Unikalus Londono lietuvės fotografės projektas suvienijo emigrantes seseris [foto] - Anglija.lt
 

Unikalus Londono lietuvės fotografės projektas suvienijo emigrantes seseris [foto] 

Tai yra skaitytojo įkelta informacija, ir Anglija.lt Ltd už turinį neatsako.

Į Anglija.lt kreipėsi Londone gyvenanti fotografė Giedrė Šiušienė, norėdama pasidalinti informacija apie jos sukurtą unikalų fotografijos projektą „SESĖS“, skirtą jos sesers atminimui.

„Sesuo – geriausia dovana širdžiai, geriausia draugė sielai... Kodėl SESĖS? Nes, aš turėjau nuostabią seserį...Šis projektas savotiškas jos atminimo įamžinimas. Šiame projekte dalyvavo 16 seserų. Visos skirtingos savo charakteriais, išvaizda, bet jas visas jungia kraujo ryšys“, – rašo Giedrė.

Fotografė atskleidė, kad jauniausia projekto dalyvė vos 2 metukų, o vyriausia – 42 metų. Visos šios moterys ir merginos šiuo metu gyvena Londone.

Anot lietuvės, pagrindinė jos sumanyto projekto idėja – perteikti seserų ryšį per fotografijas, darytas iš jų vaikystės ir dabar. Papildomai seserų prašyta trumpai apibūdinti jų santykius, charakterio skirtumus ir panašumus. Taip pat – pagalvoti apie vieną žodį, kuris jas geriausiai apibūdintų.

Menininkė tikisi, kad jos darbas paskatins susimąstyti ir pažvelgti į mus supančius artimus žmones ir dabar esančius santykius kitaip.

„Labai džiaugiuosi, kad pavyko įgyvendinti šį projektą ir galiu su Jumis pasidalinti tuo nuostabiu ryšiu. Esu be galo dėkinga visoms projekte dalyvavusioms sesėms. Su visomis šauniai praleidome laiką fotosesijų metu. Tikiu, kad šis projektas jas visas dar labiau suartino. Jos vis dar turi savo istorijas, kurios dar nesibaigė. Tai tik jų kelionės pradžia...“, - sako Giedrė.

Giedrės (Gi Si Photography) fotografijų paroda buvo atidaryta gegužės 15 d. Londono Lietuvių šv. Kazimiero parapijoje ir ten bus eksponuojama iki birželio.

Siūlome susipažinti su „SESĖMIS“ ir Anglija.lt skaitytojus.

Lina ir Jolanta

*Jolantos atsiųstas aprašymas

Mes neišskiriamos nuo pat mažosios Linos, gimimo. Mus skiria lygiai 3 metai. Kodėl neišskiriamos? Todėl, kad nuo pat mažų dienų viską darydavome kartu. Mudvi kartu užaugom, dalinomės žaislais, saldainiais, kambariu. Užaugome skirtingos, bet kartu ir panašios. Kalbame panašiu balsu, ta pačia maniera, frazėmis…. Meluotumėme, jei sakytumėm, kad niekada nesiginčijom, nesibarėm, ar neapsistumdėm. Bet visi šie pasibarimai buvo tam, kad dabar galėtumėm taip lengvai bendrauti, skaityti viena kitos mintis, žinoti kiekvieną charakterio niuansą, mokėti sutarti ir susitarti dėl visko- visada, kad mylėtumėm viena kitą dar labiau. Mūsų ryšys tikrai ypatingas. Vieną kitą gebame jausti per tūkstančius kilometrų, nereikia su sese susitikti, kad suprastum kokia jos nuotaika. Užtenka parašyto jos žodžio, išgirsto balso…

Mes negalėtumėm negalvoti, nesirūpinti, nemylėti viena kitos. Juk mes tik dvi sesės, daugiau jų neturime šiame pasaulyje. Mes turim viena kitą!!!

Mus apibūdinantis žodis: Paslaptis


Danutė ir Živilė

*Danutės atsiųstas aprašymas

Mūsų istorija prasidėjo būtent nuo Živilės. Mūsų jaunėlės, tėvų pagrandukės gimimo. Tarp mūsų beveik 14 metų skirtumas. Tad teko ir vystyklus keisti, ir košytes virti ir į darželį vedžioti, eilėraštukus mokyti. Vaikščiot į tėvų susirinkimus mokykloje. Išklausyti pasakojimų apie patinkančius berniukus. Mamai kartais nelabai norisi viską išsipasakoti, vyresnei sesei yra paprasčiau pasipasakoti. Esame trys seserys ir labai tuo džiaugiamės. Neesame iš tų, kurios glebėsčiuojasi vos susitikusios, bet tarp mūsų toks stiprus ryšys, kad dažnas mus pažįstantis mums to pavydi. Buvo laikas, kai aš mokiau jaunėlę, dabar- pati galiu iš jos pasimokyti, netgi ir patarimo paprašyti. Mes ir mūsų mama esam lyg vienos rankos pirštai, pačios geriausios draugės. O labiausiai mums patinka pasiplepėjimai iki paryčių. Esam panašios savo nelabai „minkštais“ charakteriais. Bet tuo pačiu ir neesam kategoriškos vertinant žmogų, jo poelgį ar tam tikrą situaciją. Tarpusavyje sutariame gražiai. Kartais būna nuomonių nesutapimas, bet dėl to mes nesusipykstame. Gyvenimas mums pateikė ne vieną sunkų išbandymą. Gera kai yra į ką atsiremti, gera, kai gali pati būti ramsčiu savo artimam žmogučiui….

Mus apibūdinantis žodis: Atrama


Ema ir Eva

*Emos ir Evos mamos atsiųstas aprašymas

Ema ir Eva gimusios per gražią kovo 8-osios šventę – Moters dieną. Ema – dviem minutėm vyresnė už Evą. Labai draugiškai bendrauja nuo mažų dienų. Labai jautrios, užjaučiančios, labai myli gyvūnus. Būna susipyksta tarpusavyje, bet jei reikia- viena kitą palaiko, užstoja, tuomet jaučiasi labai stiprus ryšys tarp jų. Mėgsta šokti, dainuoti, puoštis, bet iki pat šiol nori rengtis vienodai. Ema užaugusi nori būti dizainerė. Eva stomotologė arba vaikų darželio auklėtoja. Jos labai mielos. Per dieną iki 20 kartų ir daugiau pasakys „mamytė tu graži“,- apkabins, myliu pasakys. Tai tiesa. Jos iki šiol mėgsta kartu kalbėti „choru“. Joms kitaip šiuo metu neišeina…

Jas apibūdinantis žodis: Tauškutės


Adriana ir Danielė

*Adrianos ir Danielės mamos atsiųstas aprašymas

Sesė - tai tas pats, kaip turėti geriausią draugę, nuo kurios labai sunku atsiriboti, ką nors nuslėpti. Visa tai šiai dienai mano mergaitėms labiausiai tinka. Tarp Danielės ir Adrianos keturi su puse metų skirtumas. Mergaitės labai mėgsta žaisti su lėlėmis, bet tuo pačiu labai nemėgsta jomis dalintis. Lėlė su kuria žaidžia viena būtinai reikalinga kitai, o maudynės vonioje būtinai kartu!!! Kad jos sesės matosi iš karto. Jos abi panašios ir savo charakteriais. Vienintelis skirtumas tas, kad mažoji labai mėgsta pavalgyt, o didžioji labai išranki. Moka labai gražiai žaisti ir sutarti, deja pabaiga visada tokia pat - būtinai ko nors nepasidalina ir susipyksta, bet vistiek viena be kitos negali, kur viena ten ir kita.

Jas apibūdinantis žodis: Beždžionėlės


Tia ir Ugnė

*Tijos ir Ugnės mamos atsiųstas aprašymas

Mano „pupų“ amžiaus skurtumas trys su puse. Jos abi skirtingų charakterių. Ugnė rami. Tia išdykusi. Visko būna - susipyksta ir susimuša…, bet po kelių minučių apsikabina, pasibučiuoja ir toliau sau nerūpestingai žaidžia. Tokios tos sesės. Mano mažosios neklaužatos.

Jas apibūdinantis žodis: Neklaužados

Simona ir Jurgita


*Simonos atsiųstas aprašymas

Jurgita panaši į mamą, o aš (Simona) į tėtį. Tarp mūsų 14 metų skirtumas. Mes esame labai skirtingos, kaip diena ir naktis, bet kartu ir papildom vieną kitą. Jurgita „mamiška“, rūpestinga, realistė, bet svajoklė. Simona maksimalistė ir optimistė, reikli, valdinga, bet jausminga. Aš (Simona) randu pas sesę prieglobstį patarimą ir užjautimą. Jurgita randa manyje visokeriopa pagalbą paramą. Mes tiesiog žinom, kad esame viena dėl kitos ir viena už kitą visada ir visur.

Mus apibūdinantis žodis: Pasitikėjimas


Sandra ir Greta

*Gretos atsiųstas aprašymas

Metų skirtumas 5 metai ir šeši mėnesiai. Mėgstam ilgus pasisedėjimus prie kavos puodelio arba vyno taurės, taip pat ir iškylas gamtoje. Nemėgstam kartu vaikščioti po parduotuves, kadangi esam labai skirtingos. Sandra gali valandų valandas apsipirkinėti, o aš (Greta) mėgstu greitai „įbėgti“ nusipirkti ko reikia ir apsipirkinėjimas baigtas. Savo charakteriais ir išvaizda esam labai skirtingos. Aš (Greta) mamos kopija, Sandra tėčio. Kuo vyresnės tuo pykstamės rečiau, bet barnių pasitaiko. Dažniausiai pykstamės dėl nereikšmingų dalykų, dėl kurių susitaikiusios smagiai pasijuokiam.
Gyvenime turėjom išbandymą, kai 2 metus gyvenom toli viena nuo kitos (Sandra Londone, aš (Greta) Lietuvoje). Atstumas nei kiek nepakeitė musų itin artimo ryšio, net tais laikais kai neturėjom interneto sugebėjom neatsilikt nuo viena kitos gyvenimo ivykių. Kiekvieną savaitę susirašinėdavome laiškais ir dažnai kalbėdavome telefonu.

Mus apibūdinantis žodis: Juokas

Sandra ir Inga

*Sandros atsiųstas aprašymas

Mes nuo vaikystės labai nesutardavome. Pykdavomės ir nepasidalindavome žaislais. Kadangi esu vyresnė, tai tekdavo vestis sesę kartu į kiemą žaisti. Man tas labai nepatiko, todėl vieną dieną gryžau namo viena. Pamenu dar ir dabar, kaip mama barė, kad palikau sesę kažkur kieme. Laikui bėgant pradėjome labiau bendrauti ir suprasti viena kitą. Mes abi esame labai jautrios ir jei supykstame greit užsiplieskiam, tačiau po kelių minučių vėl aprimstame, nemokame ilgai pykti. Sesė nuo mažens yra judresnė, visada buvo labai išdykus, o aš gan rami, atsakingiau žiūrėjau į viską. Neisivaizduojame gyvenimo viena be kitos ir džiaugiamės, kad esame kartu!

Mus apibūdinantis žodis: Liepsna

Giedrė ir Jūratė

*Giedrės Šiušienės istorija

Jūratė mus paliko prieš dvejus metus. Ji buvo tik 34 metų. Ją ištiko insultas. Tai įvyko labai staigiai ir labai netikėtai. Tarp mūsų buvo 6 metų skirtumas. Ji buvo mano vyresnioji sesuo, mano mokytoja, mano antroji mama. Visada padėdavome ir palaikydavome viena kitą. Dažnai juokdavomės prisiminusios linksmas istorijas iš vaikystės.

Šiandien jaučiuosi taip lyg kažkas būtų atėme dalelę manęs. Nėra dienos, kad apie ją negalvočiau. Ji visada bus su manimi, mano mintyse ir širdyje.

Šiuo metu man sunkiausia atsakyti į klausimą: „Ar aš turiu brolių ar seserų“?…

Mus apibūdinantis žodis: Kelionė…

Tai yra skaitytojo įkelta informacija, ir Anglija.lt Ltd už turinį neatsako.

Į Anglija.lt kreipėsi Londone gyvenanti fotografė Giedrė Šiušienė, norėdama pasidalinti informacija apie jos sukurtą unikalų fotografijos projektą „SESĖS“, skirtą jos sesers atminimui.

„Sesuo – geriausia dovana širdžiai, geriausia draugė sielai... Kodėl SESĖS? Nes, aš turėjau nuostabią seserį...Šis projektas savotiškas jos atminimo įamžinimas. Šiame projekte dalyvavo 16 seserų. Visos skirtingos savo charakteriais, išvaizda, bet jas visas jungia kraujo ryšys“, – rašo Giedrė.

Fotografė atskleidė, kad jauniausia projekto dalyvė vos 2 metukų, o vyriausia – 42 metų. Visos šios moterys ir merginos šiuo metu gyvena Londone.

Anot lietuvės, pagrindinė jos sumanyto projekto idėja – perteikti seserų ryšį per fotografijas, darytas iš jų vaikystės ir dabar. Papildomai seserų prašyta trumpai apibūdinti jų santykius, charakterio skirtumus ir panašumus. Taip pat – pagalvoti apie vieną žodį, kuris jas geriausiai apibūdintų.

Menininkė tikisi, kad jos darbas paskatins susimąstyti ir pažvelgti į mus supančius artimus žmones ir dabar esančius santykius kitaip.

„Labai džiaugiuosi, kad pavyko įgyvendinti šį projektą ir galiu su Jumis pasidalinti tuo nuostabiu ryšiu. Esu be galo dėkinga visoms projekte dalyvavusioms sesėms. Su visomis šauniai praleidome laiką fotosesijų metu. Tikiu, kad šis projektas jas visas dar labiau suartino. Jos vis dar turi savo istorijas, kurios dar nesibaigė. Tai tik jų kelionės pradžia...“, - sako Giedrė.

Giedrės (Gi Si Photography) fotografijų paroda buvo atidaryta gegužės 15 d. Londono Lietuvių šv. Kazimiero parapijoje ir ten bus eksponuojama iki birželio.

Siūlome susipažinti su „SESĖMIS“ ir Anglija.lt skaitytojus.

Lina ir Jolanta

*Jolantos atsiųstas aprašymas

Mes neišskiriamos nuo pat mažosios Linos, gimimo. Mus skiria lygiai 3 metai. Kodėl neišskiriamos? Todėl, kad nuo pat mažų dienų viską darydavome kartu. Mudvi kartu užaugom, dalinomės žaislais, saldainiais, kambariu. Užaugome skirtingos, bet kartu ir panašios. Kalbame panašiu balsu, ta pačia maniera, frazėmis…. Meluotumėme, jei sakytumėm, kad niekada nesiginčijom, nesibarėm, ar neapsistumdėm. Bet visi šie pasibarimai buvo tam, kad dabar galėtumėm taip lengvai bendrauti, skaityti viena kitos mintis, žinoti kiekvieną charakterio niuansą, mokėti sutarti ir susitarti dėl visko- visada, kad mylėtumėm viena kitą dar labiau. Mūsų ryšys tikrai ypatingas. Vieną kitą gebame jausti per tūkstančius kilometrų, nereikia su sese susitikti, kad suprastum kokia jos nuotaika. Užtenka parašyto jos žodžio, išgirsto balso…

Mes negalėtumėm negalvoti, nesirūpinti, nemylėti viena kitos. Juk mes tik dvi sesės, daugiau jų neturime šiame pasaulyje. Mes turim viena kitą!!!

Mus apibūdinantis žodis: Paslaptis


Danutė ir Živilė

*Danutės atsiųstas aprašymas

Mūsų istorija prasidėjo būtent nuo Živilės. Mūsų jaunėlės, tėvų pagrandukės gimimo. Tarp mūsų beveik 14 metų skirtumas. Tad teko ir vystyklus keisti, ir košytes virti ir į darželį vedžioti, eilėraštukus mokyti. Vaikščiot į tėvų susirinkimus mokykloje. Išklausyti pasakojimų apie patinkančius berniukus. Mamai kartais nelabai norisi viską išsipasakoti, vyresnei sesei yra paprasčiau pasipasakoti. Esame trys seserys ir labai tuo džiaugiamės. Neesame iš tų, kurios glebėsčiuojasi vos susitikusios, bet tarp mūsų toks stiprus ryšys, kad dažnas mus pažįstantis mums to pavydi. Buvo laikas, kai aš mokiau jaunėlę, dabar- pati galiu iš jos pasimokyti, netgi ir patarimo paprašyti. Mes ir mūsų mama esam lyg vienos rankos pirštai, pačios geriausios draugės. O labiausiai mums patinka pasiplepėjimai iki paryčių. Esam panašios savo nelabai „minkštais“ charakteriais. Bet tuo pačiu ir neesam kategoriškos vertinant žmogų, jo poelgį ar tam tikrą situaciją. Tarpusavyje sutariame gražiai. Kartais būna nuomonių nesutapimas, bet dėl to mes nesusipykstame. Gyvenimas mums pateikė ne vieną sunkų išbandymą. Gera kai yra į ką atsiremti, gera, kai gali pati būti ramsčiu savo artimam žmogučiui….

Mus apibūdinantis žodis: Atrama


Ema ir Eva

*Emos ir Evos mamos atsiųstas aprašymas

Ema ir Eva gimusios per gražią kovo 8-osios šventę – Moters dieną. Ema – dviem minutėm vyresnė už Evą. Labai draugiškai bendrauja nuo mažų dienų. Labai jautrios, užjaučiančios, labai myli gyvūnus. Būna susipyksta tarpusavyje, bet jei reikia- viena kitą palaiko, užstoja, tuomet jaučiasi labai stiprus ryšys tarp jų. Mėgsta šokti, dainuoti, puoštis, bet iki pat šiol nori rengtis vienodai. Ema užaugusi nori būti dizainerė. Eva stomotologė arba vaikų darželio auklėtoja. Jos labai mielos. Per dieną iki 20 kartų ir daugiau pasakys „mamytė tu graži“,- apkabins, myliu pasakys. Tai tiesa. Jos iki šiol mėgsta kartu kalbėti „choru“. Joms kitaip šiuo metu neišeina…

Jas apibūdinantis žodis: Tauškutės


Adriana ir Danielė

*Adrianos ir Danielės mamos atsiųstas aprašymas

Sesė - tai tas pats, kaip turėti geriausią draugę, nuo kurios labai sunku atsiriboti, ką nors nuslėpti. Visa tai šiai dienai mano mergaitėms labiausiai tinka. Tarp Danielės ir Adrianos keturi su puse metų skirtumas. Mergaitės labai mėgsta žaisti su lėlėmis, bet tuo pačiu labai nemėgsta jomis dalintis. Lėlė su kuria žaidžia viena būtinai reikalinga kitai, o maudynės vonioje būtinai kartu!!! Kad jos sesės matosi iš karto. Jos abi panašios ir savo charakteriais. Vienintelis skirtumas tas, kad mažoji labai mėgsta pavalgyt, o didžioji labai išranki. Moka labai gražiai žaisti ir sutarti, deja pabaiga visada tokia pat - būtinai ko nors nepasidalina ir susipyksta, bet vistiek viena be kitos negali, kur viena ten ir kita.

Jas apibūdinantis žodis: Beždžionėlės


Tia ir Ugnė

*Tijos ir Ugnės mamos atsiųstas aprašymas

Mano „pupų“ amžiaus skurtumas trys su puse. Jos abi skirtingų charakterių. Ugnė rami. Tia išdykusi. Visko būna - susipyksta ir susimuša…, bet po kelių minučių apsikabina, pasibučiuoja ir toliau sau nerūpestingai žaidžia. Tokios tos sesės. Mano mažosios neklaužatos.

Jas apibūdinantis žodis: Neklaužados

Simona ir Jurgita


*Simonos atsiųstas aprašymas

Jurgita panaši į mamą, o aš (Simona) į tėtį. Tarp mūsų 14 metų skirtumas. Mes esame labai skirtingos, kaip diena ir naktis, bet kartu ir papildom vieną kitą. Jurgita „mamiška“, rūpestinga, realistė, bet svajoklė. Simona maksimalistė ir optimistė, reikli, valdinga, bet jausminga. Aš (Simona) randu pas sesę prieglobstį patarimą ir užjautimą. Jurgita randa manyje visokeriopa pagalbą paramą. Mes tiesiog žinom, kad esame viena dėl kitos ir viena už kitą visada ir visur.

Mus apibūdinantis žodis: Pasitikėjimas


Sandra ir Greta

*Gretos atsiųstas aprašymas

Metų skirtumas 5 metai ir šeši mėnesiai. Mėgstam ilgus pasisedėjimus prie kavos puodelio arba vyno taurės, taip pat ir iškylas gamtoje. Nemėgstam kartu vaikščioti po parduotuves, kadangi esam labai skirtingos. Sandra gali valandų valandas apsipirkinėti, o aš (Greta) mėgstu greitai „įbėgti“ nusipirkti ko reikia ir apsipirkinėjimas baigtas. Savo charakteriais ir išvaizda esam labai skirtingos. Aš (Greta) mamos kopija, Sandra tėčio. Kuo vyresnės tuo pykstamės rečiau, bet barnių pasitaiko. Dažniausiai pykstamės dėl nereikšmingų dalykų, dėl kurių susitaikiusios smagiai pasijuokiam.
Gyvenime turėjom išbandymą, kai 2 metus gyvenom toli viena nuo kitos (Sandra Londone, aš (Greta) Lietuvoje). Atstumas nei kiek nepakeitė musų itin artimo ryšio, net tais laikais kai neturėjom interneto sugebėjom neatsilikt nuo viena kitos gyvenimo ivykių. Kiekvieną savaitę susirašinėdavome laiškais ir dažnai kalbėdavome telefonu.

Mus apibūdinantis žodis: Juokas

Sandra ir Inga

*Sandros atsiųstas aprašymas

Mes nuo vaikystės labai nesutardavome. Pykdavomės ir nepasidalindavome žaislais. Kadangi esu vyresnė, tai tekdavo vestis sesę kartu į kiemą žaisti. Man tas labai nepatiko, todėl vieną dieną gryžau namo viena. Pamenu dar ir dabar, kaip mama barė, kad palikau sesę kažkur kieme. Laikui bėgant pradėjome labiau bendrauti ir suprasti viena kitą. Mes abi esame labai jautrios ir jei supykstame greit užsiplieskiam, tačiau po kelių minučių vėl aprimstame, nemokame ilgai pykti. Sesė nuo mažens yra judresnė, visada buvo labai išdykus, o aš gan rami, atsakingiau žiūrėjau į viską. Neisivaizduojame gyvenimo viena be kitos ir džiaugiamės, kad esame kartu!

Mus apibūdinantis žodis: Liepsna

Giedrė ir Jūratė

*Giedrės Šiušienės istorija

Jūratė mus paliko prieš dvejus metus. Ji buvo tik 34 metų. Ją ištiko insultas. Tai įvyko labai staigiai ir labai netikėtai. Tarp mūsų buvo 6 metų skirtumas. Ji buvo mano vyresnioji sesuo, mano mokytoja, mano antroji mama. Visada padėdavome ir palaikydavome viena kitą. Dažnai juokdavomės prisiminusios linksmas istorijas iš vaikystės.

Šiandien jaučiuosi taip lyg kažkas būtų atėme dalelę manęs. Nėra dienos, kad apie ją negalvočiau. Ji visada bus su manimi, mano mintyse ir širdyje.

Šiuo metu man sunkiausia atsakyti į klausimą: „Ar aš turiu brolių ar seserų“?…

Mus apibūdinantis žodis: Kelionė…

 (Komentarų: 1)

Susiję straipsniai:

Susiję straipsniai: