„Žalgiris“ neturėjo argumentų prieš „karališkąjį“ klubą - Anglija.lt

„Žalgiris“ neturėjo argumentų prieš „karališkąjį“ klubą

Kauno „Žalgiris“ namuose pralaimėjo Eurolygos TOP-16 etapo F grupės rungtynes Madrido „Real“ klubui 69:83 (14:14, 16:30, 23:21, 16:18). Madrido komanda lemiamą persvarą susikrovė antrajame kėlinuke. Vis tik kauniečių galimybes patekti į kitą etapą lieka nemažos. Po „Olympiakos“ pergalės svečiuose prieš „Maccabi“, Kauno klubui užtenka laimėti likusias dvejas rungtynes (kovo 13 d. namuose su „Olympiakos“ ir kovo 20 d. svečiuose su „Maccabi“) ir jis žais ketvirtfinalyje.

Rungtynės prasidėjo svečių vidurio puolėjo L.Papadopoulos taškais, bet kauniečiai taikliais dvitaškiais metimais persvėrė rezultatą 8:4 (sužaidus 5 min). Gaila, kad žalgiriečiai daug klydo. Net 6-ios klaidos per septynias minutes, 3-ys iš jų M.Browno. Todėl iš mūsiškių persvaros 12:7, greitai pasidarė dviejų taškų deficitas - 12:14. Po pirmojo kėlinuko buvo lygu – 14:14.

Antrasis kėlinukas sėkmingiau klostėsi Madrido klubui. Jo persvara augo - 21:26, 24:33, 26:36 (27 min.). Ypač sėkmingai šiuo momentu žaidė Ch.Smithas ir F.Reyesas. Sužaidus 20 minučių „Real“ pirmavo net keturiolikos taškų skirtumu – 30:44, po to kai du tritaškius iš eilės pataikė K.Tunceri (antrąjį iš maždaug 10 metrų, aidint sirenai). Antrasis kėlinukas pralaimėtas triuškinamu skirtumu (16:30). Kauniečių treneris D.Maskoliūnas teigė, kad svečiai pranašumą susikrovė, nes pataikė labai sudėtingus metimus. Be to, kauniečiams pirmoje žaidimo pusėje labai stigo agresyvumo.

Per pirmus du kėlinukus žalgiriečiai suklydo net 10 kartų (varžovai tik 3). Mūsiškiai perėmė tik 1 kamuolį (svečiai – 7). „Real“ pataikė 6 iš 13 tritaškių (kauniečiai - 2/9). Kauniečiams po 7 taškus pelnė P.Jankūnas ir M.Brownas, svečiams F.Reyesas – 12, Ch.Smithas – 8.

Trečiajame kėlinyje skirtumas iš karto šokteli iki šešiolikos taškų – 30:46. P.Jankūnas dvitaškiu ir M.Brownas dviem tritaškiais mažina atsilikimą iki 40:47. R.Lopezo pastangomis “Real” atstatė dviženklę persvarą – 40:52. M.Popovičius atsako penkiais taškais (45:52). Po dar dviejų M.Popovičiaus ir G.Jurako taškų skirtumas sumažėjo iki 49:54, 51:56 (37 min.). Deja, labai kvailai techninę pražangą už ginčus su teisėjais gavo G.Jurakas ir madridiečiai ne tik metė 4 baudas (pataikė 3), bet ir gavo kamuolį bei dar pataikė tritaškį. Svečiai savo pranašumą vienos atakos metu padidino nuo 5 iki 11 taškų (51:62). Po trijų kėlinių kauniečiai atsiliko 53:65.

Kvailas G.Jurako poelgis sugniuždė kauniečius ir ketvirtojo kėlinuko pradžioje jie nuleido rankas. Tuo pasinaudodamas “Real” šauna į priekį 58:75. “Žalgiriui” atsitiesti bandė padėti nuo suolo pakilęs J.Mačiulis. Jis ne tik pelnė taškus, bet ir perėmė svarbius kamuolius (po vieno jų varžovai gavo tyčinę pražangą). Gaila, kad Mačiulis nepataikė baudų. Todėl skirtumas sumažėjo tik iki 64:75 (35 min.). Kauniečių pastangas kaip nors perimti inciatyvą sužlugdė netaiklūs metimai. “Real” šventė pergalę – 83:69.

„Žalgiris“: M.Popovičius 18, M.Brownas 15 (3/10 tritaškių), P.Jankūnas 13 (9 atk.kam.), J.Mačiulis 10 (1/8 tritaškių, 1/6 baudų), E.Žukauskas 4, G.Jurakas (5 pražangos, 6 atk.kam.) ir M.N'Diaye po 2.

„Real“: F.Reyesas 18, K.Tunčeri 16, L.Bullockas 15, R.Lopezas 10, Ch.Smithas 8.

Komandų techniniai rodikliai (“Žalgiris“ ir „Real“):

Dvitaškiai: 18/26 (69 proc.) ir 16/38 (42 proc.)
Tritaškiai: 8/29 (38 proc.) ir 11/20 (55 proc.)
Baudos: 9/16 (56 proc.) ir 18/24 (75 proc.)
Atkovoti kamuoliai: 34 ir 27
Perimti kamuoliai: 4 ir 10
Klaidos: 14 ir 11
Rezultatyvūs perdavimai: 18 ir 12
Blokai: 4 ir 1

Pirmąsias rungtynes Madride „Žalgiris“ pralaimėjo po dramatiškos kovos 85:88.

Kitose F grupės rungtynėse Tel Avive vietos „Maccabi“ pralaimėjo Pirėjo „Olympiakos“ 82:87. Ši graikų pergalė buvo labai paranki „Žalgiriui“, kuriam dabar pakanka laimėti likusias dvejas rungtynes ir jis žais ketvirtfinalyje. Kovo 13 d. kauniečiai namuose susitinka su „Olympiakos“ ir kovo 20 d. svečiuose su „Maccabi“.