„Ambasadoriaus taurės“ krepšinio turnyre triumfavo „Lituanica“ - Anglija.lt

„Ambasadoriaus taurės“ krepšinio turnyre triumfavo „Lituanica“

Savaitgalį šurmulingai pasibaigė septintasis „Ambasadoriaus taurės“ krepšinio turnyras, kurio nugalėtojais pirmą kartą tapo galingoji „Lituanica“ komanda.

Lapkričio 23 d. minint Lietuvos kariuomenės dieną Sydney Russel Sporto centre į kasmetinę krepšinio šventę susirinko gausus būrys krepšinio gerbėjų ir entuziastų.

Aistros virė nuo pat pirmųjų atkrentamųjų varžybų, kuriose susitiko „Medelyno“ ir „Kailių“ komandos. Po atkaklios kovos pergalę šventė legendinė „Kailių“ komanda. Į pusfinalius taip pat pateko „Kyborgai“ „Klevas“ ir „Lituanica“ po įnirtingų kovų nugalėję komandas „Rebels“, Daumantų“ ir „LRytas“. Pirmajame pusfinalyje labiau patyrusi „Kailių“ komanda įtikinamai nugalėjo jaunuosius „Kyborgus“ ir kaip kasmet užsitikrino vietą tarp prizininkų.

Antrajame pusfinalyje susitiko galingai viso turnyro metu atrodžiusi „Lituanica“ komanda ir daugkartiniai šio turnyro nugalėtojai „Klevo“ komanda. Šį kartą stipresnė buvo „Lituanica“, o „Klevas“ turėjo tenkintis varžybomis dėl trečiosios vietos, kuriose susitiko su nenuilstančiais „Kyborgais“. Rungtynės dėl trečiosios vietos atkakliai vyko tris kėlinius, tačiau ketvirtajame kėlinyje „Kyborgai“ atrodė energingesni ir labiau troško pergalės, todėl šventė pergalę prieš daugkartinius turnyro nugalėtojus rezultatu 65:51.

Prieš finalinės rungtynes salėje skambėjo Lietuvos Respublikos himnas, o žaidėjai buvo susikaupę ir rimtai nusiteikę kovai dėl nugalėtojų vardo. Finalinėse rungtynėse scenarijus buvo panašus, atkakli kova vyko iki ketvirtojo kėlinio vidurio, o tada pasijautė fizinis „Lituanicos“ pranašumas ir pasirengimas. Nors „Kailiai“ kovojo iki galo, jiems teko pripažinti varžovų pranašumą, o rungtynės baigėsi rezultatu 60- 47 „Lituanica“ naudai.

Po finalinių rungtynių sportininkai atrodė pavargę, tačiau šypsojosi, sveikino vieni kitus ir rikiavosi apdovanojimų ceremonijai. Lietuvos ambasadorė Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje Asta Skaisgirytė Liauškienė pasveikino susirinkusiuosius su Lietuvos kariuomenės diena ir dėkojo žaidėjams už jų pastangas, o žiūrovams už karštą palaikymą. Ambasadorė ypatingai dėkojo nenuilstančiam krepšinio tradicijų išeivijoje puoselėtojui Kęstučiui Dobrovolskiui už jo asmenines pastangas ir skiriamą laiką bei renginio rėmėjams už suteiktą paramą bei prizus.

Turnyro metu buvo daug įspūdingų akimirkų pakėlusių žiūrovus ant kojų, o aikštelėje virė aistros ir netrūko sportinio pykčio. Komandos patyrusios pralaimėjimus neslėpė nusivylimo, o nugalėtojai džiaugėsi pergalėmis. Tai tik dar kartą parodo, kad „Ambasadoriaus taurės“ turnyras yra vertinamas ir visos komandos trokšta iškovoti šį trofėjų.

Lietuvos Respublikos ambasada Londone bei Britanijos Lietuvių Krepšinio lyga dar kartą nuoširdžiai dėkoja rėmėjams, komandoms ir jų sirgaliams bei kviečia taip pat aistringai dalyvauti ir būsimuose turnyruose.