Forumas • Temos rodymas - Donorystė
Puslapis 12   1, 2    Kitas   
Gydymo įstaigos, gydymas Lietuvoje, NHS ir kitoks blogis :)

Donorystė

2010 01 23 17:55

noriu padiskutuoti apie donoryste,visi zinome,kai esi sveikas tai nieko ir nereikia bet kai ivyksta nelaime ar siaip per televizoriu pamatai kokia istorija kur zmones laukia vieno ar kito organo o ypac mazi vaikuciai,tai man suspaudzia sirdi ir pagalvoju na kodel niekas neaukoja savo mirusio giminaicio organu,juk isgelbetu nors viena zmogu,as asmeniskai pati nezinau ar sutikciau todel noriu padiskutuoti ka jus manot,ar sutiktumet padeti kitiems :?: :!:
kaupai

2010 01 23 18:02

nezinau kaupai, as irgi daznokai apie tai pamastau... Neisivaizduoju kaip elgciausi pati tokiu atveju, taciau visada sveikinu tuos zmones, kurie netekties valanda sugeba dar ir blaiviai mastyti... :oops:

2010 01 23 18:23

na kiek esu girdejusi tai zmones visdar vadovaujasi prietarais,as pamenu dar rusu laikais man sakydavo jei palaidoji zmogu be sirdies ar dar be kokio organo tai jis nenueina i dangu todel nenori aukoti nieko,bet is kitos puses pagalvoji juk zmogui daro skrodima tai ka jie ten palieka,taigi i vidu neilysi,dabar yra madinga issiimti donoro kortele kurioje parasyta,kad tu pats save aukoji po savo mirties,bet esu girdejusi,kad vel kiti galvoja,kad pasirasysi tai butinai ir tau kazkas nutiks ar ligoninej nebekovos uz tavo gyvybe nes zino,kad esi donoras :shock: na esu visko girdejusi todel galvoju reikia isgirsti ka galvoja forumieciai apie tai :roll:
kaupai

2010 01 23 18:55

aš po savo mirties dovanoju kas tik bus tinkama iš vidaus organų, gal kam išgelbės gyvybę ir visi informuoti, kad noriu būt kremuojama :roll:

2010 01 23 21:13

Aš esu kraujo čiulpų donorų registre, pastovi neatlygintina kraujo donorė.. Duočiau jei reiktų šeimos nariams inkstą išlupti.. Bet donorystei nepribrendau.. Ne ne dėl to, kad gaila, ne dėl to, kad religiniai įsitikinimai neleistų, o dėl to, kad tiesiog bijau.. Kaip ten bus mirštant, po mirties, turbūt skausmo.. Su siaubu pagalvoju, kaip mano po velėną gulintį kūną griauš kirminai, vien dėl to noriu būt kremuota, nes tada tikrai iš dulkių į dulkes.. Žinau, kad sako miręs nieko nejauti, žinau kad tada sąmonė jau nesisieja su kūnų, tiesiog kas vyksta tada kai tavo smegenys jau mirę, o kūno gyvastį dar dirbtinai palaiko aparatai.. Žinau, kad argumentai kaip mažo vaiko, o mokslinės žinos užginčytų mano baimes.. Žinau, ateityje gal ir sutiksiu išdovanoti save kitiems, nes duoti yra didžiausia dovana, tačiau noriu tam subręsti...

2010 01 23 21:24

pritariu interim del kirminu, todel vyrui dar pries 12 metu pasakiau kad noriu buti kremuota. Baisiai bijau buti gyva i zeme uzkasta, sakau kai sudegsiu tai sudegsiu....
O del tu prietaru - ju neturiu, bet paprasciausiai skausmo akimirka (netekus artimojo), ar ta akimirka kai reikia priimti sprendima, o zmogus dar gyvas buna, itariu kad vadovaujamasi daugiau emocijomis, jog jei man skaudu, kodel kitam turi buti neskaudu...
nzn, siaip logiskai mastant as irgi sakau kad buciau, taciau kai ateitu apsisprendimo valanda, tai nzn, ar pajegciau priimti toki sprendima.

Taciau uz kremavima pasisakau visom keturiom (Uz ta prasme)

2010 01 25 09:14

kai keiciausi teises is LT i UK, kiek pamenu buvo klausimas del donorystes. tai pazymejau, kad sutinku, kad mano organai butu panaudi kam nors.

kraujo dar niekada nedaviau :(

del palaidojimo, tai nematau jokio skirtumo :)

galit vadinti mane paranojiku, bet man baisiausia, kad del tos donorystes pasaulyje vyksta organu prekyba.

2010 01 25 09:28

o kodėl visi mano, kad daktarai suintersuoti bus atjunginėti šlangutes vien dėl organų.. juk jų reikia ne jiems o pacientams, retas rizikuos savo karjera ar net laisve dėl to.. aišku incidentų gali visur pasitaikyti, bet bent jau Lietuvos mastu prekyba organais be šansų, nesenai rodė per TV laidą, kad žmonės bando parduoti savo organus.. Taigi čia be šansų, nes atitikimo tikimybė labai maža, o ir nėra pogrindinės infrastruktūros tokiom operacijom atlikti.. Aišku UK civillizuotesnė šalis, bet nemanau, kad čia kas nors bus suinteresuotas pavogti jūsų inkstus :)
O šiaip visiem rekomenduočiau užsiregistruoti kraujo čiulpų potencialių donorų registre, procedūra paprasta ir nesunku, kad būsite donoras tikimybė labai maža, tačiau jei jūs esate tas vienintelis kurio kažkas ieško, išgelbėsite gyvybę... Daugiau apie patį reikalą informacijos yra begood svetainėje. Kraujo čiulpų donorystės nereiktų maišyti su įprastine kraujo donoryste :)

2010 01 25 11:31

As turiu donaro kortele. Jai jau man bus taip blogai, kad prie aparatu busiu priojungta tai tegu velniop pasiima tuos organus ir isgelbsti kam nors kitam gyvybe.

Jokiu prietru neturiu, mirties nebijau, dzin ar mane kirminai grauz ar lauze sudegsiu, nes jau kai mirsti tai tau viskas totaliai dzin ;)

Atiduociau visu savo artimuju visus organus kokiu tik reikia, nes mirusiam ju jau tikrai neprireiks ;)

2010 01 25 13:07

is esmes tai donoryste manes nebaugina,bet man baisu kaip ir kaimietis minejo,kad klesti donoru prekyba :roll: nu va ir viskas....iskart primetu jeigu man ar mano artimam zmogui kokia nelaime ir gal gyvybe kabotu ant plauko.galbut koks nors daktariukstis padarys ne viska ka reikia,kad isgelbeti gyvybe,o uz pinigus isgelbes kitam :shock:
Puslapis 12   1, 2    Kitas