Naujienos

Taškas pedofilijos byloje – Stankūnaitei nepateikti jokie kaltinimai

2010-11-04

Trečiadienį Panevėžio apygardos teismas nusprendė pedofilijos byloje nepateikti kaltinimų nei Laimutei Stankūnaitei, nei kitiems byloje minėtiems asmenims. Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Teisme visi mažametės Drąsiaus Kedžio dukters globėjų Neringos ir Aido Venckų skundai dėl nepareikštų kaltinimų buvo atmesti. Mergaitės globėjai teismo prašė pareikšti įtarimus mergaitės motinai L. Stankūnaitei, tetai Violetai Naruševičienei bei teisėjui Jonui Furmanavičiui. Taip pat kaltinimus žuvusiam Andriui Ūsui pakeisti sunkesniais – iš tvirkinimo į prievartavimą.

N. ir A. Venckai buvo apskundę Vilniaus apygardos prokuroro Ramūno Šileikos baigtą ikiteisminį tyrimą dėl galimo D. Kedžio dukters pardavinėjimo. Tyrime surinktais duomenimis, nei buvusiai D. Kedžio sugyventinei L. Stankūnaitei, nei jos žuvusiai seseriai V. Naruševičienei ar žuvusiam Kauno apygardos teisėjui J. Furmanavičiui jokie kaltinimai tvirkinus mažametę nebuvo pareikšti.

Šią ikiteisminio tyrimo baigtį Venckai buvo apskundę, tačiau trečiadienį priimto Panevėžio apygardos teismo sprendimu nėra pagrindo abejoti ikiteisminio tyrimo išvadomis.

Mergaitės globėja N. Venckienė taip pat buvo apskundusi prokurorą dėl to, kad jis teismui atidavė tik vieną žmogų – dabar jau žuvusį Andrių Ūsą. Ji yra teigusi, kad kyla abejonių, kaip A. Ūsas galėjo bendrauti su jos dukterėčia, jei motina jų nesuvedė.

Visą ikiteisminio tyrimo procesą N. Venckienė siekė, kad įtarimai pardavinėjus mergaitę būtų pareikšti jos motinai L. Stankūnaitei, spalį nušautai L. Stankūnaitės seseriai V. Naruševičienei ir tą pačią dieną žuvusiam Kauno apygardos teismo teisėjui J. Furmanavičiui.

N. Venckienė ir jos vyras A. Venckus ne kartą siuntė skundus prokuratūrai, taip pat ikiteisminio tyrimo metu prašė, kad tyrimas būtų papildytas naujais duomenimis. Tačiau ir šie skundai buvo atmesti.

Ikiteisminis tyrimas atliktas tinkamai

Vilniaus apygardos prokuratūra skelbė, kad buvo surinkta 18 tomų medžiagos, apklausta beveik 200 liudytojų, atlikti medicininiai, psichologiniai, fonoskopiniai tyrimai. Taip pat gautos specialistų išvados, naudotasi Interpolo Lietuvos nacionalinio biuro pagalba.

„Atlikus ikiteisminį tyrimą konstatuojama, kad prokuroras surinko pakankamai duomenų, kurie leidžia įtariamojo Andriaus Ūso atžvilgiu baudžiamąją bylą perduoti teismui. Prokuroras šioje byloje priėmė nutarimą ikiteisminį tyrimą kitų asmenų atžvilgiu nutraukti jiems nepadarius nusikalstamos veikos. Byloje nustatyta, kad prieš D. Kedžio dukters pusseserę seksualinės prievartos veiksmai nebuvo padaryti“, – skelbė prokuratūra.

Panevėžio apygardos teismas nusprendė, kad ikiteisminis tyrimas buvo atliktas tinkamai.

Venckienės drausmės byla stringa

Taip pat trečiadienį Kauno apygardos teismo teisėjai Neringai Venckienei iškeltos drausmės bylos nagrinėjimas įstrigo. Jau antrą kartą nesusirinko reikiamas teisėjų skaičius. Teisėjų garbės taryba gavo L. Stankūnaitės skundus dėl jos dukters priežiūros. Skunduose moteris rašė, kad N. Venckienė paviešino Drąsiaus Kedžio dukters tapatybę. N. Venckienė teigė, kad skundą L. Stankūnaitė parašė tuomet, kai viena televizijos laida nufilmavo automobilį, kuriuo N. Venckienė vežė mergaitę į susitikimą pas L. Stankūnaitę.

Pati Kauno teisėja bylos nagrinėjimuose nedalyvauja. Ji teigė, kad yra per daug užimta, be to, nemato prasmės būti.

Prieš metus Kaune nušauti J. Furmanavičius ir V. Naruševičienė, šių metų balandį prie Kauno marių negyvas aptiktas D. Kedys, birželį – A. Ūsas. Pareigūnų teigimu, pastarųjų mirtis nebuvo smurtinė.

   

Alfa.lt

Susiję raktiniai žodžiai: Andrius Ūsas, Drąsius Kedys, Jonas Furmanavičius, Kauno pedofilijos byla, Laimutė Stankūnaitė, Neringa Venckienė, Violeta Naruševičienė

 
 
 
 

Apklausa

Ką šiemet veiksi per Velykų ilgąjį savaitgalį?

Vyksiu į Lietuvą

Vyksiu į kelionę (bet ne į LT)

Ilsėsiuosi namuose, UK

Dirbsiu

Dar nežinau

Skelbimai

CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Įmonių katalogas
Lituanica