JK premjeras: sparčiai auganti imigracija gali sužlugdyti būsto, švietimo ir NHS sistemas - Anglija.lt
 

JK premjeras: sparčiai auganti imigracija gali sužlugdyti būsto, švietimo ir NHS sistemas 

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Rishi Sunakas įspėjo, kad grynoji migracija šalyje turi būti kontroliuojama, nes priešingu atveju ji gali sukelti „nevaldomą spaudimą apgyvendinimo, švietimo ir sveikatos apsaugai daugelyje mūsų bendruomenių.

Taip premjeras kalbėjo prieš rytoj paskelbiant naujus duomenis, kurie, kaip manoma, parodys, kad bendras Jungtinėje Karalystėje apsigyvenusių žmonių skaičius smarkiai išaugo. Skaičiuojama, kad 2021 metais į šalį atvyko daugiau nei 500 tūkst. žmonių, dėl ko 2022 metų grynosios migracijos rodiklis galimai priartėjo prie milijono.

Premjeras ir vidaus reikalų sekretorė Suella Braverman įgyvendina planą, kuriuo siekiama sumažinti skaičių užsieniečių doktorantūros studentų, kurie į JK atsiveža savo šeimos narių. Tačiau pareiškime parlamento nariams S. Braverman nurodė, kad skaičių tikimasi sumažinti tik „vidutinės trukmės laikotarpiu“, kuris paprastai reiškia maždaug penkerius metus.

„Negalime nekontroliuoti teisėtos migracijos... Kai ji yra per didelė ir per greita, bendruomenėms gali būti sunku integruoti atvykėlius. Negalime leisti, kad žmonės čia atvyktų nelegaliai pagal nusikalstamų grupuočių užgaidas. Tai nesąžininga tų, kurie žaidė pagal taisykles, atžvilgiu. Tai nesąžininga atžvilgiu tų, kuriems desperatiškai reikia mūsų pagalbos, bet kurie negali jos gauti, nes mūsų prieglobsčio sistema perpildyta žmonių, keliaujančių čia per saugias šalis“, – sakė premjeras.

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Rishi Sunakas įspėjo, kad grynoji migracija šalyje turi būti kontroliuojama, nes priešingu atveju ji gali sukelti „nevaldomą spaudimą apgyvendinimo, švietimo ir sveikatos apsaugai daugelyje mūsų bendruomenių.

Taip premjeras kalbėjo prieš rytoj paskelbiant naujus duomenis, kurie, kaip manoma, parodys, kad bendras Jungtinėje Karalystėje apsigyvenusių žmonių skaičius smarkiai išaugo. Skaičiuojama, kad 2021 metais į šalį atvyko daugiau nei 500 tūkst. žmonių, dėl ko 2022 metų grynosios migracijos rodiklis galimai priartėjo prie milijono.

Premjeras ir vidaus reikalų sekretorė Suella Braverman įgyvendina planą, kuriuo siekiama sumažinti skaičių užsieniečių doktorantūros studentų, kurie į JK atsiveža savo šeimos narių. Tačiau pareiškime parlamento nariams S. Braverman nurodė, kad skaičių tikimasi sumažinti tik „vidutinės trukmės laikotarpiu“, kuris paprastai reiškia maždaug penkerius metus.

„Negalime nekontroliuoti teisėtos migracijos... Kai ji yra per didelė ir per greita, bendruomenėms gali būti sunku integruoti atvykėlius. Negalime leisti, kad žmonės čia atvyktų nelegaliai pagal nusikalstamų grupuočių užgaidas. Tai nesąžininga tų, kurie žaidė pagal taisykles, atžvilgiu. Tai nesąžininga atžvilgiu tų, kuriems desperatiškai reikia mūsų pagalbos, bet kurie negali jos gauti, nes mūsų prieglobsčio sistema perpildyta žmonių, keliaujančių čia per saugias šalis“, – sakė premjeras.

 (Komentarų: 0)

Susiję straipsniai:

Susiję straipsniai: