Varezėje dukart kilo Lietuvos vėliava - Anglija.lt

Varezėje dukart kilo Lietuvos vėliava

Italijoje vykusiame Europos čempionate du pajėgiausi mūsų šalies irkluotojai lipo ant aukščiausio nugalėtojų pjedestalo laiptelio.

Aukso medalius į Lietuvą parveš vienvietininkai Mindaugas Griškonis ir Donata Vištartaitė. 26-erių Mindaugas stipriausiu Europoje tapo jau trečią kartą, 23 metų Donatai - tai pirmasis Senojo žemyno pirmenybių auksas.

Sekmadienį Varezėje vienvietininkų (16 įgulų) varžybų finale vilnietis M.Griškonis 2000 m nuirklavo per 6 minutes 57,56 sekundės ir apgynė titulą. Jau keturiolika metų irklų iš rankų nepaleidžiantis M.Griškonis didžiausių laimėjimų pasiekė per pastaruosius metus. Debiutuodamas 2008-ųjų Pekino olimpinėse žaidynėse akademinio irklavimo atstovas pranoko save, užimdamas 8 vietą. Dar po metų jis tapo stipriausiu Europoje, pernai vėl pasipuošė Senojo žemyno čempionato aukso medaliu, o vakar apgynė titulą. Tiesa, pasirodymu Londono žaidynėse Mykolo Romerio universiteto viešojo administravimo magistro studentas nusivylė - į finalą nepateko, o galutinėje įskaitoje užėmė aštuntąją vietą.

Vakar Mindaugas Europos čempionu tapo tik per plauką - paskutiniuose metruose grėsmingai besivijusį ir antrojoje vietoje likusį kroatą Damirą Martiną mūsiškis aplenkė tik 0,07 sekundės. Iki finišo likus 500 m M.Griškonis kroatą lenkė 5,15 sek. Bronzos medalis atiteko bulgarui Georgi Bozhilovui.

Po šio finalo praėjus keliolikai minučių Varezės vandenys sėkmę atnešė ir D.Vištartaitei. Lietuvė vienviečių valčių (13 įgulų) finale nuo pirmųjų yrių išsiveržė į priekį ir pozicijos nebeužleido iki pat finišo. 2000 m nuotolį ji įveikė per 7 minutes 36,26 sekundės ir net 3,61 sekundės aplenkė antrojoje vietoje likusią serbę Ivą Obradovič bei 5,55 sekundės - bronzą iškovojusią estę Kaisą Pajusalu.

D.Vištartaitė prieš metus Bulgarijoje vykusiose pirmenybėse tenkinosi bronzos medaliu, o sidabrą Plovdive iškovojusi rusė Julija Levina šįsyk liko tik ketvirta.

Lietuvos sporto universiteto kineziterapijos studentė D.Vištartaitė yra dukart tapusi pasaulio jaunimo čempione (2010 ir 2011 metais), o prieš metus Europos čempionate Bulgarijoje iškovojo bronzos medalį. Londono olimpinėse žaidynėse Donata užėmė 8 vietą.

Porinių dviviečių (17 įgulų) valčių finale startavę dvidešimtmetis Rolandas Maščinskas ir 24-erių Saulius Ritteris užėmė ketvirtąją vietą. Lietuvos duetas 2000 m distanciją įveikė per 6 minutes 19,15 sekundės ir 1,37 sekundės atsiliko nuo bronzą iškovojusių norvegų Nilso Jakobo Hoffo ir Kjetilo Borcho. Europos čempionais tapo kroatai broliai Martinas ir Valentas Sinkovičiai (6:14,25), 0,92 sekundės aplenkę antroje vietoje likusius italus Alessio Sartorį bei Romano Battistį.
Iš viso čempionate jėgas išmėgino 438 atletai iš 34 valstybių.