R.Meilutytei - pasaulio čempionato auksas! - Anglija.lt

R.Meilutytei - pasaulio čempionato auksas!

Ketvirtadienį Stambulo „Sinan Erdem“ arenoje besitęsiančiose XI-as pasaulio plaukimo trumpame (25 metrų) baseine pirmenybėse 15-metė Lietuvos atstovė Rūta Meilutytė iškovojo pirmą medalį šalies istorijoje tokio rango varžybose - mūsiškė moterų 50 m plaukimo krūtine finale nuotolį įveikė per 29,44 sek. ir laimėjo auksą.

R. Meilutytė 0.23 sek. aplenkė Jamaikos atstovę Alią Atkinson ir 0.50 sek. trečią vietą užėmusią australę Sarah Katsoulis bei dar kartą, jau trečią, šįsyk 0.07 sek. pagerino Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionatų rekordą.

Apdovanojimų ceremonijoje R. Meilutytė atrodė daug ramesnė nei Londono olimpiadoje - nors lietuvė spindėjo džiaugsmu, šį kartą jos akyse ašarų nepasirodė.

Primename, kad 50 m plaukimo pusfinalyje R. Meilutytė finišavo per 29,51 sek. ir 0,05 sek. pagerino sau pačiai priklausiusį naują Lietuvos ir pasaulio čempionatų rekordą bei 0,04 sekundės - Europos rekordą. Mūsiškė kaip ir atrankos varžybose užėmė pirmą vietą tiek savo plaukime, tiek bendroje įskaitoje.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino plaukikę Rūtą Meilutytę Stambule (Turkija) vykusiame pasaulio plaukimo trumpame (25 metrų) baseine čempionate iškovojus auksą.

R. Meilutytė - ir 100 m kompleksinio plaukimo finale

Šis pasaulio čempionatas - tik antras oficialus jos startas po olimpinių žaidynių.

Prieš kelias dienas geriausia 2012 metų Europos jaunąja (iki 19 metų) sportininke išrinkta lietuvė spalio viduryje dalyvavo plaukimo pasaulio taurės trumpame baseine trečio etapo varžybose. Jose R. Meilutytė laimėjo 50 ir 100 m plaukimo krūtine rungtis, o 100 m kompleksiniu būdu rungtyje užėmė trečią vietą.