Parama vėžiu sergančiam Linukui

Po vėžio gydymo Meksikoje – nauji išbandymai

2012-05-08

„Tai buvo teisingas sprendimas“, – alternatyvaus gydymo kursu Meksikoje neabejoja vėžiu sergančio berniuko mama. Nors grįžęs iš klinikos į Angliją keturmetis Linas vėl pateko į ligoninę, tačiau šeima tikina, jog vilties pasveikti atsirado daugiau. Anglija.lt pasidomėjo gydymo rezultatais ir šeimos ateities planais.

Alternatyvus būdas – Meksikoje

Per metus po to, kai Linui Zibui buvo diagnozuota itin reta liga – ketvirtos stadijos neuroblastoma, berniukas iškentė daugybę gydymo procedūrų – operaciją, chemoterapijos kursus, kamieninių ląstelių transplantaciją, radioterapiją. Cheminių gydymų nualinto keturmečio tėveliai rado alternatyvų gydymo būdą Meksikos klinikoje „Hope 4 Cancer“.

Prie gydymui, kelionei ir kitoms išlaidoms reikalingos sumos rinkimo prisidėjo ir Anglija.lt skaitytojai (nuo kovo 2 iki balandžio 2 dienos per internetinę parduotuvę http://Shop.anglija.lt buvo paaukoti 4 754 £. Visi šie pinigai neatskaičius jokių mokesčių (pervedimų išlaidas bei mokesčius padengė Anglija.lt), buvo pervesti Linukui). Daugiau apie ši procesą bei Linuko istoriją nuo pradžių galima sužinoti http://www.anglija.lt/straipsniai/anonsai/veziu_sergancio_berniuko_maldose_nesavanaudiski_prasymai.html.

Visiems, palaikantiems Linuką ir jo šeimą, įdomu sužinoti, ar gydymas Meksikoje davė teigiamų rezultatų. Anglija.lt su berniuko mama Neringa kalbėjosi praėjus kelioms dienoms po to, kai jie grįžo namo į Milton Keanes miestą Anglijoje.

Kelionė – išvargino

Po kelionės atgal į Jungtinę Karalystę, Linukas vėl atsidūrė ligoninėje. Šį kartą – dėl itin aukštos, 40 laipsnių temperatūros. Tėvų nuomone, mažylį labai nuvargino 11 valandų trukęs skrydis iš San Diego. „Kelionė jį labai išvargino. Skrisdami papuolėme į audrą, lėktuvą ėmė kratyti... Negalėjom temperatūros mušti šaltais rankšluosčiais, lėktuve neleido turėti ledukų“, – pasakojo berniuko mama.

Pasak jos, Linukas buvo nusilpęs, kai nuvyko į kliniką, ir jam prireikė kelių dienų atsigauti po kelionės, todėl ir dabar tikimasi, kad tai – tiesiog bendras organizmo nusilpimas. Keliolika valandų trukusi kelionė į San Diegą, Jungtinėse Amerikos Valstijose, o iš ten į kliniką Meksikoje, netoli Tijuanos miesto, išvargintų ir sveiką vaiką.

Tačiau, nepaisant varginančių skrydžių, Neringa visą gydymo kursą klinikoje vertina teigiamai. „Tikrai jautėsi pagerėjimas. Aš ne daktarė, nežinau, kas jo organizme vyko, bet iš Linuko elgesio buvo matyti, kad jam daug geriau“, – portalui Anglija.lt pasakojo Neringa.

Mažyliui per tris savaites, praleistas klinikoje, kiekvieną dieną buvo atliekamos įvairios procedūros: „Ondamed“ gydymas, Šono terapija, foto terapija, vietinė ir viso kūno hipertermija, deguonies terapija. Linukui buvo suleista vakcina, kuri turėtų veikti apie metus – tiek, kiek trunka gydymo kursas.

Užburtas ratas

Kaip Anglija.lt pasakojo Neringa, vakcinos veikimą slopina antibiotikai, bet būtent šiais vaistais šiuo metu Linukui mažinama temperatūra Milton Keanes ligoninėje. „Tai kaip užburtas ratas – gydytojai Meksikoje mums pasakė, kad po vakcinos temperatūra iki 38 laipsnių yra normalu, taip organizmas kovoja su vėžiu. Tačiau, čia Anglijoje, temperatūrai mažinti skiria paracetamolį ir antibiotikus – jie slopina vakcinos veikimą. Meksikoje temperatūrą mažinti bando kitais būdais – ledukais, šaltais rankšluosčiais, o čia tokių dalykų nepripažįsta. Aišku, kai tai nebepadeda, reikia ir vaistų“, – kalbėjo Neringa.

Dabar berniuko tėvai baiminasi, kad gydytojai Anglijoje neatsisakytų prižiūrėti Linuką, nes jis buvo gydomas Meksikos klinikoje. „Nemanau, kad jie pripažins tą gydymą. Net kraujo tyrimus, kuriuos reikės siųsti į Meksiką, turėsime atlikti privačiai“, – svarstė Neringa ir pridūrė, kad jie kasdien turi galimybę konsultuotis apie Linuko būklę su Meksikos gydytojais.

Tris savaites klinikoje moteris tikino jautusis saugi ir rami, kadangi Linukas visada buvo stebimas ir prižiūrimas patyrusių medikų. „Būtų gerai, jei būtume galėję ilgiau pasilikti, tačiau mačiau, kaip Linukas pasiilgo šeimos. Įprastai ten gydytis pacientai atvyksta su šeimomis. Mes buvome vieninteliai, be šeimos“, – kalbėjo Neringa, ir skaičiavo, jog keliems mėnesiams apsigyventi netoli klinikos visai šeimai būtų per brangu – pragyvenimas ir nuoma ten kainuoja beveik kaip Anglijoje, o vien už ekonominės klasės lėktuvo bilietus į abi puses sau ir Linukui Neringa sumokėjo 2 000 svarų sterlingų.

Pasirinkimas – teisingas

Šiuo metu Meksikos gydytojai duoda 75 procentus, kad Linukas išgis. Šio gydymo poveikis turėtų būti matomas po dviejų mėnesių. Tačiau Neringa tikino suprantanti, kad gydytojai – ne dievai...

„Į tokias klinikas kiti važiuoja dar negavę chemoterapijos ir radioterapijos procedūrų, tada organizmas turi kovoti tik su vėžiu. Šiuo metu Linuko organizmas turi kovoti ne tik su vėžiu, bet ir su cheminių gydymų pasekmėmis. Tačiau klinikoje supratau, kad turime galimybę, – pasakojo Anglija.lt pašnekovė ir pridūrė, jog vakcinos ir kitų gydymų efektu neabejoja, nes pati matė ir bendravo su žmonėmis, kuriems tai padėjo pasveikti.
„Nežinome, ar vakcina bus veiksminga Linukui, jo organizmas nusilpęs. Esame realistai, tai ne operacija, kai išoperuoji – ir sveikas, tai kompleksinis gydymas. Tačiau jaučiu, kad teisingai padarėme“, – aiškino Neringa ir tikino pastebėjusi, kaip po procedūrų Linukui sumažėjo limfmazgiai bei susitraukė auglys ant galvos. Iš Meksikos mama parsivežė specialų aparatą Šono terapijos procedūroms, kurias atliks ir namuose.

Šiek tiek pramogų

Per tris savaites, praleistas klinikoje, berniukas ne tik gydėsi, bet patyrė ir smagesnių akimirkų. „Linukas klinikoje pasijuto labai mylimas. Tuo metu jis buvo vienintelis pacientas vaikas. Išvažiavimo proga jam netgi surengė nedidelę šventę. Klinikos personalas bei gydytojai buvo nuostabūs“, – sakė Neringa ir prisiminė pavyzdį, kai klinika organizavo kelionę pacientams į „Jūrų pasaulį“ San Diege, o ji atsisakė vykti, nes bilietų kainos buvo per didelės. Tačiau vienas iš gydytojų, sužinojęs, kad šeima to sau leisti negali, pasisiūlė apmokėti kelionę.

Mama su sūnumi, kai jis jausdavosi geriau, stengėsi bent pusvalandžiui ištrūkti iš klinikos ir pasivaikščioti pajūriu. Ten pririnkęs kriauklių, Linukas su medicinos sesute jas pardavė, o už gautus pinigus buvo nupirkta žaislų. Tuos žaislus Linukas su mama nuvežė į našlaičių kaimelį Lirio De Los Velles. „Kaip tie vaikai džiaugėsi! Iškart puolė prie žaislų. Linukas irgi buvo patenkintas, kad galėjo padėti. Jei negali nuvežti to Afrikos vaikams, kaip svajoja, tai bent šituos vaikus pradžiugino“, – prisiminė mama.
Šiuo metu apie ateities planus šeima kalba atsargiai. „Viskas komplikuota, norime sulaukti tyrimų rezultatų, tačiau tiksliai nežinau, kada jie bus atlikti, nes Anglijos gydytojai tikrai neatliks jų tada, kai mes norime“. Šeima tikisi, kad jų ligoninės socialinė darbuotoja padės išaiškinti Valstybinės sveikatos tarnybos (NHS) medikams, kad Meksikoje atliktas gydymas berniukui buvo naudingas. Linuko mama nerimauja, kad JK gydytojų požiūris gali būti priešiškas alternatyviam gydymo kursui.

Papildyta 9/05/2012:
Linuką iš Milton Keynes ligoninės išleisti žadama šiandien, kadangi baigėsi gydytojų paskirtų antibiotikų kursas. Tačiau berniuko būklė nėra stabili, temperatūra tai pakyla, tai nukrenta.

Linuką ir jo šeimą vis dar galima paremti šiais būdais:
• Per Linuko fondo saskaitą: http://www.bmycharity.com/LinasZibasAppeal
• Per sąskaitą Natwest banke: FAN Linas Zibas, Acc no: 8952 4934 Sort code 55-81-28
• Per Linuko „Paypal“ sąskaitą: mykolas.linas@gmail.com

Nuotraukos:
1 – Linukas Meksikoje su mama ir gydytoju Gabriel Gonzaga
2 – Klinikoje Linukas ir Neringa susipažino su lietuviško kraujo turinčiu vyriškiu iš JAV, kurio žmona gydosi toje pačioje klinikoje
3 – Linukas su mama lankosi Lirio De Los Velles našlaičių prieglaudoje
4 – Mama su sūnumi stengėsi bent trumpai pasivaikščioti pajūriu
5 – „Klinikos personalas buvo nuostabus!“, – pagyrų negailėjo Neringa
6 – Linas su vienu iš „Hope 4 Cancer“ instituto gydytojų
7 – Po vakcinos Linukui atsirado jėgų – nustebo tiek mama, tiek kiti, pamatę dūkstantį berniuką vaizdo įraše – juk prieš išvykstant į Meksiką Linukui buvo sunku netgi judėti
8 – Kai kurias klinikoje atliktas procedūras Linukas tęs ir namuose

Jolanta Terminaitė

   

Anglija.lt
Anglija.lt naujienas ar jų dalį publikuoti ir/ar kitaip naudoti be raštiško "Anglija.lt Ltd." sutikimo draudžiama.

Susiję raktiniai žodžiai: Aukos, Britanijos lietuviai, Gydymas Meksikoje, Labdara, Linukas, Milton Keynes, Neuroblastoma, Parama, Shop.anglija.lt, Vėžis, Vėžiu sergantis Linukas, Veziu sergantis vaikas

 

Susiję straipsniai:

 
 

Komentarai

as rašė
2012-09-01 13:05
Mirė šnd tas berniukas :(((((((((((((

ingrida rašė
2012-07-13 09:46
labai noreciau suzinoti kaip sekasi gydimas linuko

Egle rašė
2012-07-03 15:57
Kaip jus taip rasyt galit??..Issigimeliai nelaimingi, tas vaikutis tikras kovotojas, nesiruosia net mirti, kaip jus cia laukiat, kad rankos jums nudziutu rasant ir tokiu dalyku linkint, kaip greiciau numarint vaika. Kur jusu zmogiskumas?? Gaila tu poros svaru, tai gerai, neaukokit, bet taip rasyt..Kaskart mane vis labiau ir labiau nustebina...

lietuve rašė
2012-07-03 12:22
Kaip Linukui sekas?Gal kas zinot?

Aiva rašė
2012-06-25 17:11
To Laiminga:
Jei esi Laiminga siandien, visiskai nereiskia, kad tokia busi rytoj. Savo komentaru parodei, jog esi jauna ir kvaila...

laiminga. rašė
2012-06-23 23:09
Tevai laika tam ir tempia kankindami vaika,kad tik ilgiau galetu nedirbt ir vis prasyt pinigu.Kazin is ko gyvens kai vaikelis numirs?Prie gero greit priprantama.

a rašė
2012-06-23 00:19
PS. xox jei tokia nelaime neduok Dieve tave ar tavo artimuosius liestu galbut kitaip rasytum.

a rašė
2012-06-23 00:15
Negaliu patiketi, kad yra ir tokiu zmoniu, kurie net ir tokiu atveju kaip Linuko sugeba taip negraziai rasyti. Tokiu atveju geriau savo blogas mintis pasilaikyti sau... Kadangi teko susidurti su tokia klastinga liga tai galiu pasakyti, kad labiausiai linkiu stiprybes, tikejimo ir vilties. Sveik Linuk.

Papuga25 rašė
2012-05-29 09:15
As tikiu, kad Linukas pasveiks. Stiprybes teveliams!

sandra rašė
2012-05-20 17:25
Stiprybes ir linkiu pasveikti

xox rašė
2012-05-17 22:09
Kas ka nugales?Vezi nugales sis nukankintas vaikas?Eikit,jus...O pinigai tai aisku pravers,juk brangios laidotuves cia.As ne is blogos dusios,ale teisybe aiski .Sakom aiskiai,o ne aplinkui:berniukas mirsta,padekim tevams palaidot ji,o ne gelbet.

Greta rašė
2012-05-14 14:59
Stiprybes Linukiui ir jo tevam jus tikrai nugalesit as tikiu:-)sekmes!

Era rašė
2012-05-14 13:38
Gaila mazulelio..

kristina rašė
2012-05-12 02:48
linkiu pasveikt!!!! nepraraskite tikejimo.....nes jis padaro stebuklus....

Pridurke ! rašė
2012-05-11 18:01
Koks tau skirtumas tu zertva joana vapsie nah nerasyk jai teigiamu nuomoniu neturi !

Joanai rašė
2012-05-11 12:02
Na taip, zymiai linksmiau butu siaip visai seimai aplink vaika susest ir ziuret, kaip jis mirsta!
Nuotraukoje net sporto saleje Linukas yra, kai anksciau, raso, net pajudet jam sunku buvo. "nelinksmas" jai, blyn!

Joana rašė
2012-05-11 11:50
Vaiko veidas liudneja ir liudneja.Uzkankinsit finalae visai.Baisu net daros :(.Ar bent is tu tokiu pastangu ir kankinanciu gydymu naudos bus?:((((

Erika rašė
2012-05-11 07:18
Linuk,linkime tau is visos sirdies pasveikti,Dievas su tavimi ir musu maldos.stiprybes teveliams.

Eva rašė
2012-05-10 21:58
Tikiuosi karštis praeis ir viskas pajudės sveikimo link :)
Aš dar rekomenduočiau paskaityti Valerijaus Sinelnikovo knygą "Pamilk ligą savo" ir Lise Bourbeau knyga " Tavo kūnas sako - pamilk save", kuriose aprašomos ligos ir jų psichosomatinės reikšmės. Ten aiškiai pateikiama, kad su liga kovoti negalima (ką daro šiuolaikinė medicina). Nes žmogui sergant, kūnas praneša, kad žmogus prarado emocinį ir mentalinį balansą ir yra problemų viduje - tad reikia spręsti ir keisti savo mintis, įpročius, įsitikinimus ir pan. Jeigu tai, kas sukėlė ligą (neharmoningi sielai įsitikinimai, mintys, nuostatos, gyvenimo būdas) yra nekeičiami, o tik slopinami padariniai - liga, tai pasveikti ir nepavyksta. žmogus kovodamas su liga, kovoja su pačiu savimi...
nenoriu, kad tai skambėtų kaip moralizavimas, bet gal tai gali būti konkrečiau apčiuopiamas šansas pasveikti. t.y. prisiimant atsakomybę už ligą, o ne laukiant kol gydytojai pagydys (ko jie panašu padaryti jau nelabai gali...)

beje, vaikų ligos dažniausia byloja apie tėvų vidines problemas.

dar kartą sėkmės :)

line rašė
2012-05-10 21:10
Tikekim,kad dievas nenusisuks nuo sito nuostabaus vaikelio.Ir Linelis nugales ta bjauria liga.Sveikatos tau mazuti,o teveliams stiprybes.

MK gyventoja rašė
2012-05-10 18:15
Linkiu jums Neringa stiprybes sioje ziaurioje kovoje del Linuko, tikiuose jus ja nugalesite x

m rašė
2012-05-09 20:02
linkiu linukui laimes ir sveikatos

Linukui ir jo seimai rašė
2012-05-09 18:36
Styprybes jums visiems ir sveikatos!

cucaracha rašė
2012-05-09 16:00
nu jau Liniukas manu kose lapnoja- viskas bus gerai. Neuzilgu gales vezti zaislus ir i Afrika....

Saule rašė
2012-05-09 14:03
Stiprybes seimai!! O labiausiai, aisku, Linukui!!!

... rašė
2012-05-09 13:30
Jis toks nuostabus berniukas, kitaip ir buti negai jis LAIMES!!!

zinoma rašė
2012-05-09 12:06
Linukas laimes,mes to laaaaabai linkim jam,sitam mielam berniukui ir jo visai seimai!!!

genute rašė
2012-05-09 11:14
mes buvom maskvoje .Ten irgi vakcina taikoma .Jie turi kur apgyvendinti lempos irgi taikomos labai malonus personalas

Neringa-Linuko mama rašė
2012-05-09 10:10
Aciu redakcijai,kuri prisideda ir nepalieka musu sioje kovoje.Be galo dekingi visiems,kurie nepaisant visko,vis dar su mumis!Lietuviai juk gali laimeti,kad ir kaip sunku butu!Linukas tai irodys!Aciu visiems,visiems!

Tavo vardas:

Komentaras:

Įvesk kodą iš paveiksliuko:
read me

 
Komentarai skirti vartotojų nuomonei išreikšti ir nebūtinai atitinka svetainės savininkų nuomonę. Už komentarų turinį Anglija.lt svetainės savininkai neatsako. Jei radote įstatymams prieštaraujantį komentarą, prašome pranešti info@anglija.lt.
 
 

Apklausa

Ar gyvenant JK yra tekę kreiptis į Citizens advice bureau?

Taip, kreipiausi – padėjo

Taip, tačiau naudos negavau

Ne

Net nežinau, kas tai yra

Skelbimai

Be registracijos!

Anglija.lt radijas

Anglija.lt pokalbiai

Sprint Ekspress
CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Įmonių katalogas