Nuo staliaus dirbtuvių iki Holivudo filmų - Anglija.lt
 

Nuo staliaus dirbtuvių iki Holivudo filmų 

Vytautas Kraujalis

„Mano svajonė - filmuotis Holivude su garsiausiais aktoriais, tokiais kaip Leonado Dicaprio ar Ričardas Gyras“ - lėtai, bet užtikrintai drąsius norus vardina Anglijoje staliumi dirbantis lietuvis Mindaugas Sadauskas. 41 metų vyras šioje šalyje jau beveik devynerius metus, tačiau tik dabar įgyvendino vieną savo svajonių ir suvaidino filme su viena ryškiausių Holivudo žvaigždžių.

Kaip ir daugelis iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę atvykusių vyrų, Mindaugas čia dirbo įvairius darbus – jam teko ir kavinėje indus plauti, ir fabrike triūsti, kol galiausiai įsidarbino statybose staliumi. Ir nors staliaus darbai jam ne prie širdies, būtent šis amatas jį maitino paskutinius kelerius metus.

Sapnai buvo pranašiški

„Mane visada traukė filmai. Žiūrėdamas kiną aš dažnai sakydavau, jog viename ar kitame epizode būtų galima kažką pakeisti - apie svajonės įgyvendinimo užuomazgas mums susitikus vienoje kavinukėje Rytų Londone pradėjo pasakoti Mindaugas, - „atvažiavęs į Angliją susipažinau su rusu iš Sankt Peterburgo, kuris kine jau filmavosi. Jis man ir pasiūlė pasiieškoti aktoriaus darbo per agentūras – jiems siųsti gyvenimo aprašymą, nuotraukas ir laukti kol kas nors pakvies į interviu.“

Lietuvis pasakoja, kad nors ši idėja jam labai patiko, tačiau per daugybę darbų vis būdavo sunku surasti laiko rimčiau susikoncentruoti ties darbo kine paieška. Stabdė ir baimė dėl nepakankamų anglų kalbos žinių. Dabar Mindaugas skaičiuoja, kad užtruko apie trejus metus, kol jis galiausiai prisiruošė ir nuėjo į aktorių atrankos agentūrą. Išsiuntęs savo gyvenimo aprašymą Mindaugas praėjusių metų rugsėjį buvo pakviestas į pirmąjį interviu, kuriame agentūra įvertino jo galimybes vaidinti kareivį: išmatavo ūgį, kūno sudėjimą, nufotografavo. Lietuvio išvaizda agentūrai tiko ir jau vasario mėnesį jis buvo pakviestas filmuotis.

„Dar sapnuose matydavau, kad esu armijoje - sapnuodavau, kad mane ima į kariuomenę, o aš vis sėdžiu ir nieko nedarau. Ant karininkų aprangos matydavau vis kažkokius neatpažįstamus ženklus. Nubudęs sukdavau galvą, ką tie ženklai reiškia. Vėliau, kai pradėjau filmuotis filme, išvažiuodamas iš vienos studijos mačiau tą pastatą, kurį vis sapnuodavau sapne“ - apie pranašiškus ženklus pasakojo lietuvis.

Bagdado oro uostas - hipodrome

Praėjęs atranką Mindaugas pusantro mėnesio Londone filmavosi 2009 metais pasirodysiančiame trileryje „Žalioji zona“ („Green Zone“), kuriame vaidina Mattas Damonas, Brendanas Gleesonas (vaidino filmuose apie Harį Poterį) ir kiti garsūs aktoriai. Maroke, Ispanijoje bei Anglijoje filmuoto filmo režisierius – įvairių tarptautinių kino festivalių laimėtojas Paulas Greengrassas, kuris taip pat sukūrė tokius hitais tapiusius filmus kaip „The Bourne Ultimatum“, „The Bourne Supremacy“, „United 93“. Už pastarojo filmo režisūrą jis buvo nominuotas Oskarui.

Filme pasakojama apie karą Irake bei du CŽV agentus, į šią šalį atvykusius ieškoti masinio naikinimo ginklų. Lietuvis filme vaidino Amerikos armijos karininką.

Mindaugas pasakoja, kad filmuotis tekdavo maždaug keturias dienas per savaitę, tačiau kartą buvo dirbama net septynias dienas iš eilės. Filmavimai prasidėdavo anksti ryte ir tęsdavosi iki vakaro. Lietuvis prisimena, kad kartais iš lovos lipti tekdavo ir 3 val. nakties. Tuomet reikėdavo nusigauti iki Londono centro, sėsti į specialų filmavimo grupės autobusą, kuris nuveždavo į už sostinės esantį hipodromą. Čia buvo įrengta filmavimo aikštelė – Bagdado oro uostas.

Viename kadre su M. Damonu

Militaristinės tematikos filme kartu su samdytais aktoriais filmavosi ir profesionali Amerikos kariškių grupė, atvykdavusi iš netoli Kembridžo dislokuotų JAV armijos dalinių. Lietuvio teigimu, maždaug 80 procentų visų aktorių bei pagalbinio personalo – amerikiečiai. Kas atvažiavę specialiai iš Amerikos, kas gyvena Britanijoje.

Paklaustas, ar neturint vaidybinės patirties nebuvo sunku įsijungti į filmavimą, Mindaugas sako, kad pradžioje visko buvo: „Per patį pirmąjį filmavimą, kai pasakė „Action“ („Veiksmas“ - standartinis žodis reiškiantis filmavimo pradžią) – jau judėjimas, pavėlavau gal kokią pusę minutės – neišėjau laiku, kai turėjau išeiti. Visi juokėsi, kad čia tarptautinis žodis, turėjau suprasti. Žodžiu, režisierius ir visi kiti tą nuleido juokais. Pradžioje taip pat buvo kiek nejauku išeiti ir vaidinti prieš kameras, kurios tave filmuoja iš kelių pusių. Bet čia tik pradžioje. Vėliau eidavau į darbą kaip į šventę. O šiaip filmuojant visko būna – būdavo, kad ir pats M. Damonas nelaiku į kadrą išeidavo. Be to, tam, kad epizodas būtų sėkmingai nufilmuotas, jį reikia pakartoti po 10 – 15 kartų.“

Anot vyro, filmuojantis viskas yra griežtai surežisuota ir tau pasakoma, ką, kur ir kada daryti bei kalbėti. Vaidindamas Mindaugas sako įsijaučiantis į savo rolę: „vaidindamas karininką, tuo metu ir jaučiausi kaip karininkas.“

„Pradžioje buvo filmuojamos scenos, kuriose vaidindavome mažomis grupelėmis – po 2 – 3 žmones. Vėliau, kai veiksmas vyko Bagdado oro uoste, masinėse scenose dalyvaudavo gal kokie 300 žmonių“ - prisimena Mindaugas.

Pasak vyro, jam įsimintina scena, kai Bagdado oro uoste iš jo interviu ima žurnalistas, o šalia dar stovi jį saugantis karys. Anglišką tekstą atmintinai išmokęs lietuvis atsako į reporterio klausimus, pasakoja apie tikslus, kurių vedini į Bagdadą atvyko JAV kariai.

Keliuose epizoduose lietuviui teko vaidinti ir su M. Damonu: „Aš sėdžiu prie telefono ir, kai jis paklausia, perduodu jam informaciją. Taip pat su juo prasilenkiam.“

Žvaigždė negailėjo komplimentų

Mindaugas pasakoja, kad su viena ryškiausių pastarųjų metų kino žvaigždžių M. Damonu jam teko bendrauti ir už kadro. Garsusis aktorius esą pagyrė lietuvio aktorinius sugebėjimus, siūlė važiuoti filmuotis į Ameriką.

„Sako, tu genialus, turi gerus duomenis, esi labai panašus į Ričardą Gyrą(garsus Holivudo aktorius – aut. pastaba), tad tikiuosi, kad dar susitiksim kituose filmavimuose. Jis man pažėrė daug komplimentų, tai aš tik sakiau ačiū, ačiū“ - apie akimirkas su žvaigžde šypsodamasis kalba Mindaugas.

Lietuvis irgi negaili gerų žodžių M. Damonui, su kuriuo dirbti esą buvo vienas malonumas: „Tai labai nuostabus žmogus. Kai filmavome Londono centre, buvo toks momentas, kai jis išėjo į lauką priešais viešbutį. Jį pamatę sirgaliai taip pradėjo rėkti ir kelti triukšmą, kad kelis kartus teko net sustabdyti filmavimą. Tuomet pats M. Damonas pradėjo juoktis.“

Paskata – geras uždarbis

Lietuvis tiki, kad darbas šalia M. Damono yra tik karjeros kine pradžia. Anot jo, jei šypsosis sėkmė, ateityje jis norėtų save išbandyti ne tik Europoje filmuojamuose filmuose, bet ir pačiame Holivude. Mindaugas tiki, kad galbūt pavyktų įgyvendinti netgi savo svajonę ir nusifilmuoti su Leonardo Di Caprio, Robertu De Niro ar kitais ryškiausiais pasaulio aktoriais. Be to vyras viliasi, kad aktorystė iš hobio taps darbu. Tuo labiau, kad ir uždarbis vaidinant – gerokai didesnis nei dirbant staliaus darbus. Mindaugas, nenorėjo atskleisti, kiek tiksliai uždirbo šiame filme, tačiau užsiminė, jog už savaitę darbo kine jis gaudavo maždaug tiek pat, kiek staliaudamas per mėnesį.

Pasibaigus filmavimui Holivudo filme, lietuvis ir toliau įvairioms aktorių paieškos agentūroms siuntinėjo savo gyvenimo aprašymą bei nuotraukas. Viena iš jų pasiūlė vaidmenį Amerikiečių TV seriale „Spooks 7“. Čia Mindaugas atliko apsaugos darbuotojo vaidmenį. Ir nors seriale uždarbis buvo šiek tiek mažesnis nei „Žaliojoje zonoje“, atlygiu vyras liko labai patenkintas. Anot jo, profesionalioms ir tikrai filmams žmonių ieškančioms agentūroms už įdarbinimą tiesiogiai mokėti nereikia, tačiau jos atskaičiuoja tam tikrą procentą nuo honorarų.

Slėpė nuo žmonos

Nuo rugsėjo mėnesio vyras planuoja pradėti lankyti specialius metų trukmės aktorinių gabumų kursus. „Galvoju, kad galėsiu pakeisti staliaus profesiją, kuri man visai nemiela. Be abejo tai yra brangu, bet, jei ką nors nori pasiekti – reikia investuoti į save“ - anot Mindaugo, metų studijos kainuotų apie 3 – 5 tūkstančius svarų, tačiau už mokslą galima atsiskaityti ir išsimokėtinai. Be to, kursų laiką galima suderinti – juos lankyti ryte, vakare ar kitu patogiu metu.

Pradėjes filmuotis amerikiečių trileryje, žmonai ir vaikams apie savo darbą lietuvis iš pradžių nesakė. Jis nenorėjo, kad žmonai kiltų pavydas dėl kartu vaidinančių kolegių moterų.

„Į Londoną atvažiavusi dukra Ieva ir jos draugės, pamačiusios nuotraukas, kuriose aš nusifotografavęs su kino žvaigždėmis sakė, kad dabar reikėtų gauti jau ne tik M. Damono, bet ir mano autografus“ – juokiasi vyras.

Tarp filmavimų ir toliau staliumi dirbantis Mindaugas sako, kad vėl nekantriai laukia naujų pasiūlymų: „Manau, blogiausiu atveju, kokį nors vaidmenį turėčiau gauti rudenį. Filmavimas tiesiog praskaidrina gyvenimą“ - optimistiškai užbaigia pokalbį vyras.

Vytautas Kraujalis

„Mano svajonė - filmuotis Holivude su garsiausiais aktoriais, tokiais kaip Leonado Dicaprio ar Ričardas Gyras“ - lėtai, bet užtikrintai drąsius norus vardina Anglijoje staliumi dirbantis lietuvis Mindaugas Sadauskas. 41 metų vyras šioje šalyje jau beveik devynerius metus, tačiau tik dabar įgyvendino vieną savo svajonių ir suvaidino filme su viena ryškiausių Holivudo žvaigždžių.

Kaip ir daugelis iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę atvykusių vyrų, Mindaugas čia dirbo įvairius darbus – jam teko ir kavinėje indus plauti, ir fabrike triūsti, kol galiausiai įsidarbino statybose staliumi. Ir nors staliaus darbai jam ne prie širdies, būtent šis amatas jį maitino paskutinius kelerius metus.

Sapnai buvo pranašiški

„Mane visada traukė filmai. Žiūrėdamas kiną aš dažnai sakydavau, jog viename ar kitame epizode būtų galima kažką pakeisti - apie svajonės įgyvendinimo užuomazgas mums susitikus vienoje kavinukėje Rytų Londone pradėjo pasakoti Mindaugas, - „atvažiavęs į Angliją susipažinau su rusu iš Sankt Peterburgo, kuris kine jau filmavosi. Jis man ir pasiūlė pasiieškoti aktoriaus darbo per agentūras – jiems siųsti gyvenimo aprašymą, nuotraukas ir laukti kol kas nors pakvies į interviu.“

Lietuvis pasakoja, kad nors ši idėja jam labai patiko, tačiau per daugybę darbų vis būdavo sunku surasti laiko rimčiau susikoncentruoti ties darbo kine paieška. Stabdė ir baimė dėl nepakankamų anglų kalbos žinių. Dabar Mindaugas skaičiuoja, kad užtruko apie trejus metus, kol jis galiausiai prisiruošė ir nuėjo į aktorių atrankos agentūrą. Išsiuntęs savo gyvenimo aprašymą Mindaugas praėjusių metų rugsėjį buvo pakviestas į pirmąjį interviu, kuriame agentūra įvertino jo galimybes vaidinti kareivį: išmatavo ūgį, kūno sudėjimą, nufotografavo. Lietuvio išvaizda agentūrai tiko ir jau vasario mėnesį jis buvo pakviestas filmuotis.

„Dar sapnuose matydavau, kad esu armijoje - sapnuodavau, kad mane ima į kariuomenę, o aš vis sėdžiu ir nieko nedarau. Ant karininkų aprangos matydavau vis kažkokius neatpažįstamus ženklus. Nubudęs sukdavau galvą, ką tie ženklai reiškia. Vėliau, kai pradėjau filmuotis filme, išvažiuodamas iš vienos studijos mačiau tą pastatą, kurį vis sapnuodavau sapne“ - apie pranašiškus ženklus pasakojo lietuvis.

Bagdado oro uostas - hipodrome

Praėjęs atranką Mindaugas pusantro mėnesio Londone filmavosi 2009 metais pasirodysiančiame trileryje „Žalioji zona“ („Green Zone“), kuriame vaidina Mattas Damonas, Brendanas Gleesonas (vaidino filmuose apie Harį Poterį) ir kiti garsūs aktoriai. Maroke, Ispanijoje bei Anglijoje filmuoto filmo režisierius – įvairių tarptautinių kino festivalių laimėtojas Paulas Greengrassas, kuris taip pat sukūrė tokius hitais tapiusius filmus kaip „The Bourne Ultimatum“, „The Bourne Supremacy“, „United 93“. Už pastarojo filmo režisūrą jis buvo nominuotas Oskarui.

Filme pasakojama apie karą Irake bei du CŽV agentus, į šią šalį atvykusius ieškoti masinio naikinimo ginklų. Lietuvis filme vaidino Amerikos armijos karininką.

Mindaugas pasakoja, kad filmuotis tekdavo maždaug keturias dienas per savaitę, tačiau kartą buvo dirbama net septynias dienas iš eilės. Filmavimai prasidėdavo anksti ryte ir tęsdavosi iki vakaro. Lietuvis prisimena, kad kartais iš lovos lipti tekdavo ir 3 val. nakties. Tuomet reikėdavo nusigauti iki Londono centro, sėsti į specialų filmavimo grupės autobusą, kuris nuveždavo į už sostinės esantį hipodromą. Čia buvo įrengta filmavimo aikštelė – Bagdado oro uostas.

Viename kadre su M. Damonu

Militaristinės tematikos filme kartu su samdytais aktoriais filmavosi ir profesionali Amerikos kariškių grupė, atvykdavusi iš netoli Kembridžo dislokuotų JAV armijos dalinių. Lietuvio teigimu, maždaug 80 procentų visų aktorių bei pagalbinio personalo – amerikiečiai. Kas atvažiavę specialiai iš Amerikos, kas gyvena Britanijoje.

Paklaustas, ar neturint vaidybinės patirties nebuvo sunku įsijungti į filmavimą, Mindaugas sako, kad pradžioje visko buvo: „Per patį pirmąjį filmavimą, kai pasakė „Action“ („Veiksmas“ - standartinis žodis reiškiantis filmavimo pradžią) – jau judėjimas, pavėlavau gal kokią pusę minutės – neišėjau laiku, kai turėjau išeiti. Visi juokėsi, kad čia tarptautinis žodis, turėjau suprasti. Žodžiu, režisierius ir visi kiti tą nuleido juokais. Pradžioje taip pat buvo kiek nejauku išeiti ir vaidinti prieš kameras, kurios tave filmuoja iš kelių pusių. Bet čia tik pradžioje. Vėliau eidavau į darbą kaip į šventę. O šiaip filmuojant visko būna – būdavo, kad ir pats M. Damonas nelaiku į kadrą išeidavo. Be to, tam, kad epizodas būtų sėkmingai nufilmuotas, jį reikia pakartoti po 10 – 15 kartų.“

Anot vyro, filmuojantis viskas yra griežtai surežisuota ir tau pasakoma, ką, kur ir kada daryti bei kalbėti. Vaidindamas Mindaugas sako įsijaučiantis į savo rolę: „vaidindamas karininką, tuo metu ir jaučiausi kaip karininkas.“

„Pradžioje buvo filmuojamos scenos, kuriose vaidindavome mažomis grupelėmis – po 2 – 3 žmones. Vėliau, kai veiksmas vyko Bagdado oro uoste, masinėse scenose dalyvaudavo gal kokie 300 žmonių“ - prisimena Mindaugas.

Pasak vyro, jam įsimintina scena, kai Bagdado oro uoste iš jo interviu ima žurnalistas, o šalia dar stovi jį saugantis karys. Anglišką tekstą atmintinai išmokęs lietuvis atsako į reporterio klausimus, pasakoja apie tikslus, kurių vedini į Bagdadą atvyko JAV kariai.

Keliuose epizoduose lietuviui teko vaidinti ir su M. Damonu: „Aš sėdžiu prie telefono ir, kai jis paklausia, perduodu jam informaciją. Taip pat su juo prasilenkiam.“

Žvaigždė negailėjo komplimentų

Mindaugas pasakoja, kad su viena ryškiausių pastarųjų metų kino žvaigždžių M. Damonu jam teko bendrauti ir už kadro. Garsusis aktorius esą pagyrė lietuvio aktorinius sugebėjimus, siūlė važiuoti filmuotis į Ameriką.

„Sako, tu genialus, turi gerus duomenis, esi labai panašus į Ričardą Gyrą(garsus Holivudo aktorius – aut. pastaba), tad tikiuosi, kad dar susitiksim kituose filmavimuose. Jis man pažėrė daug komplimentų, tai aš tik sakiau ačiū, ačiū“ - apie akimirkas su žvaigžde šypsodamasis kalba Mindaugas.

Lietuvis irgi negaili gerų žodžių M. Damonui, su kuriuo dirbti esą buvo vienas malonumas: „Tai labai nuostabus žmogus. Kai filmavome Londono centre, buvo toks momentas, kai jis išėjo į lauką priešais viešbutį. Jį pamatę sirgaliai taip pradėjo rėkti ir kelti triukšmą, kad kelis kartus teko net sustabdyti filmavimą. Tuomet pats M. Damonas pradėjo juoktis.“

Paskata – geras uždarbis

Lietuvis tiki, kad darbas šalia M. Damono yra tik karjeros kine pradžia. Anot jo, jei šypsosis sėkmė, ateityje jis norėtų save išbandyti ne tik Europoje filmuojamuose filmuose, bet ir pačiame Holivude. Mindaugas tiki, kad galbūt pavyktų įgyvendinti netgi savo svajonę ir nusifilmuoti su Leonardo Di Caprio, Robertu De Niro ar kitais ryškiausiais pasaulio aktoriais. Be to vyras viliasi, kad aktorystė iš hobio taps darbu. Tuo labiau, kad ir uždarbis vaidinant – gerokai didesnis nei dirbant staliaus darbus. Mindaugas, nenorėjo atskleisti, kiek tiksliai uždirbo šiame filme, tačiau užsiminė, jog už savaitę darbo kine jis gaudavo maždaug tiek pat, kiek staliaudamas per mėnesį.

Pasibaigus filmavimui Holivudo filme, lietuvis ir toliau įvairioms aktorių paieškos agentūroms siuntinėjo savo gyvenimo aprašymą bei nuotraukas. Viena iš jų pasiūlė vaidmenį Amerikiečių TV seriale „Spooks 7“. Čia Mindaugas atliko apsaugos darbuotojo vaidmenį. Ir nors seriale uždarbis buvo šiek tiek mažesnis nei „Žaliojoje zonoje“, atlygiu vyras liko labai patenkintas. Anot jo, profesionalioms ir tikrai filmams žmonių ieškančioms agentūroms už įdarbinimą tiesiogiai mokėti nereikia, tačiau jos atskaičiuoja tam tikrą procentą nuo honorarų.

Slėpė nuo žmonos

Nuo rugsėjo mėnesio vyras planuoja pradėti lankyti specialius metų trukmės aktorinių gabumų kursus. „Galvoju, kad galėsiu pakeisti staliaus profesiją, kuri man visai nemiela. Be abejo tai yra brangu, bet, jei ką nors nori pasiekti – reikia investuoti į save“ - anot Mindaugo, metų studijos kainuotų apie 3 – 5 tūkstančius svarų, tačiau už mokslą galima atsiskaityti ir išsimokėtinai. Be to, kursų laiką galima suderinti – juos lankyti ryte, vakare ar kitu patogiu metu.

Pradėjes filmuotis amerikiečių trileryje, žmonai ir vaikams apie savo darbą lietuvis iš pradžių nesakė. Jis nenorėjo, kad žmonai kiltų pavydas dėl kartu vaidinančių kolegių moterų.

„Į Londoną atvažiavusi dukra Ieva ir jos draugės, pamačiusios nuotraukas, kuriose aš nusifotografavęs su kino žvaigždėmis sakė, kad dabar reikėtų gauti jau ne tik M. Damono, bet ir mano autografus“ – juokiasi vyras.

Tarp filmavimų ir toliau staliumi dirbantis Mindaugas sako, kad vėl nekantriai laukia naujų pasiūlymų: „Manau, blogiausiu atveju, kokį nors vaidmenį turėčiau gauti rudenį. Filmavimas tiesiog praskaidrina gyvenimą“ - optimistiškai užbaigia pokalbį vyras.

 (Komentarų: 14)

Susiję straipsniai:

Susiję straipsniai: