„Žalgiris“ išgelbėtas! 

Kauno „Žalgirio“ laikinoji krizė artėja prie pabaigos. Keli bankai leido „Kauno energijai“ paskolinti laikinosios sostinės klubui reikiamą sumą. „Kauno energija“ pasiskolins 2,5 milijono litų iš „DnB Vilniaus“ banko ir perves juos į Lietuvos čempionų sąskaitą. Pinigai komandos sąskaitoje turėtų atsidurti jau šiandien.

Išsprendus finansines ekipos problemas, atsistatydino klubo valdyba. Ekipos viceprezidentas Gediminas Navikauskas dėl klube susidariusios padėties prisiėmė atsakomybę ir pasitraukė iš užimamų pareigų.

Valdyba patenkino G.Navikausko prašymą dėl atsistatydinimo ir klubo generaliniu direktoriumi paskyrė Paulių Motiejūną. Po to klubo valdybos nariai taip pat pateikė atsistatydinimo pareiškimus.

Kol komanda gyvena laukimo nuotaikomis, „Žalgirio“ legionieriai jau turi naujas sutartis. Trečiadienį ekipoje gali likti tik trys krepšininkai iš Lietuvos: Dainius Šalenga, Tomas Masiulis ir Rolandas Alijevas. Garsiausi Europos klubai varžosi dėl „Žalgirio“ žaidėjų. Pinigų jie turi. Suvilios.

„Lauksime iki šio vakaro. Jei klubas pateiks patvirtintą informaciją, kad pinigai bus, o lėšų pervedimą stabdo tik biurokratinės kliūtys, veikiausiai priemonių nesiimsime. Bet jei gausime kitokios informacijos, rytoj krepšininkai paliks komandą“, – teigė žinomas krepšinio agentas V.Bulotas.

Pasiteiravus, kokia jo nuomonė apie galimą legionierių išvykimą, V.Bulotas buvo kategoriškas: „O kokia prasmė jiems čia būti? Nei jie treniruojasi, nei ką. Paprastai tokio lygio žaidėjai atskrenda verslo klase ir turi bilietus į abi puses. Kaip žinia, tokių bilietų atgalinę datą pakeisti labai lengva. Todėl, jei jie norės išvykti, „Žalgiris“ apie tai greičiausiai sužinotų tik tada, kai atėję rastų tuščią butą.“

Krepsinis.net žiniomis, Kauno komandą rytoj žada palikti visi „Interperformances“ agentūrai priklausantys lietuviai bei Jonas Mačiulis, kuris šiai agentūrai nepriklauso, tačiau turi sutartį su „Žalgiriu“, kurią sudarė „Interperformances“.

Pačiomis liūdniausiomis nuotaikomis gyvena ir „Žalgirio“ gerbėjų klubo „Žalioji mirtis“ nariai. Kaip ir visa Lietuva, jie negali patikėti, kad spaudoje mirgėję pranešimai apie klubo krizę virto didžiausiu košmaru klubo istorijoje.

„Jau 21 m. esu su „Žalgiriu“. Per klubo istoriją nieko panašaus dar nėra buvę. Pasakysiu atvirai, dabar tik stebuklas gali išgelbėti klubą. Ir tas stebuklas turi įvykti šiandien“, – Alfa.lt kalbėjo „Žaliosios mirties“ prezidentas Ričardas Petrauskas.

Klubo užsieniečius išsipakuoti susikrautus lagaminus gali priversti nebent atliekų tvarkymo įmonė Kauno „Švara“. Su ja vyksta derybos. Sirgaliai prašė turtingų Kauno žmonių, kad jie paskolintų „Žalgiriui“ bent pusę milijono. Tuos pinigus su visomis garantijomis grąžintų savivaldybė. Tačiau niekas neatsiliepė. „Verslininkai nusigręžė nuo klubo. Kai „Žalgiriui“ gerai, tai visi stebi varžybas ir ploja, o kai blogai – iškart nusisuko“, – piktinosi gerbėjų klubo prezidentas.

R.Petrausko įsitikinimu, vargu ar klubą pasieks išsvajota paskola: „Bankas pinigų neduoda, nes neva nėra kam jų laiduoti. O tie, kas gali paskolą „apdrausti“, yra supančioti sutartimis su tuo pačiu banku. Tempiamas laikas, nes siekiama, kad komanda išsilakstytų. Kažkam iš Vilniaus tai naudinga, nebekartosiu kam. Tai akivaizdu.“

Kur dingo kiti rėmėjų pinigai, nes klubo biudžetą sudaro ne tik pinigai iš valdžios? „Šiais metais jų nebėra. Visi pinigai jau išdalyti. Pinigų būtų galima laukti tik nuo sausio mėnesio. O laukti niekas nebenori. Kas galėjo numatyti, kad bus ekonominė krizė? Visi „konservuoja“ savo pinigus ir laukia kol kažkas pagerės“, – kalbėjo R.Petrauskas.

„Žalioji mirtis“ prezidentas priminė, kad klubo žlugdymas prasidėjo iškart po 1999m. laimėtos Eurolygos: „Dabar matomas šių pastangų rezultatas. Kauno įmonės turi pinigų, bet sako, jų duoti negalinčios. Įtakingų asmenų spaudimas davė savo rezultatų. Girdėjau gandų, kad sostinėje yra pasiskirtos premijos, jei pavyks sužlugdyti „Žalgirį“.

Klubo išmetimas iš prestižinio Eurolygos turnyro taip pat realus. Pagrindinė priežastis – žaidėjų mažiau nei dešimt. Pakviesti į komandą jaunimo narius būtų išeitis nebent Lietuvos ar Baltijos lygų atveju. „Eurolyga – yra aukščiausio lygio turnyras. Kaip mes atrodysime su jaunimo komanda? Nemanau, kad turnyro vadovai apie tai svarstys. Eurolygos durys bus galutinai užtrenktos.“

Pasikalbėti su klubo užsieniečiais, bandant juos įtikinti, kad dar „pakentėtų“, gerbėjams nepavyko. Juos galima pasiekti per agentus, kurie jau pluša siekdami kuo greičiau „iškeldinti“ savo klientus iš Kauno. „Suprantame juos. „Amerikonai“ atvažiavo užsidirbti. Lietuviai buvo supratingesni, tačiau ir jie nenori prarasti sezono. Lietuvos krepšinis be „Žalgirio“? Neįsivaizduoju. Tai neįmanoma“, – teigė R.Petrauskas.

Kol kas „Žalgirio“ treneriai nesvarsto, kas galėtų pakeisti komandos legionierius Loreną Woodsą, Marcusą Browną ir Willie Deane-ą, jei jie ryt dėl nesumokėto atlyginimo išvyks iš ekipos. „Kol šie žaidėjai priklauso klubui, apie naujus krepšininkus negalvojame. Dabar yra ir kitų daug svarbesnių problemų“, – Alfa.lt sakė „Žalgirio“ trenerio asistentas Gintaras Krapikas. Pasak ekipos trenerio asistento, klubas aktyviai ieško finansinės injekcijos, kuri padėtų išvengti komandos griūties.

Kokios nuotaikos komandoje?

Prastos. Sportininkai laukia, kada bus išmokėti atlyginimai. Stengiamės į tuos dalykus nekreipti dėmesio, treniruotis ir ruoštis ateinančiam ULEB Eurolygos sezonui, bet visas pasiruošimas sekasi sunkiai. Žaidėjai treniruojasi. Su lietuviais dirba ir serbų aukštaūgis Ratko Varda. Trūksta tik amerikiečių, kurie streikuoja.

Kas inicijavo amerikiečių boikotą?

Manau, kad jų krepšinio agentas. Jie elgiasi taip, kaip jis jiems pataria. Puikiai juos suprantu. Tokiems veiksmams jie šiuo metu turi visišką teisę.

Ar yra pretendentų, galinčių pakeisti legionierius klube, jei jie ryt nutrauks kontraktą?

Kai jau bus visiškai tiksliai žinoma, jog jie išvyks, tuomet ir ieškosime pamainos. Dabar negalime skubinti įvykių. Gali būti ir taip, kad dėl finansinės krizės ir klubo nebeliks. Išsibėgios dauguma žaidėjų ir komandoje liks tik vidutiniokai. Esu optimistas ir tikiu, jog pavyks viską išspręsti ir išlaikyti krepšininkus klube. Jei to nepavyks padaryti, tuomet teks komandą lipdyti iš naujo.


Komandos vyriausiais treneris Rimantas Grigas sunkiu Lietuvos krepšinio čempionų klubui metu taip pat dar tikisi situacijos pagerėjimo ir nežada trauktis bei tiki, kad finansinė krizė ir kitos problemos ateityje bus išspręstos, praneša dienraštis „Laikinoji sostinė“.

Paklaustas apie situaciją komandoje, „Žalgirio“ treneris R.Grigas nebuvo geros nuotaikos: „Ką čia daug aiškinti. Visi puikiai žino, koks dabar yra metas mūsų klubui. Kai varžovai sėkmingai baigia kloti žaidimo pamatus, mes tik imituojame, kad klojame. Dėl visiems puikiai žinomų problemų vos per dvi šio sezono treniruotes spėjome pažaisti į abu krepšius“, – „Laikinajai sostinei“ sakė treneris.
„Bet darbas nenutrūko. Rengiamės Eurolygai pagal tai, kiek ir kokius turime žaidėjus. Laukiame, kada pagaliau viskas atsistos į savo vietas. Reikia išgyventi šį sunkų metą, atsilaikyti. Žmonės, kurie yra atsakingi už problemų sprendimą, dirba savo darbą. Trenerių štabo ir žaidėjų darbas rengtis pagal esamas galimybes naujam sezonui.“

Treneris taip pat nebuvo linkęs dramatizuoti situacijos, paklaustas apie „Žalgirio“ galimybes pasipriešinti grėsmingiems varžovams iš Eurolygos: „Jeigu viską piešime tik niūriomis spalvomis ir tik apie problemas galvosime, patirsime nevisavertiškumo kompleksą. Kad ir kaip būtų sunku, reikia tikėti, kad tai laikina. Bet startas Eurolygoje, žinoma, bus labai sunkus, neįprastas.“

„Jeigu dabar turėtume sukomplektuotą komandą – tokią, kokią įsivaizdavome vasarą, irgi būtų sunku žaisti su grupės varžovais. O šiuo metu, kai atsidūrėme nepavydėtinoje padėtyje, visi dar įnirtingiau stengsis mus įveikti. Tai jau spėjome pajusti LKL ir SEB BBL varžybose.“

„Laikinosios sostinės“ žurnalistui treneris nebuvo linkęs komentuoti amerikiečių sprendimo nežaisti LKL rungtynėse. Pasak R.Grigo, tai jų asmenininis sprendimas. Iš visų legionierių R.Grigas išskyrė serbą Ratko Vardą, kuris neatsisako rungtyniauti net ir negaudamas atlyginimo. „Jis kitokio mentaliteto nei amerikiečiai, nes nori žaisti. Reikia tik gerbti tokį krepšininką“, – komentavo „Žalgirio“ vyriausiasis treneris.

Kalbėdamas apie lietuvius krepšininkus R.Grigas pareiškė, kad jie kantresni, tačiau nesitiki, kad jie lauks amžinai. „Lietuviai – kantrūs, tikri komandos patriotai ir palaiko jos dvasią. Tik yra sunku dirbti, nes visiems dirbantiems žmonėms yra aktualu gauti atlyginimą. Gyventi tokioje nežinomybėje niekam malonu nebūtų“, – sakė treneris.

Tuo tarpu kalbėdamas apie save, patikino, kad neketina palikti klubo, kol nebus išspręstos visos problemos: „Aš stengiuosi dirbti, kaip sugebu, ir apie jokius sunkumus negalvoju. Yra kolegų, kurie sunkiu metu spjauna į komandas ir jas palieka. Dirbsiu, kol būsiu čia reikalingas. Aš galėsiu „Žalgiriui“ pasakyti „sudie“, kai jis vėl tvirtai atsistos ant kojų.“

www.anglija.lt

Kauno „Žalgirio“ laikinoji krizė artėja prie pabaigos. Keli bankai leido „Kauno energijai“ paskolinti laikinosios sostinės klubui reikiamą sumą. „Kauno energija“ pasiskolins 2,5 milijono litų iš „DnB Vilniaus“ banko ir perves juos į Lietuvos čempionų sąskaitą. Pinigai komandos sąskaitoje turėtų atsidurti jau šiandien.

Išsprendus finansines ekipos problemas, atsistatydino klubo valdyba. Ekipos viceprezidentas Gediminas Navikauskas dėl klube susidariusios padėties prisiėmė atsakomybę ir pasitraukė iš užimamų pareigų.

Valdyba patenkino G.Navikausko prašymą dėl atsistatydinimo ir klubo generaliniu direktoriumi paskyrė Paulių Motiejūną. Po to klubo valdybos nariai taip pat pateikė atsistatydinimo pareiškimus.

Kol komanda gyvena laukimo nuotaikomis, „Žalgirio“ legionieriai jau turi naujas sutartis. Trečiadienį ekipoje gali likti tik trys krepšininkai iš Lietuvos: Dainius Šalenga, Tomas Masiulis ir Rolandas Alijevas. Garsiausi Europos klubai varžosi dėl „Žalgirio“ žaidėjų. Pinigų jie turi. Suvilios.

„Lauksime iki šio vakaro. Jei klubas pateiks patvirtintą informaciją, kad pinigai bus, o lėšų pervedimą stabdo tik biurokratinės kliūtys, veikiausiai priemonių nesiimsime. Bet jei gausime kitokios informacijos, rytoj krepšininkai paliks komandą“, – teigė žinomas krepšinio agentas V.Bulotas.

Pasiteiravus, kokia jo nuomonė apie galimą legionierių išvykimą, V.Bulotas buvo kategoriškas: „O kokia prasmė jiems čia būti? Nei jie treniruojasi, nei ką. Paprastai tokio lygio žaidėjai atskrenda verslo klase ir turi bilietus į abi puses. Kaip žinia, tokių bilietų atgalinę datą pakeisti labai lengva. Todėl, jei jie norės išvykti, „Žalgiris“ apie tai greičiausiai sužinotų tik tada, kai atėję rastų tuščią butą.“

Krepsinis.net žiniomis, Kauno komandą rytoj žada palikti visi „Interperformances“ agentūrai priklausantys lietuviai bei Jonas Mačiulis, kuris šiai agentūrai nepriklauso, tačiau turi sutartį su „Žalgiriu“, kurią sudarė „Interperformances“.

Pačiomis liūdniausiomis nuotaikomis gyvena ir „Žalgirio“ gerbėjų klubo „Žalioji mirtis“ nariai. Kaip ir visa Lietuva, jie negali patikėti, kad spaudoje mirgėję pranešimai apie klubo krizę virto didžiausiu košmaru klubo istorijoje.

„Jau 21 m. esu su „Žalgiriu“. Per klubo istoriją nieko panašaus dar nėra buvę. Pasakysiu atvirai, dabar tik stebuklas gali išgelbėti klubą. Ir tas stebuklas turi įvykti šiandien“, – Alfa.lt kalbėjo „Žaliosios mirties“ prezidentas Ričardas Petrauskas.

Klubo užsieniečius išsipakuoti susikrautus lagaminus gali priversti nebent atliekų tvarkymo įmonė Kauno „Švara“. Su ja vyksta derybos. Sirgaliai prašė turtingų Kauno žmonių, kad jie paskolintų „Žalgiriui“ bent pusę milijono. Tuos pinigus su visomis garantijomis grąžintų savivaldybė. Tačiau niekas neatsiliepė. „Verslininkai nusigręžė nuo klubo. Kai „Žalgiriui“ gerai, tai visi stebi varžybas ir ploja, o kai blogai – iškart nusisuko“, – piktinosi gerbėjų klubo prezidentas.

R.Petrausko įsitikinimu, vargu ar klubą pasieks išsvajota paskola: „Bankas pinigų neduoda, nes neva nėra kam jų laiduoti. O tie, kas gali paskolą „apdrausti“, yra supančioti sutartimis su tuo pačiu banku. Tempiamas laikas, nes siekiama, kad komanda išsilakstytų. Kažkam iš Vilniaus tai naudinga, nebekartosiu kam. Tai akivaizdu.“

Kur dingo kiti rėmėjų pinigai, nes klubo biudžetą sudaro ne tik pinigai iš valdžios? „Šiais metais jų nebėra. Visi pinigai jau išdalyti. Pinigų būtų galima laukti tik nuo sausio mėnesio. O laukti niekas nebenori. Kas galėjo numatyti, kad bus ekonominė krizė? Visi „konservuoja“ savo pinigus ir laukia kol kažkas pagerės“, – kalbėjo R.Petrauskas.

„Žalioji mirtis“ prezidentas priminė, kad klubo žlugdymas prasidėjo iškart po 1999m. laimėtos Eurolygos: „Dabar matomas šių pastangų rezultatas. Kauno įmonės turi pinigų, bet sako, jų duoti negalinčios. Įtakingų asmenų spaudimas davė savo rezultatų. Girdėjau gandų, kad sostinėje yra pasiskirtos premijos, jei pavyks sužlugdyti „Žalgirį“.

Klubo išmetimas iš prestižinio Eurolygos turnyro taip pat realus. Pagrindinė priežastis – žaidėjų mažiau nei dešimt. Pakviesti į komandą jaunimo narius būtų išeitis nebent Lietuvos ar Baltijos lygų atveju. „Eurolyga – yra aukščiausio lygio turnyras. Kaip mes atrodysime su jaunimo komanda? Nemanau, kad turnyro vadovai apie tai svarstys. Eurolygos durys bus galutinai užtrenktos.“

Pasikalbėti su klubo užsieniečiais, bandant juos įtikinti, kad dar „pakentėtų“, gerbėjams nepavyko. Juos galima pasiekti per agentus, kurie jau pluša siekdami kuo greičiau „iškeldinti“ savo klientus iš Kauno. „Suprantame juos. „Amerikonai“ atvažiavo užsidirbti. Lietuviai buvo supratingesni, tačiau ir jie nenori prarasti sezono. Lietuvos krepšinis be „Žalgirio“? Neįsivaizduoju. Tai neįmanoma“, – teigė R.Petrauskas.

Kol kas „Žalgirio“ treneriai nesvarsto, kas galėtų pakeisti komandos legionierius Loreną Woodsą, Marcusą Browną ir Willie Deane-ą, jei jie ryt dėl nesumokėto atlyginimo išvyks iš ekipos. „Kol šie žaidėjai priklauso klubui, apie naujus krepšininkus negalvojame. Dabar yra ir kitų daug svarbesnių problemų“, – Alfa.lt sakė „Žalgirio“ trenerio asistentas Gintaras Krapikas. Pasak ekipos trenerio asistento, klubas aktyviai ieško finansinės injekcijos, kuri padėtų išvengti komandos griūties.

Kokios nuotaikos komandoje?

Prastos. Sportininkai laukia, kada bus išmokėti atlyginimai. Stengiamės į tuos dalykus nekreipti dėmesio, treniruotis ir ruoštis ateinančiam ULEB Eurolygos sezonui, bet visas pasiruošimas sekasi sunkiai. Žaidėjai treniruojasi. Su lietuviais dirba ir serbų aukštaūgis Ratko Varda. Trūksta tik amerikiečių, kurie streikuoja.

Kas inicijavo amerikiečių boikotą?

Manau, kad jų krepšinio agentas. Jie elgiasi taip, kaip jis jiems pataria. Puikiai juos suprantu. Tokiems veiksmams jie šiuo metu turi visišką teisę.

Ar yra pretendentų, galinčių pakeisti legionierius klube, jei jie ryt nutrauks kontraktą?

Kai jau bus visiškai tiksliai žinoma, jog jie išvyks, tuomet ir ieškosime pamainos. Dabar negalime skubinti įvykių. Gali būti ir taip, kad dėl finansinės krizės ir klubo nebeliks. Išsibėgios dauguma žaidėjų ir komandoje liks tik vidutiniokai. Esu optimistas ir tikiu, jog pavyks viską išspręsti ir išlaikyti krepšininkus klube. Jei to nepavyks padaryti, tuomet teks komandą lipdyti iš naujo.


Komandos vyriausiais treneris Rimantas Grigas sunkiu Lietuvos krepšinio čempionų klubui metu taip pat dar tikisi situacijos pagerėjimo ir nežada trauktis bei tiki, kad finansinė krizė ir kitos problemos ateityje bus išspręstos, praneša dienraštis „Laikinoji sostinė“.

Paklaustas apie situaciją komandoje, „Žalgirio“ treneris R.Grigas nebuvo geros nuotaikos: „Ką čia daug aiškinti. Visi puikiai žino, koks dabar yra metas mūsų klubui. Kai varžovai sėkmingai baigia kloti žaidimo pamatus, mes tik imituojame, kad klojame. Dėl visiems puikiai žinomų problemų vos per dvi šio sezono treniruotes spėjome pažaisti į abu krepšius“, – „Laikinajai sostinei“ sakė treneris.
„Bet darbas nenutrūko. Rengiamės Eurolygai pagal tai, kiek ir kokius turime žaidėjus. Laukiame, kada pagaliau viskas atsistos į savo vietas. Reikia išgyventi šį sunkų metą, atsilaikyti. Žmonės, kurie yra atsakingi už problemų sprendimą, dirba savo darbą. Trenerių štabo ir žaidėjų darbas rengtis pagal esamas galimybes naujam sezonui.“

Treneris taip pat nebuvo linkęs dramatizuoti situacijos, paklaustas apie „Žalgirio“ galimybes pasipriešinti grėsmingiems varžovams iš Eurolygos: „Jeigu viską piešime tik niūriomis spalvomis ir tik apie problemas galvosime, patirsime nevisavertiškumo kompleksą. Kad ir kaip būtų sunku, reikia tikėti, kad tai laikina. Bet startas Eurolygoje, žinoma, bus labai sunkus, neįprastas.“

„Jeigu dabar turėtume sukomplektuotą komandą – tokią, kokią įsivaizdavome vasarą, irgi būtų sunku žaisti su grupės varžovais. O šiuo metu, kai atsidūrėme nepavydėtinoje padėtyje, visi dar įnirtingiau stengsis mus įveikti. Tai jau spėjome pajusti LKL ir SEB BBL varžybose.“

„Laikinosios sostinės“ žurnalistui treneris nebuvo linkęs komentuoti amerikiečių sprendimo nežaisti LKL rungtynėse. Pasak R.Grigo, tai jų asmenininis sprendimas. Iš visų legionierių R.Grigas išskyrė serbą Ratko Vardą, kuris neatsisako rungtyniauti net ir negaudamas atlyginimo. „Jis kitokio mentaliteto nei amerikiečiai, nes nori žaisti. Reikia tik gerbti tokį krepšininką“, – komentavo „Žalgirio“ vyriausiasis treneris.

Kalbėdamas apie lietuvius krepšininkus R.Grigas pareiškė, kad jie kantresni, tačiau nesitiki, kad jie lauks amžinai. „Lietuviai – kantrūs, tikri komandos patriotai ir palaiko jos dvasią. Tik yra sunku dirbti, nes visiems dirbantiems žmonėms yra aktualu gauti atlyginimą. Gyventi tokioje nežinomybėje niekam malonu nebūtų“, – sakė treneris.

Tuo tarpu kalbėdamas apie save, patikino, kad neketina palikti klubo, kol nebus išspręstos visos problemos: „Aš stengiuosi dirbti, kaip sugebu, ir apie jokius sunkumus negalvoju. Yra kolegų, kurie sunkiu metu spjauna į komandas ir jas palieka. Dirbsiu, kol būsiu čia reikalingas. Aš galėsiu „Žalgiriui“ pasakyti „sudie“, kai jis vėl tvirtai atsistos ant kojų.“

 (Komentarų: 0)

Susiję straipsniai:

Susiję straipsniai: