R.Meilutytė pateko į pasaulio plaukimo čempionato pusfinalį - Anglija.lt

R.Meilutytė pateko į pasaulio plaukimo čempionato pusfinalį

Įspūdingai startavusi trečiadienį Stambule (Turkija) prasidėjusiame pasaulio plaukimo čempionate Rūta Meilutytė sėkmingą pasirodymą pratęsė ir antrąją pirmenybių dieną. 15-metė ne tik pateko į 100 m plaukimo laisvu stiliumi rungties pusfinalį, bet ir pasiekė naująjį Lietuvos rekordą.
Ankstesnis Lietuvos rekordas priklausė Ditai Želvienei (54,30).

Stambule esančioje „Sinan Erdem“ arenoje įrengtame 25 m baseine 100 metrų plaukimo laisvu stiliumi atrankos devintame plaukime nuotolį R.Meilutytė įveikė per 53,54 sek. ir savo grupėje užėmė trečią vietą.

Plaukime mūsiškę, kuri atrankos bendroje įskaitoje buvo penkta, aplenkė kinė Tang Yi (53,32 sek.) ir amerikietė Jessica Hardy (53,42). Grečiau už lietuvę plaukė dar dvi sportininkės - australė Marleke Guehrer (pirma vieta atrankoje - 53,26 sek.) ir vokietė Steffen Britta (ketvirta vieta atrankoje, 53,42). Iš viso atrankoje varžėsi 100 plaukikių.

100 m plaukimo laisvu stiliumi rungties pusfinalis vyks penktadienio vakarą.

Ketvirtadienį R. Meilutytė dar dalyvaus ir 100 metrų kompleksinio plaukimo atrankos varžybose.

Išvakarėse R. Meilutytė 50 m plaukimo krūtine pusfinalyje finišavo per 29,51 sek. ir 0,05 sek. pagerino sau pačiai priklausiusį naują Lietuvos ir pasaulio čempionatų rekordą bei 0,04 sekundės - Europos rekordą. Mūsiškė kaip ir atrankos varžybose užėmė pirmą vietą tiek savo plaukime, tiek bendroje įskaitoje. Šios Rungties finalas vyks ketvirtadienio vakarą (19.19 val.).

Iki šiol nė vienam mūsų šalies atstovui tokio rango varžybose nepavyko iškovoti medalių.

Londono olimpinėse žaidynėse aukso medalį 100 m plaukimo krūtine rungtyje iškovojusi R. Meilutytė Stambule dalyvaus net penkiose rungtyse. Šis pasaulio čempionatas bus tik antras oficialus jos startas po olimpinių žaidynių. Prieš kelias dienas geriausia 2012 metų Europos jaunąja (iki 19 metų) sportininke išrinkta lietuvė spalio viduryje dalyvavo plaukimo pasaulio taurės trumpame baseine trečio etapo varžybose. Jose R. Meilutytė laimėjo 50 ir 100 m plaukimo krūtine rungtis, o 100 m kompleksiniu būdu rungtyje užėmė trečią vietą.

Ketvirtadienį vyrų 50 metrų plaukimo laisvu stiliumi atrankoje dalyvaus ir Mindaugas Sadauskas.

Lietuvai pasaulio čempionate Turkijoje atstovauja: R. Meilutytė (dar plauks 100 m krūtine, 50 m laisvu stiliumi ir 100 m kompleksinį plaukimą), Giedrius Titenis (50 ir 200 m krūtine), M. Sadauskas (100 m laisvu stiliumi, 50 m peteliške, 50 m nugara ir 100 m kompleksinį plaukimą), Danas Rapšys (50 ir 200 m nugara ir 100 m laisvu stiliumi), Vaidotas Blažys (50 krūtine) ir Raminta Dvariškytė (100 ir 200 m krūtine).