Olimpinės atrankos turnyrą Lietuvos rinktinė pradėjo pergale - Anglija.lt

Olimpinės atrankos turnyrą Lietuvos rinktinė pradėjo pergale

Taškų rinkimo lenktynėse Linas Kleiza už nugaros paliko venesualietį Greivisą Vazquezą, o Karakaso arenoje Kęstučio Kemzūros auklėtinius nusivylę vietos sirgaliai palydėjo švilpimu.

Lietuvos krepšininkų aštrūs prasiveržimai, greiti perdavimai ir tikslūs metimai 100:82 (23:21, 26:15, 31:28, 20:18) įveikė Venesuelos rinktinės pasipriešinimą.

Olimpinio atrankos turnyro B grupėje mūsiškiai iškovojo pirmąją pergalę, tuo tarpu varžybų šeimininkai patyrė pirmąjį pralaimėjimą. Prieš tai Venesuelos ekipa po dramatiškos kovos 71:69 parklupdė Nigerijos rinktinę.

Po žaibiškų lietuvių atakų varžovai nokdaune atsidūrė jau pirmosiomis minutėmis – 11:2. Vis dėlto antrojo kėlinio pradžioje rungtynes kontroliavo į priekį išsiveržę venesueliečiai 24:23.
Vieną svarbiausių spurtų inicijavo labiausiai patyrę krepšininkai – Darius Songaila, Paulius Jankūnas ir Šarūnas Jasikevičius. Komandos senbuviai pelnė devynis taškus be atsako ir įstūmė venesueliečius į dar vieną duobę 49:36.

Po didžiosios pertraukos mūsiškių pranašumas sumenko iki aštuonių taškų (58:50), tačiau paskutiniame ketvirtyje lietuviai nutolo 84:64, 94:77.

„Norėjome susikrauti kuo didesnį taškų skirtumą, todėl kovėmės iki galo, – sakė Mantas Kalnietis. – Pagrindinis tikslas buvo rungtyniauti greitai, palaikyti intensyvų žaidimo ritmą. Dėl to antroje dalyje kiek pavargome.“

Lietuvos rinktinę į pergalę vedęs L.Kleiza per 28 minutes pelnė 28 taškus (7/9 dvitaškių, 4/7 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

„Pasirengimo etapas yra tik pasirengimo. Rinktinei atstovauju ne vienerius metus, todėl suprantu, kada turiu pasiekti gerą sportinę formą ir pradėti demonstruoti kokybišką žaidimą“, – tvirtino puolėjas.

Lietuvos rinktinė: Linas Kleiza 28, Mantas Kalnietis 13 (8 rez. perd., 4 atk. kam.), Martynas Pocius 12 (5 per. kam.), Jonas Mačiulis (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Šarūnas Jasikevičius 11 (7 rez. perd.), Darius Songaila 8 (8 min.), Paulius Jankūnas 6, Jonas Valančiūnas 5, Rimantas Kaukėnas 3, Robertas Javtokas 3, Deividas Dulkys 0 (1 min.), Tomas Delininkaitis nerungtyniavo.

Venesuelos rinktinė: Greivisas Vazquezas 24 (3/9 dvitaškių, 5/9 tritaškių, 3/4 baudų, 7 rez. perd.), Oscaras Torresas 14 (3/7 tritaškių), Johnas Coxas 14, Gregory Echenique 12, Windi Graterolas 5, Gregory Vargas 4, Hectoras Romero 4 (5 kld.).