Pasaulio jaunimo čempionate R. Meilutytei – auksas, D. Rapšiui – sidabras - Anglija.lt

Pasaulio jaunimo čempionate R. Meilutytei – auksas, D. Rapšiui – sidabras

Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė tapo pasaulio jaunimo čempione. 16–metė lietuvė antradienį nugalėjo Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) vykstančio ketvirtojo pasaulio jaunimo plaukimo čempionato merginų 50 m plaukimo krūtine finale.

Šios rungties pasaulio rekordininkė ir pasaulio vicečempionė R. Meilutytė distanciją įveikė per 29,86 sek. ir trečią kartą šiose varžybose pagerino pasaulio jaunimo pirmenybių rekordą.

Sidabras atiteko ukrainietei Viktorijai Solncevai (31,34 sek.), o bronza – britei Sofijai Teilor (Sophie Taylor, 31,38 sek.).

R. Meilutytė pirma buvo ir pusfinalyje (30,04 sek.),ir atrankos varžybose (31,10 sek.), kuriose dalyvavo 62 plaukikės.

Vaikinų 100 m plaukimo nugara rungtyje Danas Rapšys iškovojo sidabro medalį. 18–metis panevėžietis finale distanciją įveikė per 55,24 sek.

Aukso medalį iškovojo graikas Apostolas Kristu (Apostolos Christou, 54,87 sek.), o bronzos – rusas Grigorijus Tarasevičius (55,33 sek.).

Šios rungties Europos jaunimo vicečempionas D. Rapšys pusfinalyje buvo pirmas (55,03 sek.), o atrankos varžybose tarp 65 dalyvių – šeštas (56,02 sek.).

Čempionate dalyvauja 14–17 metų merginos ir 15–18 metų vaikinai. Lietuvai atstovauja septyni plaukikai.