Lietuvos jaunimo rinktinė – stipriausia pasaulyje! - Anglija.lt

Lietuvos jaunimo rinktinė – stipriausia pasaulyje!

Pasaulio jaunimo (iki 19 metų) vaikinų krepšinio pirmenybių finale Lietuvos rinktinė 85:67 (18:13, 21:19, 23:15, 23:20) nepaliko vilčių Serbijos krepšininkams ir iškovojo aukso medalius.

Pakeliui į viršūnę mūsiškiai ketvirtfinalyje eliminavo lenkus, pusfinalyje – rusus. Per visą čempionatą Kazio Maksvyčio auklėtiniai pralaimėjo tik du sykius – kroatams ir amerikiečiams.

Triumfo akimirką lietuviams kiek aptemdė latvių organizatorių išdaigos – pasaulio čempionais tapusiems Lietuvos sportininkams ant galvos pabiro serbų vėliavos spalvų balionai.

Organizatoriai pasiteisino pirkę tik vieną balionų komplektą.

Beje, tą pačią dieną, liepos 10-ąją, dar viena Lietuvos sportininkė iškovojo Pasaulio taurės medalį. Londone vykusiose moterų šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės finalo varžybose vienintelė Lietuvos atstovė 27 metų Laura Asadauskaitė pelnė antrą vietą ir sidabro medalį.

L. Asadauskaitė (5284 tšk.), kuri paskutinę jungtinę šaudymo ir kroso rungtį pradėjo tik 11-ta ir nuo lyderės buvo atsilikusi net 35 sekundėmis, vienu metu jau net buvo išsiveržusi į priekį, bet rungties pabaigoje daugiau jėgų buvo išsaugojusi vokietė Lena Schoneborn, kuri ir nugalėjo.

Mūsiškė buvo per plauką nuo olimpinio kelialapio į Londoną, kuris atiteko tik varžybų čempionei L. Schoneborn (5308 taškai), apgynusiai praėjusiais metais iškovotą titulą.

Visgi L. Asadauskaitė dar turės progų užsitikrinti bilietą į Londoną – lietuvė tai galės padaryti mėnesio pabaigoje vyksiančiame Europos čempionate arba pagal reitingą.