Mill
Hill East, Mornington Crescent, Old Street, Oval, South Wimbledon, Tooting Bec ir Warren Street.

Piccadilly Line: traukiniai Londone centre nevažiuoja. Tarp Acton Town stoties ir Heathrow oro uosto 1, 2, 3 terminalų traukiniai važiuoja kas 20 minučių. Tarp Arnos Grove ir Cockfosters stočių traukiniai važiuoja kas12 minučių. Traukiniai nestoja šiose stotyse: Heathrow Terminal 4, Heathrow Terminal 5, Hounslow West ir Southgate.

Victoria Line: traukiniai važiuoja kas 5 minutes tik tarp Seven Sisters ir Victoria stočių. Pimlico, Vauxhall ir Warren Street stotys uždarytos.

Waterloo & City Line: traukiniai nevažiuoja.


Ar tau trukdo metro darbuotojų streikai? Kurią pusę palaikai tu ir kaip per streikus keliauji į darbą?

Jolanta Terminaitė, Anglija.lt

Keliesi anksčiau, skubi, bet vis tiek vėluoji į darbą – taip londoniečių kasdienybę sutrikdo metro darbuotojų streikai, vėl sukaustę didmiestį. Šį kartą streikas žada tęstis ilgai – iš viso penkias dienas šią ir kitą savaitę. Kaip ištverti streikus ir kaip į juos reaguoja Londono lietuviai, domėjosi Anglija.lt.

Londonas vėl sustojo

Prieš pusantros savaitės paskelbti du Londono transporto darbuotojų profesinės sąjungos streikai prasidėjo vakar. Streikai vyksta dėl to paties, dėl ko jau vyko vasario mėnesį – Londono metro (angl. „London Underground“ – LU) planų uždaryti bilietų kasas. Uždarius 260 bilietų kasų, neliktų 960 darbo vietų, tačiau LU teigia, jog darbuotojai nebūtų atleisti, bet perkelti kitur. Tačiau profesinė sąjunga nesutinka – pagal jų analizę darbo netektų ne 960, bet 1 700 darbuotojų. Tuo metu LU atstovai kaltina sąjungą modernizacijos stabdymu.

Dėl tokių nesutarimų šios kelios dienos londoniečiams, keliaujantiems į darbus, mokyklas, universitetus ar kitais reikalais, taps rimtu išbandymu. Dėl sutrikdyto darbo dienos ritmo piktinasi tautietis Vytas. Anglija.lt kalbintas Londono lietuvis mano, kad šie streikai vyksta be reikalo ir tik todėl, kad Londono transporto valdžia yra bejėgė ką nors padaryti.

„Metro darbuotojai per daug išlepę, kaip ir daugelis valstybinėse įmonėse dirbančiųjų. Ar ne per dažnai jie streikuoja? Ar privačiame sektoriuje tokių dalykų būna? Išeina taip, kad privačios įmonės savo darbuotojus gali atleisti, mažinti jiems atlyginimus, o valstybinių įmonių darbuotojai, kuriems algas mokame mes, mokesčių mokėtojai, turi kažkokias privilegijas ir jiems bendri rinkos dėsniai negalioja?“, – svarstė vyras, dirbantis didelės bendrovės finansų skyriuje.

Į darbovietę, įsikūrusią Canary Wharf rajone, Londone, Vytas keliauja dviem metro linijomis ir DLR traukiniais. „Asmeniškai aš niekada nesinaudoju bilietų kasomis, visada pildau „oysterį“ internetu arba prie aparatų. Gal tos kasos yra reikalingos centriniame Londone, kur turistai nesusigaudo, kokį bilietą pirkti, bet tikrai ne kiekvienoje stotyje. Juk, pavyzdžiui, DLR stotyse bilietų kasų nėra, retai ten pagausi ir kokį asistentą, bet viskas veikia gerai“, – kalbėjo vyras.

Studentei – daugiau streso

Šis metro darbuotojų streikas vyksta labai nepalankiu laiku studentams. Prasidėjus egzaminų sesijai, jiems papildomo streso pridės rūpestis, kaip nusigauti į egzaminą laiku. Verslo vadybą Londone, Middlesex universitete, studijuojanti Vaiva nerimauja, ar jai pavyks laiku nuvykti į egzaminą. Kitą savaitę trečiadienį 9 val. ryto ji turi būti strateginio valdymo egzamine. Šis egzaminas vyks per patį streiko įkarštį – kitą savaitę streiką planuojama baigti tik ketvirtadienio vakare.

„Universitetas pranešė, kad egzaminų dėl streiko neatidės ir kad vėlavimas dėl streiko nebus pateisinama priežastis. Tai reiškia, kad užuot kartojusi užduotis, turėsiu rūpintis, kaip nuvažiuoti iki universiteto. Galvoju, kad man reikės išvykti kokiomis dvejomis valandomis anksčiau“, – svarsto Vaiva, su tėvais gyvenanti South Woodforde. Įprastai jos kelionė iki universiteto Hendone trunka daugiau nei valandą.

„Neįsivaizduoju, kaip reikės važiuoti. Toks atstumas yra per toli važiuoti autobusu. Kol kas vienintelis variantas atrodo prašyti tėčio, kad nuvežtų, bet jam reikės atsitraukti nuo darbo ir tai neaišku, kokia situacija keliuose, turbūt bus daugiau vairuojančių nei įprastai. Gerai, kad bent ne viena tokia esu, kiti irgi nežino, ką daryti ir juokauja, kad miegos bibliotekoje“, – studentiškas bėdas vardijo Vaiva.

Daugelis Londono aukštųjų mokyklų teigia, kad iš anksto pranešti viešojo transporto trukdžiai nėra priežastis vėluoti į egzaminus. Tačiau jei kelionė būtų sutrikdyta dėl neplanuotų trukdžių kelyje, studentai turėtų surinkti įrodymus, pavyzdžiui, nufotografuoti ekranus, pranešančius apie vėlavimą stotyse.

Svarbiausia sekti naujienas

Geležinkelių, jūrų ir transporto darbininkų profsąjungos („Rail, Maritime and Transport Union“ – RMT) nariai 48 valandų streiką pradėjo vakar 21 val., o kitą pirmadienį, gegužės 5 dieną, prasidės trijų dienų streikas.

Kaip keliauti Londone per streiką? Svarbiausia – žinoti naujausią informaciją ir atitinkamai planuoti savo kelionę. Prieš vykdamas, būtinai pasitikrink nuolat atnaujinamą informaciją TFL puslapyje.

Streiko dienomis metro traukiniai važiuos daug rečiau nei įprastai. Per praėjusį streiką vasario mėnesį londoniečius vežiojo tik 30–40 proc. visų metro traukinių, tokiu pat pajėgumu LU žada dirbti ir šio streiko dienomis. Tai reiškia, kad traukiniai bus daug pilnesni nei įprastai. Nors „Transport for London“ pranešė, kad metro traukiniai streiko dienomis važiuos nuo 7 val. ryto, tačiau Anglija.lt skaitytojas Dalius pranešė, kad šį rytą 7.15 val. London Bridge metro stotis buvo vis dar uždaryta, šalia laukė apie 200 žmonių, ir galiausiai buvo pranešta, kad neaišku, kada stotis bus atidaryta ir kuriose Jubilee linijos stotyse traukiniai važiuos. Jam teko ieškoti alternatyvių kelionės būdų.

DLR, Overground ir kiti geležinkelių bendrovių traukiniai streiko dienomis turėtų veikti be trukdžių ir važiuoti pagal įprastus tvarkaraščius. Tačiau dėl to, kad metro traukiniai važiuoja rečiau, DLR ir Overground traukiniuose bus daug daugiau keleivių, ypač piko metu. Į miestą išvažiavo daugiau kaip 250 papildomų autobusų.

Į pagalbą – technologijos

Ištverti chaosą Londono transporte gali padėti išmanieji telefonai. Parsisiųsk nemokamų programėlių, kurios pravers planuojant keliones tiek streiko metu, tiek kasdien. Viena iš tokių programėlių – „Citymapper“, kurią galima atsisiųsti nemokamai iš „App Store“ arba iš „Google Play“, arba naudotis internete citymapper.com/london.

Šioje programėlėje rasi nuolat atnaujinamą informaciją apie Londono transportą, kelionės planuotoją, daug alternatyvių kelionės pasiūlymų. Kadangi visa informacija yra vienoje vietoje, nereikės gaišti laiko landžiojant po kelis tinklalapius.

Naudinga savo išmaniajame telefone turėti programėlę, parodančią, kada ir koks autobusas atvažiuoja į stotelę, kurioje esi. Ją parsisiųsti gali paieškoje įrašęs „London Bus“ – išsirinksi vieną iš daugelio nemokamų programėlių.

Taip pat nepamiršk tikrinti naujausių žinių TFL puslapyje, o jei turi „Twitter“ paskyrą, sek naujienas prisijungęs prie @TfLTravelAlerts, @TfLTrafficNews ir @TfLBusAlerts.

Daug stočių – neveikia

Norint ramiau ištverti streiką Londone, svarbu žinoti, kokios metro stotys per streiką neveiks. Pateikiame sąrašą stočių, kurios bus uždarytos viso streiko metu, tačiau įspėjama, kad gali tekti uždaryti ir daugiau stočių.

Bakerloo Line: traukiniai važiuoja tarp Queen’s Park ir Elephant and Castle stočių kas 6 minutes. Traukiniai nesustoja šiose stotyse: Edgware Road, Embankment, Kilburn Park, Lambeth North, Maida Vale, Piccadilly Circus, Regent’s Park.

Central Line: traukiniai centrinėje Londono zonoje nevažiuoja. Traukiniai tarp Epping/Hainault ir Leytonstone stočių važiuojas kas 10 minučių, tačiau nestoja Redbridge, Gants Hill ir Wanstead stotyse. Traukiniai tarp West Ruislip ir White City važiuoja kas 10-15 minučių.

Circle Line: uždaryta visa linija

District Line: traukiniai tarp Wimbledon ir Barking bei tarp Tower Hill ir Ealing Broadway stočių važiuoja kas 12 minučių. Traukiniai nesustoja Aldgate East, Blackfriars, Gloucester Road, Sloane Square, Stepney Green, Temple stotyse.

Hammersmith and City Line: traukiniai tarp Hammersmith ir Aldgate stočių važiuoja kas 10 minučių ir nestoja Barbican, Easton Square ir Great Portland Street stotyse.

Jubilee Line: traukiniai važiuoja tarp Wembley Park ir Stratford stočių kas 7 minutes, tačiau nestoja Bermondsey, Canada Water, St. John’s Wood, Southwark ir Swiss Cottage stotyse.

Metropolitan Line: traukiniai važiuoja tarp Harrow-on-the-Hill ir Aldgate stočių kas 10 minučių, bet nesustoja šiose stotyse: Barbican, Euston Square, Great Portland Street.

Northern Line: traukiniai važiuoja kas 5 minutes visa linija, tačiau nestoja šiose stotyse: Angel, Borough, Chalk Farm, Charing Cross, Clapham North, Clapham South, Colliers Wood, Embankment, Goodge Street, Hampstead, Leicester Square, Mill
Hill East, Mornington Crescent, Old Street, Oval, South Wimbledon, Tooting Bec ir Warren Street.

Piccadilly Line: traukiniai Londone centre nevažiuoja. Tarp Acton Town stoties ir Heathrow oro uosto 1, 2, 3 terminalų traukiniai važiuoja kas 20 minučių. Tarp Arnos Grove ir Cockfosters stočių traukiniai važiuoja kas12 minučių. Traukiniai nestoja šiose stotyse: Heathrow Terminal 4, Heathrow Terminal 5, Hounslow West ir Southgate.

Victoria Line: traukiniai važiuoja kas 5 minutes tik tarp Seven Sisters ir Victoria stočių. Pimlico, Vauxhall ir Warren Street stotys uždarytos.

Waterloo & City Line: traukiniai nevažiuoja.


Ar tau trukdo metro darbuotojų streikai? Kurią pusę palaikai tu ir kaip per streikus keliauji į darbą?

Jolanta Terminaitė, Anglija.lt

 (Komentarų: 13)

Susiję straipsniai:

Susiję straipsniai: