Koronavirusas JK: karantinas, saviizoliacija, kelionės iš Anglijos į Lietuvą ir kitur - visos galiojančios taisyklės! [atnaujinta 02.24] - Anglija.lt
 

Koronavirusas JK: karantinas, saviizoliacija, kelionės iš Anglijos į Lietuvą ir kitur - visos galiojančios taisyklės! [atnaujinta 02.24] 

Koronavirusas JK: karantinas, saviizoliacija, kelionės iš Anglijos į Lietuvą ir kitur - visos galiojančios taisyklės! [atnaujinta 02.24]
123RF nuotr.

vasario 21 d. Anglijoje Vyriausybė paskelbė savo, planą gyventi su COVID-19. Daugumos švietimo ir vaikų priežiūros įstaigų darbuotojams ir studentams nebereikia tikrintis du kartus per savaitę.

Nuo vasario 18 d. iš Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, Andoros Kunigaikštystės, Monako Kunigaikštystės, San Marino Respublikos ir Šventojo Sosto (Vatikano Miesto Valstybės) atvykstantiems asmenims, net jeigu jie nėra vakcinuoti ar persirgę, ne tik nebereikia atlikti tyrimo dėl COVID-19 ligos bei izoliuotis, bet ir pildyti keleivio anketos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) tinklalapyje. Nuo šiol paveiktų šalių sąrašas bus atnaujinamas tik pagal poreikį, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir pasaulyje. Paskutinį kartą paskelbtas paveiktų šalių sąrašas įsigaliojo nuo 2022 m. vasario 15 dienos

Nuo vasario 11 d. Jei esate visiškai paskiepytas, jums nebereikės atlikti COVID-19 testo nei prieš atvykstant, nei po to, kai atvykstate į JK. Tačiau užpildyti keleivio vietos nustatymo formą būtina.

Jei nesate visiškai pasiskiepiję, turėsite atlikti testą prieš išvykstant. Atvykę turėsite atlikti PGR testą 2 dieną arba anksčiau, tačiau karantinuotis turėsite tik tuo atveju, jei jis bus teigiamas. Vis tiek turite užpildyti keleivio vietos nustatymo formą.

Nuo sausio 31 d. Škotijoje Jums nebereikės dirbti iš namų. Kurį laiką galite dirbti savo biure. Įmonės skatinamos būti lanksčios. Nuo sausio 28 d. kai kuriems žmonėms gali būti nereikalaujama dėvėti veido kaukes per vestuves, civilines partnerystes, laidotuves ir pasirodymus. Jei esate atleistas, turėsite laikytis tik vieno metro taisyklės .

Nuo sausio 28 d. Velse Nebus jokių apribojimų, kiek žmonių gali sutikti baruose, restoranuose, kino teatruose ir teatruose. Naktiniai klubai vėl atsidarys.

Nuo sausio 27 Anglijoje  neprivalote dėvėti veido kaukių, taip pat ir bendrose mokyklų patalpose, tačiau vyriausybė siūlo ir toliau jas dėvėti perpildytose patalpose, kuriose būnate su žmonėmis, kurių paprastai nesutinkate. Pagal įstatymus jums nebereikės rodyti NHS COVID paso uždarose vietose ir renginiuose.

Nuo sausio 26 d. Šiaurės Airijoje Naktiniai klubai vėl atsidarys. Vis tiek turėsite parodyti savo NI vidaus sertifikatą 

Nuo sausio 24 d. Škotijoje namų ūkių skaičius viduje ar lauke nebus ribojamas. Nereikės fizinio atstumo tarp grupių vidaus ir lauke, įskaitant barus, restoranus, teatrus, kino teatrus ir sporto sales.

Nuo sausio 21 d. Velse sporto renginiuose nelieka apribojimų dėl žiūrovų skaičiaus. 

Nuo sausio 17 d. iš užsienio į Lietuvą atvykstantiems nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems keliautojams trumpinama izoliacija  ji truks nebe dešimt, o septynias dienas. Daugiau informacijos apie PGR testus atvykus į Lietuvą čia. atnaujinama izoliacijos tvarka: trukmė mažinama iki savaitės, tačiau izoliuotis turės visi turėję sąlytį artimoje aplinkoje. Visa informacija čia. Renginiuose uždarose erdvėse privaloma dėvėti respiratorius. Daugiau informacijos čia 

Nuo sausio 17 d. Anglijoje Galite nutraukti saviizoliaciją 6 dienos pradžioje, jei 5 ir 6 dienomis gaunate 2 neigiamus greitojo testo rezultatus ir neturite temperatūros. Testų skirtumas turi būti bent 24 valandos. Jei kuris nors testas yra teigiamas, palaukite 24 valandas prieš pakartotinį tyrimą.

Nuo sausio 17 d Škotijoje Dauguma žmonių turės turėti revakcinaciją, kad būtų pripažinti visiškai paskiepyti pagal COVID sertifikavimo schemą .

Panaikinami lauko renginių skaičiaus apribojimai. Vidaus renginiuose lieka 100 stovinčių ir 200 sėdinčių žmonių. COVID sertifikavimo schema turi būti naudojama renginiams lauke ir viduje.

Nuo sausio 15 d Velse iki 500 žmonių gali lankyti lauko renginius.

Nuo Sausio 11 d. Jei greitojo Covid-19 testo atsakymas teigiamas, daugumai žmonių nereikės atlikti PGR testo , kad būtų patvirtintas rezultatas. Jei greitojo testo rezultatas yra teigiamas, turite nedelsdami išsiskirti. Tai laikina priemonė, kol COVID-19 rodikliai išlieka dideli visoje JK. 

Nuo sausio 7 d. 4 val. jums nereikia atlikti PGR testo prieš keliaujant į Angliją ar izoliuotis atvykus. Atlikite greitąjį testą 2 dieną arba anksčiau po atvykimo ir, jei jis teigiamas, turite atlikti PGR testą.

Nuo sausio 4 d, Anglijoje Vidurinių klasių mokiniams klasėse rekomenduojama dėvėti veidą dengiančias priemones. Tai laikina priemonė.

Nuo gruodžio 31 d. Velse  žmonės, kuriems nustatytas teigiamas COVID-19 testas, turi izoliuotis 7 dienas. 6 ir 7 dienomis jie turėtų atlikti greituosius testus kas 24 valandas. Jei rezultatai yra teigiami, jie turėtų tęsti savarankišką izoliaciją, kol bus gauti 2 neigiami testai arba po 10 dienos, atsižvelgiant į tai, kas įvyks anksčiau. Jei jie yra neigiami, jie gali nustoti izoliuotis. Sužinokite daugiau apie saviizoliaciją GOV.WALES .

Nuo Gruodžio 27 Šiaurės Airijoje turėtumėte kiek įmanoma sumažinti socialinius kontaktus, susitikdami ne daugiau kaip 3 namų ūkių grupėse. Baruose, baruose ir restoranuose gali susitikti iki 6 žmonių arba iki 10 žmonių, jei jie visi yra iš tos pačios šeimos. Bus teikiamos tik stalo serviravimo paslaugos. Viešosiose patalpose ir biuruose bus reikalaujama 2 metrų socialinio atstumo. Renginiai, kuriuose nėra sėdimų vietų ir vyksta uždarose patalpose neleidžiami. Naktiniai klubai užsidarys. Sužinokite daugiau apie pokyčius Šiaurės Airijoje .

Naujos laikinos ir atsargumo priemonės po Omicron varianto atsiradimo JK:

- Veido kaukė privaloma viešajame transporte ir parduotuvėse. 

- Nuo lapkričio 30 d. antradienio 04:00 visi tarptautiniais skrydžiais atvykstantys į JK privalo pasidaryti 2 dienos PGR testą ir saviizoliuotis, kol gaus neigiamą rezultatą.

- Visi įtariamų Omicron atvejų kontaktai privalo saviizoliuotis 10 dienų, nepriklausomai nuo jų skiepijimo statuso. Su jais susisieks NHS Test and Trace.

Daugiau informacijos: čia

 

Užsienyje paskiepyti arba persirgę Lietuvos gyventojai gaus ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą

Užsienio šalyse nuo COVID-19 ligos paskiepytų arba šia liga persirgusių Lietuvos gyventojų duomenys jau gali būti įvesti į e. sveikatos sistemą, tereikia tai įrodančių dokumentų originalus pateikti vakcinacijos centre arba kitoje sveikatos priežiūros įstaigoje. Šių duomenų pagrindu bus generuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas, kuris yra lygiavertis Galimybių pasui. Daugiau informacijos čia.

Skiepai jaunimui Anglijoje 16 ir 17 metų vaikai dabar gali gauti pirmąją vakcinos nuo COVID-19 dozę. NHS su jais susisieks ir pakvies. Registruotis skiepui internetu negalima.

Šiaurės Airijoje 16 ir 17 metų vaikai dabar gali gauti pirmąją vakcinos nuo COVID-19 dozę. Sužinokite, ar turite teisę ir kaip užsisakyti „nidirect“ .

Sužinokite, kas gali gauti vakciną Škotijoje ir kaip užsiregistruoti NHS 

Sužinokite, kas gali gauti vakciną Velse ir kur užsisakyti, Velso visuomenės sveikatos svetainėje .

Pasitikrinkite, ar galite kreiptis dėl dotacijos pagal Savarankiško darbo pajamų rėmimo schemą JK Jei esate savarankiškai dirbantis asmuo arba partnerystės narys ir esate paveiktas koronaviruso (COVID-19), sužinokite, ar galite pasinaudoti šia schema prašydami dotacijos. 

Prašykite penktosios dotacijos, jei manote, kad jūsų verslo pelną paveiks koronavirusas (COVID-19) nuo 2021 m. gegužės 1 d. iki 2021 m. Rugsėjo 30 d.

Pateikdami paraišką turėsite patvirtinti, kad atitinkate kitus tinkamumo kriterijus.

Savo pretenziją turėtumėte pareikšti asmeninę ieškinio datą, kurią jums nurodė HMRC. Visa informacija, kas gali pretenduoti į išmoką čia

Informacija, kaip atsisiųsti ES skaitmeninį Covid pažymėjimą čia

Kur JK galima atlikti Covid-19 testą

JK vyriausybės patvirtintas privačių koronaviruso tyrimų teikėjų sąrašas

Sveikatos ir socialinės priežiūros departamentas žino apie šiame puslapyje paskelbtus privataus sektoriaus (ne NHS) teikėjus, kurie pareiškė, kad jie atitinka vyriausybės minimalius standartus:

  • Testas išleisti tarptautinėms kelionėms
  • buitinis COVID-19 testavimas

Norėdami sužinoti, kaip karantino suvaržymai paveiks jūsų gyvenamą vietą, naudokite pašto kodo tikrintuvą.

- Informacija keliaujantiems iš/į JK

Keliaujantiems COVID-19 pandemijos metu – naujos pažymos e.sveikatoje lietuvių ir anglų kalbomis

Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija parengė pažymą keliautojams, turintiems neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą dėl COVID-19 ligos. Tokiu būdu siekiama ne tik palengvinti saugų judėjimą keliaujantiems koronaviruso pandemijos metu, bet ir įgyvendinti siekį užtikrinti lygias asmenų teises, nepriklausomai nuo to, ar žmogus paskiepytas nuo minėtos ligos, ar ne. Daugiau informacijos čia

- Atvykimas į JK

Visa informacija atvykstantiems į JK čia.

Nurodymai britams, keliaujantiems į užsienį koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu, jei jiems teisėtai leidžiama keliauti tarptautiniu mastu: čia.

Gaukite patarimų apie keliones į užsienį, įskaitant naujausią informaciją apie koronavirusą, saugumą ir saugumą, atvykimo reikalavimus ir įspėjimus apie kelionę čia.

Jei COVID-19 pandemijos metu nusprendėte keliauti tarptautiniu mastu ir jums tai leidžia įstatymai, turėtumėte turėti tinkamą kelionės draudimą. Taip pat prieš užsisakydami skrydžius derėtų pasitikrinti keletą dalykų. 

Jei jau turite kelionės draudimo polisą, turėtumėte patikrinti, kokį draudimą jis teikia su koronavirusu susijusiems įvykiams, įskaitant medicininę apsaugą ir kelionės sutrikimus. Jei renkatės naują polisą, būtinai patikrinkite, kaip jis apima šias problemas.

Jei prieš kelionę neturite tinkamo draudimo, galite tekti patiems padengti skubias išlaidas, įskaitant gydymą. Kelionės draudimą rekomenduojame įsigyti kuo greičiau po kelionės užsakymo. Daugiau informacijos čia.

Prieš ruošdamiesi užsisakyti skrydžius lėktuvu, turėtumėte:

Pasitikrinti naujausią informaciją apie koronavirusą, saugumą , atvykimo reikalavimus ir įspėjimus apie kelionę.

Jei įmanoma, laikytis oro linijų bendrovės rekomendacijų, kaip sumažinti koronaviruso perdavimą. Atsižvelgiant į keleivio sveikatos sąlygas, oro linijos turi teisę atšaukti keliones tiems, kurie, jų manymu, nėra tinkami skristi. Daugiau informacijos čia.

- Atvykimas į Lietuvą

Keliaujantys vaikai iki 12 metų amžiaus Lietuvoje nebus tiriami ar izoliuojami

Visa informaciją apie atvykimą į Lietuvą iš užsienio čia

Liepos 1 d. karantinas Lietuvoje baigiasi. Įsigalioja Ekstremali padėtis. Kokie apribojimai lieka galioti skaitykite čia

Koronavirusas JK: karantinas, saviizoliacija, kelionės iš Anglijos į Lietuvą ir kitur - visos galiojančios taisyklės! [atnaujinta 02.24]
123RF nuotr.

vasario 21 d. Anglijoje Vyriausybė paskelbė savo, planą gyventi su COVID-19. Daugumos švietimo ir vaikų priežiūros įstaigų darbuotojams ir studentams nebereikia tikrintis du kartus per savaitę.

Nuo vasario 18 d. iš Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, Andoros Kunigaikštystės, Monako Kunigaikštystės, San Marino Respublikos ir Šventojo Sosto (Vatikano Miesto Valstybės) atvykstantiems asmenims, net jeigu jie nėra vakcinuoti ar persirgę, ne tik nebereikia atlikti tyrimo dėl COVID-19 ligos bei izoliuotis, bet ir pildyti keleivio anketos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) tinklalapyje. Nuo šiol paveiktų šalių sąrašas bus atnaujinamas tik pagal poreikį, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir pasaulyje. Paskutinį kartą paskelbtas paveiktų šalių sąrašas įsigaliojo nuo 2022 m. vasario 15 dienos

Nuo vasario 11 d. Jei esate visiškai paskiepytas, jums nebereikės atlikti COVID-19 testo nei prieš atvykstant, nei po to, kai atvykstate į JK. Tačiau užpildyti keleivio vietos nustatymo formą būtina.

Jei nesate visiškai pasiskiepiję, turėsite atlikti testą prieš išvykstant. Atvykę turėsite atlikti PGR testą 2 dieną arba anksčiau, tačiau karantinuotis turėsite tik tuo atveju, jei jis bus teigiamas. Vis tiek turite užpildyti keleivio vietos nustatymo formą.

Nuo sausio 31 d. Škotijoje Jums nebereikės dirbti iš namų. Kurį laiką galite dirbti savo biure. Įmonės skatinamos būti lanksčios. Nuo sausio 28 d. kai kuriems žmonėms gali būti nereikalaujama dėvėti veido kaukes per vestuves, civilines partnerystes, laidotuves ir pasirodymus. Jei esate atleistas, turėsite laikytis tik vieno metro taisyklės .

Nuo sausio 28 d. Velse Nebus jokių apribojimų, kiek žmonių gali sutikti baruose, restoranuose, kino teatruose ir teatruose. Naktiniai klubai vėl atsidarys.

Nuo sausio 27 Anglijoje  neprivalote dėvėti veido kaukių, taip pat ir bendrose mokyklų patalpose, tačiau vyriausybė siūlo ir toliau jas dėvėti perpildytose patalpose, kuriose būnate su žmonėmis, kurių paprastai nesutinkate. Pagal įstatymus jums nebereikės rodyti NHS COVID paso uždarose vietose ir renginiuose.

Nuo sausio 26 d. Šiaurės Airijoje Naktiniai klubai vėl atsidarys. Vis tiek turėsite parodyti savo NI vidaus sertifikatą 

Nuo sausio 24 d. Škotijoje namų ūkių skaičius viduje ar lauke nebus ribojamas. Nereikės fizinio atstumo tarp grupių vidaus ir lauke, įskaitant barus, restoranus, teatrus, kino teatrus ir sporto sales.

Nuo sausio 21 d. Velse sporto renginiuose nelieka apribojimų dėl žiūrovų skaičiaus. 

Nuo sausio 17 d. iš užsienio į Lietuvą atvykstantiems nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems keliautojams trumpinama izoliacija  ji truks nebe dešimt, o septynias dienas. Daugiau informacijos apie PGR testus atvykus į Lietuvą čia. atnaujinama izoliacijos tvarka: trukmė mažinama iki savaitės, tačiau izoliuotis turės visi turėję sąlytį artimoje aplinkoje. Visa informacija čia. Renginiuose uždarose erdvėse privaloma dėvėti respiratorius. Daugiau informacijos čia 

Nuo sausio 17 d. Anglijoje Galite nutraukti saviizoliaciją 6 dienos pradžioje, jei 5 ir 6 dienomis gaunate 2 neigiamus greitojo testo rezultatus ir neturite temperatūros. Testų skirtumas turi būti bent 24 valandos. Jei kuris nors testas yra teigiamas, palaukite 24 valandas prieš pakartotinį tyrimą.

Nuo sausio 17 d Škotijoje Dauguma žmonių turės turėti revakcinaciją, kad būtų pripažinti visiškai paskiepyti pagal COVID sertifikavimo schemą .

Panaikinami lauko renginių skaičiaus apribojimai. Vidaus renginiuose lieka 100 stovinčių ir 200 sėdinčių žmonių. COVID sertifikavimo schema turi būti naudojama renginiams lauke ir viduje.

Nuo sausio 15 d Velse iki 500 žmonių gali lankyti lauko renginius.

Nuo Sausio 11 d. Jei greitojo Covid-19 testo atsakymas teigiamas, daugumai žmonių nereikės atlikti PGR testo , kad būtų patvirtintas rezultatas. Jei greitojo testo rezultatas yra teigiamas, turite nedelsdami išsiskirti. Tai laikina priemonė, kol COVID-19 rodikliai išlieka dideli visoje JK. 

Nuo sausio 7 d. 4 val. jums nereikia atlikti PGR testo prieš keliaujant į Angliją ar izoliuotis atvykus. Atlikite greitąjį testą 2 dieną arba anksčiau po atvykimo ir, jei jis teigiamas, turite atlikti PGR testą.

Nuo sausio 4 d, Anglijoje Vidurinių klasių mokiniams klasėse rekomenduojama dėvėti veidą dengiančias priemones. Tai laikina priemonė.

Nuo gruodžio 31 d. Velse  žmonės, kuriems nustatytas teigiamas COVID-19 testas, turi izoliuotis 7 dienas. 6 ir 7 dienomis jie turėtų atlikti greituosius testus kas 24 valandas. Jei rezultatai yra teigiami, jie turėtų tęsti savarankišką izoliaciją, kol bus gauti 2 neigiami testai arba po 10 dienos, atsižvelgiant į tai, kas įvyks anksčiau. Jei jie yra neigiami, jie gali nustoti izoliuotis. Sužinokite daugiau apie saviizoliaciją GOV.WALES .

Nuo Gruodžio 27 Šiaurės Airijoje turėtumėte kiek įmanoma sumažinti socialinius kontaktus, susitikdami ne daugiau kaip 3 namų ūkių grupėse. Baruose, baruose ir restoranuose gali susitikti iki 6 žmonių arba iki 10 žmonių, jei jie visi yra iš tos pačios šeimos. Bus teikiamos tik stalo serviravimo paslaugos. Viešosiose patalpose ir biuruose bus reikalaujama 2 metrų socialinio atstumo. Renginiai, kuriuose nėra sėdimų vietų ir vyksta uždarose patalpose neleidžiami. Naktiniai klubai užsidarys. Sužinokite daugiau apie pokyčius Šiaurės Airijoje .

Naujos laikinos ir atsargumo priemonės po Omicron varianto atsiradimo JK:

- Veido kaukė privaloma viešajame transporte ir parduotuvėse. 

- Nuo lapkričio 30 d. antradienio 04:00 visi tarptautiniais skrydžiais atvykstantys į JK privalo pasidaryti 2 dienos PGR testą ir saviizoliuotis, kol gaus neigiamą rezultatą.

- Visi įtariamų Omicron atvejų kontaktai privalo saviizoliuotis 10 dienų, nepriklausomai nuo jų skiepijimo statuso. Su jais susisieks NHS Test and Trace.

Daugiau informacijos: čia

 

Užsienyje paskiepyti arba persirgę Lietuvos gyventojai gaus ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą

Užsienio šalyse nuo COVID-19 ligos paskiepytų arba šia liga persirgusių Lietuvos gyventojų duomenys jau gali būti įvesti į e. sveikatos sistemą, tereikia tai įrodančių dokumentų originalus pateikti vakcinacijos centre arba kitoje sveikatos priežiūros įstaigoje. Šių duomenų pagrindu bus generuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas, kuris yra lygiavertis Galimybių pasui. Daugiau informacijos čia.

Skiepai jaunimui Anglijoje 16 ir 17 metų vaikai dabar gali gauti pirmąją vakcinos nuo COVID-19 dozę. NHS su jais susisieks ir pakvies. Registruotis skiepui internetu negalima.

Šiaurės Airijoje 16 ir 17 metų vaikai dabar gali gauti pirmąją vakcinos nuo COVID-19 dozę. Sužinokite, ar turite teisę ir kaip užsisakyti „nidirect“ .

Sužinokite, kas gali gauti vakciną Škotijoje ir kaip užsiregistruoti NHS 

Sužinokite, kas gali gauti vakciną Velse ir kur užsisakyti, Velso visuomenės sveikatos svetainėje .

Pasitikrinkite, ar galite kreiptis dėl dotacijos pagal Savarankiško darbo pajamų rėmimo schemą JK Jei esate savarankiškai dirbantis asmuo arba partnerystės narys ir esate paveiktas koronaviruso (COVID-19), sužinokite, ar galite pasinaudoti šia schema prašydami dotacijos. 

Prašykite penktosios dotacijos, jei manote, kad jūsų verslo pelną paveiks koronavirusas (COVID-19) nuo 2021 m. gegužės 1 d. iki 2021 m. Rugsėjo 30 d.

Pateikdami paraišką turėsite patvirtinti, kad atitinkate kitus tinkamumo kriterijus.

Savo pretenziją turėtumėte pareikšti asmeninę ieškinio datą, kurią jums nurodė HMRC. Visa informacija, kas gali pretenduoti į išmoką čia

Informacija, kaip atsisiųsti ES skaitmeninį Covid pažymėjimą čia

Kur JK galima atlikti Covid-19 testą

JK vyriausybės patvirtintas privačių koronaviruso tyrimų teikėjų sąrašas

Sveikatos ir socialinės priežiūros departamentas žino apie šiame puslapyje paskelbtus privataus sektoriaus (ne NHS) teikėjus, kurie pareiškė, kad jie atitinka vyriausybės minimalius standartus:

  • Testas išleisti tarptautinėms kelionėms
  • buitinis COVID-19 testavimas

Norėdami sužinoti, kaip karantino suvaržymai paveiks jūsų gyvenamą vietą, naudokite pašto kodo tikrintuvą.

- Informacija keliaujantiems iš/į JK

Keliaujantiems COVID-19 pandemijos metu – naujos pažymos e.sveikatoje lietuvių ir anglų kalbomis

Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija parengė pažymą keliautojams, turintiems neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą dėl COVID-19 ligos. Tokiu būdu siekiama ne tik palengvinti saugų judėjimą keliaujantiems koronaviruso pandemijos metu, bet ir įgyvendinti siekį užtikrinti lygias asmenų teises, nepriklausomai nuo to, ar žmogus paskiepytas nuo minėtos ligos, ar ne. Daugiau informacijos čia

- Atvykimas į JK

Visa informacija atvykstantiems į JK čia.

Nurodymai britams, keliaujantiems į užsienį koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu, jei jiems teisėtai leidžiama keliauti tarptautiniu mastu: čia.

Gaukite patarimų apie keliones į užsienį, įskaitant naujausią informaciją apie koronavirusą, saugumą ir saugumą, atvykimo reikalavimus ir įspėjimus apie kelionę čia.

Jei COVID-19 pandemijos metu nusprendėte keliauti tarptautiniu mastu ir jums tai leidžia įstatymai, turėtumėte turėti tinkamą kelionės draudimą. Taip pat prieš užsisakydami skrydžius derėtų pasitikrinti keletą dalykų. 

Jei jau turite kelionės draudimo polisą, turėtumėte patikrinti, kokį draudimą jis teikia su koronavirusu susijusiems įvykiams, įskaitant medicininę apsaugą ir kelionės sutrikimus. Jei renkatės naują polisą, būtinai patikrinkite, kaip jis apima šias problemas.

Jei prieš kelionę neturite tinkamo draudimo, galite tekti patiems padengti skubias išlaidas, įskaitant gydymą. Kelionės draudimą rekomenduojame įsigyti kuo greičiau po kelionės užsakymo. Daugiau informacijos čia.

Prieš ruošdamiesi užsisakyti skrydžius lėktuvu, turėtumėte:

Pasitikrinti naujausią informaciją apie koronavirusą, saugumą , atvykimo reikalavimus ir įspėjimus apie kelionę.

Jei įmanoma, laikytis oro linijų bendrovės rekomendacijų, kaip sumažinti koronaviruso perdavimą. Atsižvelgiant į keleivio sveikatos sąlygas, oro linijos turi teisę atšaukti keliones tiems, kurie, jų manymu, nėra tinkami skristi. Daugiau informacijos čia.

- Atvykimas į Lietuvą

Keliaujantys vaikai iki 12 metų amžiaus Lietuvoje nebus tiriami ar izoliuojami

Visa informaciją apie atvykimą į Lietuvą iš užsienio čia

Liepos 1 d. karantinas Lietuvoje baigiasi. Įsigalioja Ekstremali padėtis. Kokie apribojimai lieka galioti skaitykite čia

 (Komentarų: 38)

Susiję straipsniai:

Susiję straipsniai: