Nauja JK mokyklos tvarka: svaras už kiekvienas 5 minutes vėluojant pasiimti vaikus 

Vienos Didžiojoje Britanijoje veikiančios pradinės mokyklos mokinių tėvai neslepia savo pasipiktinimo po to, kai jiems buvo pranešta, kad tėvams įvedama vieno svaro bauda už kiekvienas penkias minutes, kurias jie vėluoja pasiimti savo vaikus iš mokyklos iki 16 val.

Be to, tėvams net buvo pagrasinta socialinėmis tarnybomis, jeigu tėvai vėluos.

Tokią naują tvarką buvo įvesta Gravesende, Kento grafystėje, esančioje „Holy Trinity C of E Primary“ mokykloje šią savaitę.

Pasipiktinę tėvai tokią tvarką pavadino „tikra gėda“. Jų nuomone, taip mokyklos direktorė siekia nubausti skurdžiau gyvenančias šeimas.

„Mes, tėvai, buvome šokiruoti ir pasibaisėję gavę iš mokyklos tokį pranešimą, – sakė vienas savo vardo nenorėjusi atskleisti moteris. – Gravesendas yra skurdus rajonas ir daugelis tėvų sunkiai dirba dėl vaikų priežiūros kainos. Daugelis mokyklų darbą baigia panašiu metu, todėl sunku spėti visus vaikus laiku. Mūsų mokykloje iki šiol buvo leidžiama vaikams palaukti bibliotekoje, tačiau mums buvo pranešta, kad biblioteka uždaroma remontui.

„Mokykla iš tiesų prieš kelerius metus pasiūlė popamokinį klubą, tačiau jis direktorės nurodymu buvo uždarytas beveik be perspėjimo, nes nenešė pakankamai pinigų. Laiške nurodoma, kad jeigu vaikai nebus paimti iki 16 val., mokykla paskambins socialinėms tarnyboms.“

„Tai turėtų būti krikščioniška mokykla. Tikra gėda, kad direktorei labiau rūpi, kaip paimti pinigų iš su sunkumais susiduriančių tėvų, o ne tai, kaip padėti bendruomenei“, – sakė kita mama.

Tačiau mokykla pabrėžia, kad tokia priemonė yra skirti ne tik kovoti su vėlavimu, bet ir prisidėti prie apmokėjimo mokytojams, kurie yra priversti likti ilgiau ir prižiūrėti vaikus.

„Naujoji vėlyvo vaikų pasiėmimo politika buvo įvesta šią savaitę siekiant užtikrinti, kad visi vaikai pasiimami laiku, – sakė direktorė Denise Gibbs-Naguar. – Pamokos baigiasi 15.30 val. Tačiau vis dažniau susiduriama su atvejais, kai nemažai tėvų ateina pasiimti vaikų 16 val.“

Vienos Didžiojoje Britanijoje veikiančios pradinės mokyklos mokinių tėvai neslepia savo pasipiktinimo po to, kai jiems buvo pranešta, kad tėvams įvedama vieno svaro bauda už kiekvienas penkias minutes, kurias jie vėluoja pasiimti savo vaikus iš mokyklos iki 16 val.

Be to, tėvams net buvo pagrasinta socialinėmis tarnybomis, jeigu tėvai vėluos.

Tokią naują tvarką buvo įvesta Gravesende, Kento grafystėje, esančioje „Holy Trinity C of E Primary“ mokykloje šią savaitę.

Pasipiktinę tėvai tokią tvarką pavadino „tikra gėda“. Jų nuomone, taip mokyklos direktorė siekia nubausti skurdžiau gyvenančias šeimas.

„Mes, tėvai, buvome šokiruoti ir pasibaisėję gavę iš mokyklos tokį pranešimą, – sakė vienas savo vardo nenorėjusi atskleisti moteris. – Gravesendas yra skurdus rajonas ir daugelis tėvų sunkiai dirba dėl vaikų priežiūros kainos. Daugelis mokyklų darbą baigia panašiu metu, todėl sunku spėti visus vaikus laiku. Mūsų mokykloje iki šiol buvo leidžiama vaikams palaukti bibliotekoje, tačiau mums buvo pranešta, kad biblioteka uždaroma remontui.

„Mokykla iš tiesų prieš kelerius metus pasiūlė popamokinį klubą, tačiau jis direktorės nurodymu buvo uždarytas beveik be perspėjimo, nes nenešė pakankamai pinigų. Laiške nurodoma, kad jeigu vaikai nebus paimti iki 16 val., mokykla paskambins socialinėms tarnyboms.“

„Tai turėtų būti krikščioniška mokykla. Tikra gėda, kad direktorei labiau rūpi, kaip paimti pinigų iš su sunkumais susiduriančių tėvų, o ne tai, kaip padėti bendruomenei“, – sakė kita mama.

Tačiau mokykla pabrėžia, kad tokia priemonė yra skirti ne tik kovoti su vėlavimu, bet ir prisidėti prie apmokėjimo mokytojams, kurie yra priversti likti ilgiau ir prižiūrėti vaikus.

„Naujoji vėlyvo vaikų pasiėmimo politika buvo įvesta šią savaitę siekiant užtikrinti, kad visi vaikai pasiimami laiku, – sakė direktorė Denise Gibbs-Naguar. – Pamokos baigiasi 15.30 val. Tačiau vis dažniau susiduriama su atvejais, kai nemažai tėvų ateina pasiimti vaikų 16 val.“

 (Komentarų: 0)

Susiję straipsniai:

Susiję straipsniai: