Pasaulio biatlono čempionate Tomas Kaukėnas užėmė 38-ąją vietą - Anglija.lt

Pasaulio biatlono čempionate Tomas Kaukėnas užėmė 38-ąją vietą

Planetos biatlono čempionato Čekijoje vyrų 12,5 km persekiojimo rungtyje keturis baudos ratus įveikti turėjęs Tomas Kaukėnas sekmadienį užėmė 38-ą vietą, finiše 3 minutes 57,9 sekundės pralaimėjęs aukso medalį iškovojusiam norvegui Emiliui Heglei Svendsenui.

22 metų T. Kaukėnas pataikė visus 10 šūvių ir 10 km sprinto lenktynėse užėmė 22 vietą.

Iki šiol tik jaunių ar jaunimo varžybose tarp lyderių patekdavęs lietuvis šiuo pasirodymu gali didžiuotis - tai geriausias jo karjeros rezultatas. Pernai planetos pirmenybėse toje pačioje rungtyje T.Kaukėnas liko 62-as.

Aukso medalį sprinte šeštadienį iškovojo norvegas Emilis Hegle Svendsenas. Norvegijos biatlonininkui teko sukti vieną baudos ratą, o distancijoje jis sugaišo 23 minutes 25,1 sekundės. T.Kaukėnas nuo jo atsiliko 1 minutę 19,5 sekundės.

Sidabro medalis sprinte atiteko šios rungties planetos čempiono titulą praradusiam prancūzui Martinui Fourcade'ui, bronza tenkinosi slovėnas Jakovas Fakas, o šešiskart olimpinis čempionas norvegas Ole Einaras Bjoerndalenas liko ketvirtas.

Kiti trys Lietuvos biatlonininkai klydo šaudykloje ir gerokai atsiliko nuo lyderių. Karolis Dambrovskis (2 baudos ratai) finišavo 74-as, Karolis Zlatkauskas (3 baudos ratai) - 86-as, o Aleksandras Lavrinovičius (4 baudos ratai) tarp 136 rungties dalyvių liko 127-as.

Moterų 7,5 km sprinto rungtyje sėkmingiausiai iš trijų Lietuvos atstovių pasirodė 40 vietą užėmusi Diana Rasimovičiūtė. Trissyk suklydusi šaudykloje bei tiek pat baudos ratų priversta įveikti Lietuvos rinktinės lyderė finiše 1 minutę ir 51,0 sekundę pralaimėjo aukso medalį iškovojusiai ir be klaidų šaudžiusiai ukrainietei Olenai Pidhrušnai.

99 vietą sprinto rungtyje užėmė Natalija Kočergina (7 baudos ratai), o trečioji Lietuvos biatlonininkė Marija Kaznačenko (4 baudos ratai) tarp 113 klasifikuotų sportininkių liko 105-a.

Sidabro medalis moterų sprinto rungtyje atiteko norvegei Torai Berger, o bronzos apdovanojimą pelnė kita Ukrainos sportininkė Vita Semerenko.

Vakar D.Rasimovičiūtė 10 km persekiojo rungtyje tarp tarp 60 dalyvių finišavo 38-a. Lietuvė šaudykloje suklydo trissyk. Čempionės titulą apgynė norvegė Tora Berger.