Pasak jo, „generatyvinio dirbtinio intelekto“ įrankiai, tokie kaip „ChatGPT“, kurie gali rašyti esė, scenarijus, eilėraščius ir kurti kompiuterinius kodus panašiai kaip žmogus, „suteikia mums pasitikėjimo, kad galime žengti dar toliau“.
BT yra didžiausia JK plačiajuosčio ryšio ir mobiliojo ryšio tiekėja. Šiuo metu bendrovė toliau plečia savo šviesolaidinį tinklą atsisakydama varinių laidų. Bendrovė teigia, kad baigus darbus jai nebereikės tiek daug darbuotojų tinklams kurti ir prižiūrėti. Be to, pasak jos, dėl naujesnių ir efektyvesnių technologijų, įskaitant dirbtinį intelektą, ateityje aptarnauti klientus reikės mažiau žmonių.
Pasak Ph. Jansenas, BT taps „taupesne įmone, kurios ateitis bus šviesesnė“, o iki 2030 m. įmonė planuoja panaikinti nuo 40 tūkst. iki 55 tūkst. darbo vietų.
Jungtinėje Karalystėje įmonėje dirba apie 80 tūkst. darbuotojų, todėl čia darbo vietų bus mažinama daugiausia. Užsienyje dirba apie 20 tūkst. darbuotojų. Be to, ji turi 30 tūkst. rangovų, daugiausia užsienyje. Daugelio šių pareigybių neliks.
Ryšių ir darbuotojų profesinė sąjunga (CWU) teigia, kad BT pranešimas „nenustebino“.
„Dėl naujų technologijų diegimo bendrovėje ir baigiamos įrengti šviesolaidinės infrastruktūros, kuri pakeis varinį tinklą, artimiausiais metais bendrovė turėjo patirti mažiau darbo sąnaudų“, – sakė CWU atstovas.
Anksčiau šią savaitę buvo pranešta, kad ženkliai darbuotojų skaičių ketina mažinti ir „Vodafone“.
Komentarai