Koronavirusas JK: karantinas, saviizoliacija, kelionės iš Anglijos į Lietuvą ir kitur - visos galiojančios taisyklės! [atnaujinta 11.29] 

Koronavirusas JK: karantinas, saviizoliacija, kelionės iš Anglijos į Lietuvą ir kitur - visos galiojančios taisyklės! [atnaujinta 11.29]
123RF nuotr.

Viskas, ką turi žinoti apie koronavirusą JK - šiame straipsnyje! Šviežiausia informacija dėl karantino, saviizoliacijos, kelionių iš/į Angliją bei tarp UK ir Lietuvos! Straipsnyje esanti informacija nuolat atnaujinama bei pildoma.

Naujos laikinos ir atsargumo priemonės po Omicron varianto atsiradimo JK:

- Veido kaukė privaloma viešajame transporte ir parduotuvėse. 

- Nuo lapkričio 30 d. antradienio 04:00 visi tarptautiniais skrydžiais atvykstantys į JK privalo pasidaryti 2 dienos PGR testą ir saviizoliuotis, kol gaus neigiamą rezultatą.

- Visi įtariamų Omicron atvejų kontaktai privalo saviizoliuotis 10 dienų, nepriklausomai nuo jų skiepijimo statuso. Su jais susisieks NHS Test and Trace.

Daugiau informacijos: čia

Lapkričio 29–gruodžio 5 d.  keliaujantiems į Lietuvą visa informacija čia

Nuo lapkričio 1 d.  Anglijoje gauti trečią Covid-19 vakcinos dozę paprasčiau

Žmonės, kurie turi teisę gauti sustiprinančią Covid-19 vakcinos dozę, dabar gali revakcinacijai užsisakyti laiką internetu arba be išankstinės registracijos pasiskiepyti trečiąja sustiprinančiąja doze tiesiog atėję į skiepijimo centrus. Sustiprinančią dozę gali gauti tie, kuriems nuo antrosios dozės praėjo mažiausiai 6 mėnesiai .

Nuo spalio 4 d. JK įsigalios naujos užsienio kelionių taisyklės 

Šviesoforų sistema pakeista vienu raudonu šalių ir teritorijų sąrašu, kuris ir toliau bus labai svarbus siekiant apsaugoti visuomenės sveikatą.

Covid 19 testų reikalavimai taip pat sumažinti visiškai skiepytiems keliautojams, kuriems nuo spalio 4 d., nebereikia naudotis PDT. Daugiau informacijos apie pasikeitimus skaitykite čia

Nuo spalio 1 d. Lietuvoje privalomas kaukių dėvėjimas.  Kaukių dėvėjimas uždarose erdvėse privalomas, nepriklausomai nuo to, ar veiklos vykdomos su Galimybių pasu ar be jo. Kartu nutarta rekomenduoti darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu tiek privačiame, tiek viešajame sektoriuose. Visa informacija čia

JK vyriausybė paskelbė rudens/žiemos planą, kaip ketina kovoti su Covid19

Rudenį ir žiemą Vyriausybė sieks išlaikyti padarytą pažangą ir paruošti šalį būsimiems iššūkiams, tuo pačiu užtikrindama, kad Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) nepatirtų spaudimo. Visa informacija apie JK Vyriausybės planą A ir planą B čia

Nuo rugsėjo 13 d., Lietuvoje, visos kontaktinės paslaugos bus teikiamos ir ūkinės veiklos vykdomos bei renginiai organizuojami (išskyrus nustatytas išimtis) tik asmenims, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus. Visa informacija čia

Užsienyje paskiepyti arba persirgę Lietuvos gyventojai gaus ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą

Užsienio šalyse nuo COVID-19 ligos paskiepytų arba šia liga persirgusių Lietuvos gyventojų duomenys jau gali būti įvesti į e. sveikatos sistemą, tereikia tai įrodančių dokumentų originalus pateikti vakcinacijos centre arba kitoje sveikatos priežiūros įstaigoje. Šių duomenų pagrindu bus generuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas, kuris yra lygiavertis Galimybių pasui. Daugiau informacijos čia.

Skiepai jaunimui Anglijoje 16 ir 17 metų vaikai dabar gali gauti pirmąją vakcinos nuo COVID-19 dozę. NHS su jais susisieks ir pakvies. Registruotis skiepui internetu negalima.

Šiaurės Airijoje 16 ir 17 metų vaikai dabar gali gauti pirmąją vakcinos nuo COVID-19 dozę. Sužinokite, ar turite teisę ir kaip užsisakyti „nidirect“ .

Sužinokite, kas gali gauti vakciną Škotijoje ir kaip užsiregistruoti NHS 

Sužinokite, kas gali gauti vakciną Velse ir kur užsisakyti, Velso visuomenės sveikatos svetainėje .

Nuo rugpjūčio 16 d Anglijoje Žmonėms, visiškai paskiepytiems arba jaunesniems nei 18 metų, nereikės izoliuotis po artimo kontakto su asmeniu, sergančiu COVID-19. Vis tiek turėsite atlikti PGR testą ir izoliuotis, jei jis teigiamas arba jei turite simptomų. Daugiau apie tai čia.

Pasitikrinkite, ar galite kreiptis dėl dotacijos pagal Savarankiško darbo pajamų rėmimo schemą JK Jei esate savarankiškai dirbantis asmuo arba partnerystės narys ir esate paveiktas koronaviruso (COVID-19), sužinokite, ar galite pasinaudoti šia schema prašydami dotacijos. 

Prašykite penktosios dotacijos, jei manote, kad jūsų verslo pelną paveiks koronavirusas (COVID-19) nuo 2021 m. gegužės 1 d. iki 2021 m. Rugsėjo 30 d.

Pateikdami paraišką turėsite patvirtinti, kad atitinkate kitus tinkamumo kriterijus.

Savo pretenziją turėtumėte pareikšti asmeninę ieškinio datą, kurią jums nurodė HMRC. Visa informacija, kas gali pretenduoti į išmoką čia

Nuo rugpjūčio 2 d.  žmonėms, kurie buvo visiškai paskiepyti JAV ir daugumoje Europos šalių , atvykus į Angliją iš geltonojo sąrašo (Amber list) šalių nereikės karantino. Taip pat nereikia atlikti testo 8 dieną. Tačiau prieš atvykimą į Angliją vis tiek reikės atlikti išvykimo testą , kartu su PGR testu 2 dieną po atvykimo. 

Informacija, kaip atsisiųsti ES skaitmeninį Covid pažymėjimą čia

Nuo rugpjūčio 7 d. Velsas pereina prie 0 įspėjimo lygio, o tai reiškia, kad dauguma apribojimų panaikinama. Apribojimai susitikti su kitais uždarose patalpose bus panaikinti ir visos įmonės galės vėl atsidaryti.

Jei esate visiškai skiepytas arba esate jaunesnis nei 18 metų, jums nereikės izoliuotis po artimo kontakto su asmeniu, sergančiu COVID-19. Vis tiek turėsite atlikti PGR testą. Kiekvienas žmogus vis tiek turi izoliuoti 10 dienų, jei jo teigiamas COVID-19 testas.

Daugumoje Velso visuomenei atvirų vietų, įskaitant parduotuves ir viešąjį transportą, vis tiek turėsite dėvėti veido dangą. Perskaitykite naujausias Velso koronaviruso gaires apie GOV.WALES .

Nuo liepos 26 d. Šiaurės Airijoje privačiame sode gali susitikti iki 15 žmonių iš bet kurio namų ūkių skaičiaus. Naujoji programa „COVIDCertNI“ gali būti naudojama norint įrodyti skiepijimą tarptautinėms kelionėms. Sužinokite daugiau apie tai, ką galite ir ko negalite daryti Šiaurės Airijoje „nidirect“.

Liepos 19 d. Anglijoje nutraukiamas karantinas.  Daugiau apie tai skaitykite čia.

Nuo liepos 19 d. Škotija perėjo prie 0 lygio. Jūsų namuose gali susitikti iki 8 žmonių iš 4 namų ūkių. Lauke gali susitikti iki 15 žmonių iš iki 15 namų ūkių. Perskaitykite Škotijos taisykles GOV.SCOT .

Tarptautinės poilsinės kelionės iš Anglijos nuo 2021 m. gegužės 17 d. nebėra neteisėtos, tačiau išliks griežtos sienos kontrolės priemonės.

JK vyriausybė pateikė šalių sąrašą, kurios yra suskirstytos šviesoforo principu. Šalys, kuriose koronavirusas (COVID-19) įvertintas kaip raudonas, geltonas ar žalias. Lietuva kol kas yra geltonajame sąraše. Daugiau informacijos apie taisykles, kurių turite laikytis, kad patektumėte į Angliją skaitykite čia.

Kur JK galima atlikti Covid-19 testą

JK vyriausybės patvirtintas privačių koronaviruso tyrimų teikėjų sąrašas

Sveikatos ir socialinės priežiūros departamentas žino apie šiame puslapyje paskelbtus privataus sektoriaus (ne NHS) teikėjus, kurie pareiškė, kad jie atitinka vyriausybės minimalius standartus:

  • Testas išleisti tarptautinėms kelionėms
  • buitinis COVID-19 testavimas

Norėdami sužinoti, kaip karantino suvaržymai paveiks jūsų gyvenamą vietą, naudokite pašto kodo tikrintuvą.

- Informacija keliaujantiems iš/į JK

Keliaujantiems COVID-19 pandemijos metu – naujos pažymos e.sveikatoje lietuvių ir anglų kalbomis

Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija parengė pažymą keliautojams, turintiems neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą dėl COVID-19 ligos. Tokiu būdu siekiama ne tik palengvinti saugų judėjimą keliaujantiems koronaviruso pandemijos metu, bet ir įgyvendinti siekį užtikrinti lygias asmenų teises, nepriklausomai nuo to, ar žmogus paskiepytas nuo minėtos ligos, ar ne. Daugiau informacijos čia

Atvykimas į JK

Visa informacija atvykstantiems į JK čia.

Nurodymai britams, keliaujantiems į užsienį koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu, jei jiems teisėtai leidžiama keliauti tarptautiniu mastu: čia.

Gaukite patarimų apie keliones į užsienį, įskaitant naujausią informaciją apie koronavirusą, saugumą ir saugumą, atvykimo reikalavimus ir įspėjimus apie kelionę čia.

Jei COVID-19 pandemijos metu nusprendėte keliauti tarptautiniu mastu ir jums tai leidžia įstatymai, turėtumėte turėti tinkamą kelionės draudimą. Taip pat prieš užsisakydami skrydžius derėtų pasitikrinti keletą dalykų. 

Jei jau turite kelionės draudimo polisą, turėtumėte patikrinti, kokį draudimą jis teikia su koronavirusu susijusiems įvykiams, įskaitant medicininę apsaugą ir kelionės sutrikimus. Jei renkatės naują polisą, būtinai patikrinkite, kaip jis apima šias problemas.

Jei prieš kelionę neturite tinkamo draudimo, galite tekti patiems padengti skubias išlaidas, įskaitant gydymą. Kelionės draudimą rekomenduojame įsigyti kuo greičiau po kelionės užsakymo. Daugiau informacijos čia.

Prieš ruošdamiesi užsisakyti skrydžius lėktuvu, turėtumėte:

Pasitikrinti naujausią informaciją apie koronavirusą, saugumą , atvykimo reikalavimus ir įspėjimus apie kelionę.

Jei įmanoma, laikytis oro linijų bendrovės rekomendacijų, kaip sumažinti koronaviruso perdavimą. Atsižvelgiant į keleivio sveikatos sąlygas, oro linijos turi teisę atšaukti keliones tiems, kurie, jų manymu, nėra tinkami skristi. Daugiau informacijos čia.

Atvykimas į Lietuvą

Keliaujantys vaikai iki 12 metų amžiaus Lietuvoje nebus tiriami ar izoliuojami

Nuo liepos 12 d. kyla keliaujančiųjų vaikų amžiaus cenzas, iki kada jiems atvykstant ar grįžtant į Lietuvą netaikomi testavimo ir izoliacijos reikalavimai. Nuo šiol izoliacija ir reikalavimai dėl testavimo bus netaikomi vaikams iki 12 metų amžiaus, atvykusiems iš žaliai, geltonai, raudonai ar pilkai zonai priskirtos šalies. Tiesa, testuotis ir izoliuotis turėtų bet kokio amžiaus vaikai, atvykstantys iš šalių, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, tačiau kitą savaitę šalių įtrauktų į šią grupę nėra. 

Taip pat išlieka prievolė vaikams nuo 12 iki 16 metų amžiaus, atvykusiems iš geltonai zonai priskirtos šalies, 3–5 dieną atvykus į Lietuvą atlikti PGR tyrimą, o tokio amžiaus vaikai, atvykę iš raudonai ir pilkai zonai priskirtos šalies, bus atleidžiamas nuo izoliacijos, jei atliks PGR arba antigeno testą. Jei COVID-19 tyrimas atliekamas atvykus į Lietuvą, privaloma izoliuotis, kol bus gautas tyrimo rezultatas. Daugiau apie tai skaitykite čia

Lietuvoje jau galima kelionėms oficialiai užsisakyti nemokamą PGR testą čia

Užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai, kurie nėra persirgę ar vakcinuoti, atvykę į Lietuvą turės galimybę nemokamai išsitirti dėl COVID-19.

Kaip pranešė SAM, pagal atnaujintą tvarką išsitirti dėl COVID-19 galimybėms šalyje ir kelionėms užsienyje gali visi šalies piliečiai, nepriklausomai nuo deklaruotos gyvenamosios vietos ar šalies, taip pat kiti asmenys, draudžiami privalomuoju sveikatos draudimu.

Visa informaciją apie atvykimą į Lietuvą iš užsienio čia

Liepos 1 d. karantinas Lietuvoje baigiasi. Įsigalioja Ekstremali padėtis. Kokie apribojimai lieka galioti skaitykite čia

 

Koronavirusas JK: karantinas, saviizoliacija, kelionės iš Anglijos į Lietuvą ir kitur - visos galiojančios taisyklės! [atnaujinta 11.29]
123RF nuotr.

Viskas, ką turi žinoti apie koronavirusą JK - šiame straipsnyje! Šviežiausia informacija dėl karantino, saviizoliacijos, kelionių iš/į Angliją bei tarp UK ir Lietuvos! Straipsnyje esanti informacija nuolat atnaujinama bei pildoma.

Naujos laikinos ir atsargumo priemonės po Omicron varianto atsiradimo JK:

- Veido kaukė privaloma viešajame transporte ir parduotuvėse. 

- Nuo lapkričio 30 d. antradienio 04:00 visi tarptautiniais skrydžiais atvykstantys į JK privalo pasidaryti 2 dienos PGR testą ir saviizoliuotis, kol gaus neigiamą rezultatą.

- Visi įtariamų Omicron atvejų kontaktai privalo saviizoliuotis 10 dienų, nepriklausomai nuo jų skiepijimo statuso. Su jais susisieks NHS Test and Trace.

Daugiau informacijos: čia

Lapkričio 29–gruodžio 5 d.  keliaujantiems į Lietuvą visa informacija čia

Nuo lapkričio 1 d.  Anglijoje gauti trečią Covid-19 vakcinos dozę paprasčiau

Žmonės, kurie turi teisę gauti sustiprinančią Covid-19 vakcinos dozę, dabar gali revakcinacijai užsisakyti laiką internetu arba be išankstinės registracijos pasiskiepyti trečiąja sustiprinančiąja doze tiesiog atėję į skiepijimo centrus. Sustiprinančią dozę gali gauti tie, kuriems nuo antrosios dozės praėjo mažiausiai 6 mėnesiai .

Nuo spalio 4 d. JK įsigalios naujos užsienio kelionių taisyklės 

Šviesoforų sistema pakeista vienu raudonu šalių ir teritorijų sąrašu, kuris ir toliau bus labai svarbus siekiant apsaugoti visuomenės sveikatą.

Covid 19 testų reikalavimai taip pat sumažinti visiškai skiepytiems keliautojams, kuriems nuo spalio 4 d., nebereikia naudotis PDT. Daugiau informacijos apie pasikeitimus skaitykite čia

Nuo spalio 1 d. Lietuvoje privalomas kaukių dėvėjimas.  Kaukių dėvėjimas uždarose erdvėse privalomas, nepriklausomai nuo to, ar veiklos vykdomos su Galimybių pasu ar be jo. Kartu nutarta rekomenduoti darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu tiek privačiame, tiek viešajame sektoriuose. Visa informacija čia

JK vyriausybė paskelbė rudens/žiemos planą, kaip ketina kovoti su Covid19

Rudenį ir žiemą Vyriausybė sieks išlaikyti padarytą pažangą ir paruošti šalį būsimiems iššūkiams, tuo pačiu užtikrindama, kad Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) nepatirtų spaudimo. Visa informacija apie JK Vyriausybės planą A ir planą B čia

Nuo rugsėjo 13 d., Lietuvoje, visos kontaktinės paslaugos bus teikiamos ir ūkinės veiklos vykdomos bei renginiai organizuojami (išskyrus nustatytas išimtis) tik asmenims, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus. Visa informacija čia

Užsienyje paskiepyti arba persirgę Lietuvos gyventojai gaus ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą

Užsienio šalyse nuo COVID-19 ligos paskiepytų arba šia liga persirgusių Lietuvos gyventojų duomenys jau gali būti įvesti į e. sveikatos sistemą, tereikia tai įrodančių dokumentų originalus pateikti vakcinacijos centre arba kitoje sveikatos priežiūros įstaigoje. Šių duomenų pagrindu bus generuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas, kuris yra lygiavertis Galimybių pasui. Daugiau informacijos čia.

Skiepai jaunimui Anglijoje 16 ir 17 metų vaikai dabar gali gauti pirmąją vakcinos nuo COVID-19 dozę. NHS su jais susisieks ir pakvies. Registruotis skiepui internetu negalima.

Šiaurės Airijoje 16 ir 17 metų vaikai dabar gali gauti pirmąją vakcinos nuo COVID-19 dozę. Sužinokite, ar turite teisę ir kaip užsisakyti „nidirect“ .

Sužinokite, kas gali gauti vakciną Škotijoje ir kaip užsiregistruoti NHS 

Sužinokite, kas gali gauti vakciną Velse ir kur užsisakyti, Velso visuomenės sveikatos svetainėje .

Nuo rugpjūčio 16 d Anglijoje Žmonėms, visiškai paskiepytiems arba jaunesniems nei 18 metų, nereikės izoliuotis po artimo kontakto su asmeniu, sergančiu COVID-19. Vis tiek turėsite atlikti PGR testą ir izoliuotis, jei jis teigiamas arba jei turite simptomų. Daugiau apie tai čia.

Pasitikrinkite, ar galite kreiptis dėl dotacijos pagal Savarankiško darbo pajamų rėmimo schemą JK Jei esate savarankiškai dirbantis asmuo arba partnerystės narys ir esate paveiktas koronaviruso (COVID-19), sužinokite, ar galite pasinaudoti šia schema prašydami dotacijos. 

Prašykite penktosios dotacijos, jei manote, kad jūsų verslo pelną paveiks koronavirusas (COVID-19) nuo 2021 m. gegužės 1 d. iki 2021 m. Rugsėjo 30 d.

Pateikdami paraišką turėsite patvirtinti, kad atitinkate kitus tinkamumo kriterijus.

Savo pretenziją turėtumėte pareikšti asmeninę ieškinio datą, kurią jums nurodė HMRC. Visa informacija, kas gali pretenduoti į išmoką čia

Nuo rugpjūčio 2 d.  žmonėms, kurie buvo visiškai paskiepyti JAV ir daugumoje Europos šalių , atvykus į Angliją iš geltonojo sąrašo (Amber list) šalių nereikės karantino. Taip pat nereikia atlikti testo 8 dieną. Tačiau prieš atvykimą į Angliją vis tiek reikės atlikti išvykimo testą , kartu su PGR testu 2 dieną po atvykimo. 

Informacija, kaip atsisiųsti ES skaitmeninį Covid pažymėjimą čia

Nuo rugpjūčio 7 d. Velsas pereina prie 0 įspėjimo lygio, o tai reiškia, kad dauguma apribojimų panaikinama. Apribojimai susitikti su kitais uždarose patalpose bus panaikinti ir visos įmonės galės vėl atsidaryti.

Jei esate visiškai skiepytas arba esate jaunesnis nei 18 metų, jums nereikės izoliuotis po artimo kontakto su asmeniu, sergančiu COVID-19. Vis tiek turėsite atlikti PGR testą. Kiekvienas žmogus vis tiek turi izoliuoti 10 dienų, jei jo teigiamas COVID-19 testas.

Daugumoje Velso visuomenei atvirų vietų, įskaitant parduotuves ir viešąjį transportą, vis tiek turėsite dėvėti veido dangą. Perskaitykite naujausias Velso koronaviruso gaires apie GOV.WALES .

Nuo liepos 26 d. Šiaurės Airijoje privačiame sode gali susitikti iki 15 žmonių iš bet kurio namų ūkių skaičiaus. Naujoji programa „COVIDCertNI“ gali būti naudojama norint įrodyti skiepijimą tarptautinėms kelionėms. Sužinokite daugiau apie tai, ką galite ir ko negalite daryti Šiaurės Airijoje „nidirect“.

Liepos 19 d. Anglijoje nutraukiamas karantinas.  Daugiau apie tai skaitykite čia.

Nuo liepos 19 d. Škotija perėjo prie 0 lygio. Jūsų namuose gali susitikti iki 8 žmonių iš 4 namų ūkių. Lauke gali susitikti iki 15 žmonių iš iki 15 namų ūkių. Perskaitykite Škotijos taisykles GOV.SCOT .

Tarptautinės poilsinės kelionės iš Anglijos nuo 2021 m. gegužės 17 d. nebėra neteisėtos, tačiau išliks griežtos sienos kontrolės priemonės.

JK vyriausybė pateikė šalių sąrašą, kurios yra suskirstytos šviesoforo principu. Šalys, kuriose koronavirusas (COVID-19) įvertintas kaip raudonas, geltonas ar žalias. Lietuva kol kas yra geltonajame sąraše. Daugiau informacijos apie taisykles, kurių turite laikytis, kad patektumėte į Angliją skaitykite čia.

Kur JK galima atlikti Covid-19 testą

JK vyriausybės patvirtintas privačių koronaviruso tyrimų teikėjų sąrašas

Sveikatos ir socialinės priežiūros departamentas žino apie šiame puslapyje paskelbtus privataus sektoriaus (ne NHS) teikėjus, kurie pareiškė, kad jie atitinka vyriausybės minimalius standartus:

  • Testas išleisti tarptautinėms kelionėms
  • buitinis COVID-19 testavimas

Norėdami sužinoti, kaip karantino suvaržymai paveiks jūsų gyvenamą vietą, naudokite pašto kodo tikrintuvą.

- Informacija keliaujantiems iš/į JK

Keliaujantiems COVID-19 pandemijos metu – naujos pažymos e.sveikatoje lietuvių ir anglų kalbomis

Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija parengė pažymą keliautojams, turintiems neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą dėl COVID-19 ligos. Tokiu būdu siekiama ne tik palengvinti saugų judėjimą keliaujantiems koronaviruso pandemijos metu, bet ir įgyvendinti siekį užtikrinti lygias asmenų teises, nepriklausomai nuo to, ar žmogus paskiepytas nuo minėtos ligos, ar ne. Daugiau informacijos čia

Atvykimas į JK

Visa informacija atvykstantiems į JK čia.

Nurodymai britams, keliaujantiems į užsienį koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu, jei jiems teisėtai leidžiama keliauti tarptautiniu mastu: čia.

Gaukite patarimų apie keliones į užsienį, įskaitant naujausią informaciją apie koronavirusą, saugumą ir saugumą, atvykimo reikalavimus ir įspėjimus apie kelionę čia.

Jei COVID-19 pandemijos metu nusprendėte keliauti tarptautiniu mastu ir jums tai leidžia įstatymai, turėtumėte turėti tinkamą kelionės draudimą. Taip pat prieš užsisakydami skrydžius derėtų pasitikrinti keletą dalykų. 

Jei jau turite kelionės draudimo polisą, turėtumėte patikrinti, kokį draudimą jis teikia su koronavirusu susijusiems įvykiams, įskaitant medicininę apsaugą ir kelionės sutrikimus. Jei renkatės naują polisą, būtinai patikrinkite, kaip jis apima šias problemas.

Jei prieš kelionę neturite tinkamo draudimo, galite tekti patiems padengti skubias išlaidas, įskaitant gydymą. Kelionės draudimą rekomenduojame įsigyti kuo greičiau po kelionės užsakymo. Daugiau informacijos čia.

Prieš ruošdamiesi užsisakyti skrydžius lėktuvu, turėtumėte:

Pasitikrinti naujausią informaciją apie koronavirusą, saugumą , atvykimo reikalavimus ir įspėjimus apie kelionę.

Jei įmanoma, laikytis oro linijų bendrovės rekomendacijų, kaip sumažinti koronaviruso perdavimą. Atsižvelgiant į keleivio sveikatos sąlygas, oro linijos turi teisę atšaukti keliones tiems, kurie, jų manymu, nėra tinkami skristi. Daugiau informacijos čia.

Atvykimas į Lietuvą

Keliaujantys vaikai iki 12 metų amžiaus Lietuvoje nebus tiriami ar izoliuojami

Nuo liepos 12 d. kyla keliaujančiųjų vaikų amžiaus cenzas, iki kada jiems atvykstant ar grįžtant į Lietuvą netaikomi testavimo ir izoliacijos reikalavimai. Nuo šiol izoliacija ir reikalavimai dėl testavimo bus netaikomi vaikams iki 12 metų amžiaus, atvykusiems iš žaliai, geltonai, raudonai ar pilkai zonai priskirtos šalies. Tiesa, testuotis ir izoliuotis turėtų bet kokio amžiaus vaikai, atvykstantys iš šalių, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, tačiau kitą savaitę šalių įtrauktų į šią grupę nėra. 

Taip pat išlieka prievolė vaikams nuo 12 iki 16 metų amžiaus, atvykusiems iš geltonai zonai priskirtos šalies, 3–5 dieną atvykus į Lietuvą atlikti PGR tyrimą, o tokio amžiaus vaikai, atvykę iš raudonai ir pilkai zonai priskirtos šalies, bus atleidžiamas nuo izoliacijos, jei atliks PGR arba antigeno testą. Jei COVID-19 tyrimas atliekamas atvykus į Lietuvą, privaloma izoliuotis, kol bus gautas tyrimo rezultatas. Daugiau apie tai skaitykite čia

Lietuvoje jau galima kelionėms oficialiai užsisakyti nemokamą PGR testą čia

Užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai, kurie nėra persirgę ar vakcinuoti, atvykę į Lietuvą turės galimybę nemokamai išsitirti dėl COVID-19.

Kaip pranešė SAM, pagal atnaujintą tvarką išsitirti dėl COVID-19 galimybėms šalyje ir kelionėms užsienyje gali visi šalies piliečiai, nepriklausomai nuo deklaruotos gyvenamosios vietos ar šalies, taip pat kiti asmenys, draudžiami privalomuoju sveikatos draudimu.

Visa informaciją apie atvykimą į Lietuvą iš užsienio čia

Liepos 1 d. karantinas Lietuvoje baigiasi. Įsigalioja Ekstremali padėtis. Kokie apribojimai lieka galioti skaitykite čia

 

 (Komentarų: 29)

Susiję straipsniai:

Susiję straipsniai: