Snukerio pasaulio čempionu tapo australas - Anglija.lt

Snukerio pasaulio čempionu tapo australas

„Australija turi naują pasaulio čempioną“, rašo visi australų laikraščiai ir interneto portalai. Neilas Robertson‘as (Australija) tapo snukerio (angliškojo biliardo) pasaulio čempionu. Jis yra pirmasis australas laimėjęs šį titulą ir pirmasis per pastaruosius 30 metų - ne D.Britanijos ar Airijos žaidėjas. Dvi dienas trukusiame finale, 28-erių N. Robertson‘as rezultatu 18:13 laimėjo prieš škotą Graeme'ą Dott‘ą.

Finalinis mačas buvo ilgas ir lėtas, tačiau toks žaidimas buvo parankus australui. Pradžioje jis 3:5 atsiliko nuo škoto, bet vėliau perėmė iniciatyvą: 9:7, 13:11, 15:12 ir nugalėjo keturių sesijų atkarpoje.
Turnyro pusfinalyje N.Robertsonas įveikė anglą Allister‘į Carter‘į 17:12, o G.Dott‘as nugalėjo anglą Mark‘ą Selby - 17:14.
2006 m. pasaulio čempionas G.Dott‘as geriausių snukerio žaidėjų sąraše yra 28-as, o N.Robertsonas - devintoje pozicijoje.
N.Robertson‘ui žaidžiant finalo susitikimą, į čempionatą atskrido jo mama ir prieš įteikiant nugalėtojui čempiono taurę spėjo apgaubti sūnų Australijos vėliava. Visą finalinį susitikimą per britų televiziją komentavo žymiausieji snukerio meistrai ir beveik vienbalsiai pripažino, jog N.Robertson‘as pelnytai laimėjo šį titulą.
Tik 1980 metais ne britui – kanadiečiui - Cliff‘ui Thorburn‘ui buvo pavykę tapti snukerio pasaulio čempionu.
Beje, šis čempionatas neapsiėjo be skandalo. Geriausias pasaulio snukerio žaidėjas škotas John‘as Higgins‘as (5 7820 reit. tšk.) buvo diskvalifikuotas dėl galimo dalyvavimo sutartuose biliardo mačuose.