Pirmą kartą NBA rungtynėse žaidė net trys lietuviai - Anglija.lt

Pirmą kartą NBA rungtynėse žaidė net trys lietuviai

Naktį iš antradienio į trečiadienį įvyko „Houston Rockets“ ir „Toronto Raptors“ rungtynės. Jose pirmą kartą viename NBA mače žaidė trys lietuviai: Linas Kleiza, Jonas Valančiūnas bei Donatas Motiejūnas.

Šias rungtynes, vykusias „Toyota Center“ arenoje, laimėjo „Rockets“ rezultatu 117:101 (29:23, 32:28, 38:28, 18:22).

Jau per pirmus du kėlinius pelnę 61 tašką, „Rockets“ atstovai galutinai atitrūko po ilgosios pertraukos. Po trijų kėlinių jie pirmavo 98:78 ir dvikovos baigtis nebekėlė abejonių. Toronto ekipa nesugebėjo išvengti triuškinimo.

Hjustono klubo žaidėjas D.Motiejūnas, kuris prieš porą dienų buvo sugrąžintas į ekipą iš NBDL (NBA Development League) lygos „Rio Grande Valley Vipers“ klubo, aikštėje pasirodė tik paskutinę rungtynių minutę ir taškų nepelnė.

Tuo tarpu J.Valančiūnas pasirodė sėkmingiausiai – per 32 minutes pelnė 12 taškų (5 iš 10 dvitaškių, 2 iš 3 baudų), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą.

L.Kleiza žaidė penkias minutes. Jis prametė dvitaškį, suklydo, 2 kartus prasižengė.

Prieš rungtynes abi komandos tylos minute pagerbė prieš keletą dienų mirusios 22 metų „Rockets“ trenerio dukros atminimą. Hjustono komanda taip pat ant marškinėlių turėjo žalius raiščius.

Antroji „Rockets“ ir „Raptors“ komandų dvikova reguliariajame sezone įvyks gruodžio 16 d. Toronte.

Beje, „Rockets“ klube irgi yra antras lietuvis, tik jis dirba už aikštės ribų – krepšinio operacijų direktoriaus pareigas eina Artūras Karnišovas.

„Rockets“ ekipai daugiausia taškų pelnė: Jamesas Hardenas 24 (12 rez. perd.), Patrickas Pattersonas 22, Chandleris Parsonsas 18, Jeremy Linas 16 (10 rez. perd.), Omeras Ašikas 13 (18 atk. kam.), Marcusas Morrisas 11.

„Raptors“: Andrea Bargnani 21, Terrence'as Rossas 19, Jonas Valančiūnas, DeMaras DeRozanas, Edas Davisas ir Jose Calderonas po 12.