„Londono lietuviai“ antrą kartą laimėjo EBL „Founders Cup“ - Anglija.lt

„Londono lietuviai“ antrą kartą laimėjo EBL „Founders Cup“

Praėjusį savaitgalį “Londono lietuvių” (Lithuanians BC) krepšinio komanda klampioje dvikovoje 61:60 nugalėjo titulą gynusius “Kingston Wildcats” krepšininkus ir laimėjo Anglijos Krepšinio Lygos (EBL) “Founders Cup” taurę. Šią EBL taurę “Londono lietuvių” komanda, kurioje žaidžia įvairių BLKL klubų krepšininkai, buvo iškovojusi ir 2008 metais.

Londono “Edmonton Green Leisure Centre” vykusios finalinės rungtynės, kaip ir buvo galima tikėtis, prasidėjo efektingu lietuvių spurtu ir jie nesunkiai įgijo 7-ių taškų persvarą. Tačiau antroje kėlinio pusėje lietuvių žaidimas išsiderino ir jie 1-ą ketvirtį laimėjo vos taško skirtumu.
Antrame ketvirtyje abi komandos žaidė klampiai, žaidėjai klydo, nepataikė iš patogių pozicijų. Tačiau “Kingston Wildcats” krepšininkams geriau sekėsi išnaudoti tas retas galimybes ir jie po dviejų kėlinių pirmavo 3-is taškais.
Trečią kėlinį taip pat laimėjo “Kingston Wildcats” krepšininkai, sukaupę 7-ių taškų pranašumą – 45:38.

Ketvirtame kėlinyje įvykių buvo turbūt daugiau nei pinigų abiejų komandų gerbėjų kišenėse. “Kingston Wildcats” komanda išbarstė ne tik savo taškų kraitį, bet ir dėl gausybės pražangų liko žaisti pradžioje su keturiais, o pabaigoje su trimis žaidėjais.
Iki rungtynių pabaigos likus 18 sekundžių, “ wildcatsas” Paul‘as Chantler‘is baudų metimais galėjo išlyginti rezultatą iki 61:61, bet vieną metimą prametė ir praktiškai palaidojo „katinų“ viltis apginti titulą. Kiti penki žaidėjai, išnaudoję savo pražangų limitą ir negalėdami padėti likusiems, ant atsarginių suolelio beviltiškai laukė rtungtynių finalinio švilpuko, kuris paskelbė „Londono lietuvių“ pergalę rezultatu 61:60.

“Londono lietuvių” (Lithuanians BC) krepšininkams buvo įteikta EBL „Founders Cup“ taurė. Naudingiausiu žaidėju buvo pripažintas lietuvis E.Janulevičius, kuris per rungtynes pelnė 15 taškų ir atkovojo 13 kamuolių.