Pirma pergalė: lietuviai atsilaikė prieš Makedonijos rinktinę - Anglija.lt

Pirma pergalė: lietuviai atsilaikė prieš Makedonijos rinktinę

„Pabandom iš naujo“ - tokia mintimi ketvirtadienio vakarą į Jesenicių areną žengė Lietuvos krepšininkai, kuri antrose Europos čempionato B grupės rungtynėse susitiko su Makedonijos komanda ir įveikė ją rezultatu 75:67 (20:15, 19:18, 18:17, 18:17) bei iškovojo pirmą pergalę turnyre.

Nors rungtynės prasidėjo lygiai, baigiantis pirmajam kėliniui blykstelėjęs Donatas Motiejūnas padėjo lietuviams įgyti penkių taškų persvarą - 20:15. Sėkmingai žaidę Jonas Valančiūnas ir Jonas Mačiulis antrame ketvirtyje sukrovė 12 taškų pranašumą - 36:24.

Panašus skirtumas išsilaikė iki ketvirto kėlinio vidurio, kai likus žaisti apie 6 min. mūsiškiai buvo priekyje 63:50, tačiau tada pralaimėjo atkarpą net 2:12 ir leido makedonams atgaivinti intrigą - 62:65 (likus 3 min.). Tuomet sudėtingą dvitaškį pataikė Darjušas Lavrinovičius, o makedonai ėmė pernelyg skubėti, bet varžovų taip ir nebepavijo.

Lietuviai, kaip ir makedonai (80:81 nusileidę Juodkalnijai), nesėkmingai pradėjo čempionatą - mūsiškiai trečiadienį 56:63 neatsilaikė prieš Serbijos rinktinę.

Makedonai lygiai prieš dvejus metus Lietuvoje vykusių Senojo žemyno pirmenybių ketvirtfinalyje netikėtai 67:65 įveikė šeimininkų rinktinę ir eliminavo ją iš kovos dėl medalių. Nuo to laiko Lietuvos krepšininkai degė noru atkeršyti savo skriaudikams ir įrodyti, kad tai tebuvo nelemtas atsitiktinumas.