Kūdikio gimimą Airijoje apkartino medikų abejingumas - Anglija.lt
 

Kūdikio gimimą Airijoje apkartino medikų abejingumas 

Nereta Airijos ligoninėje pagimdžiusi lietuvė giria gydytojus ir dirbantį personalą už rūpestingą priežiūrą ir malonų aptarnavimą. Deja, patenkinti ne visi – ketvirtus metus Smaragdo saloje gyvenanti Lijana Popovaitė, gailisi dėl savo pasirinkimo gimdyti Dublino ligoninėje „Rotunda“.

Į Lietuvos gydytojos rekomendacijas nereagavo

33–ejų Lijana Popovaitė, gyvenanti netoli Dublino, sužinojusi, kad laukiasi kūdikio, svarstė, kokioje ligoninėje gimdyti. Pažįstama lietuvė kirpėja, taip pat besilaukianti kūdikio, užsiminė, kad ruošiasi gimdyti Dublino ligoninėje „Rotunda“. Moteris susigundė draugės patarimu, nes ji pasakojo, kad daugelis jos pažįstamų gimdė toje ligoninėje ir buvo labai patenkintos medikų priežiūra bei paslaugumu.

„Užsiregistravusi „Rotunda“ ligoninėje, paštu gavau pranešimą, kad pirmoji apžiūra paskirta tik po trijų mėnesių. Tad pirmą kartą ligoninės gydytojui pasirodžiau būdama penkis mėnesius nėščia. Pasirodė keista, kad pirmoji apžiūra taip vėlai, bet gal čia Airijoje tokia tvarka“, - svarsto pašnekovė.

Moteris gydytojui užsiminusi, kad norėtų gimdyti Cezario pjūvio pagalba kaip ir pirmagimį, sulaukė pašaipios replikos, jog teks gimdyti pačiai. „Vasarą, viešėdama Lietuvoje, pasitikrinau pas savo gydytoją Šiauliuose. Ji parašė laišką, rekomenduojantį gimdyti Cezario pjūvio pagalba. Pamenu, jog gydytojai sakiau, kad tą laišką teks išversti į anglų kalbą, bet ji patikino, kad to daryti visai nereikia, juk visame pasaulyje gydytojai moka lotynų kalbą, tad rekomendacija buvo parašyta šia kalba“, - prisimena L.Popovaitė. Moteris tvirtina, kad vėliau parodžius šį laišką ne vienam „Rotunda“ ligoninės gydytojui, jie net nesuprato, kas ten parašyta.

Pašnekovė prisiminė, jog sužinojus kūdikio lytį, jai buvo paduota visai kito vaiko nuotrauka su aprašymu.

Kitaip nei Lietuvoje

Spalio 19 dienos naktį moteris, pajutusi skausmus, pažadino namiškius: gyvenimo draugą Gintą Smilgį bei tame pačiame name gyvenančią draugę Ina Tvarijonienę, kuri yra būsima vaikelio krikšto mama, ir visi išvažiavo į ligoninę. „Ina laisvai kalba angliškai, todėl dažnai paprašau jos pagalbos vertėjaujant. Ir šį kartą į ligoninę važiavome kartu su vyru ir ja. Atvažiavus į ligoninę buvau prijungta prie aparatų, kurie tikrino vaikelio pulsą“, - prisimena moteris.

L.Popovaitė pasakoja, jog gydytojams pranešusi, kad gimda atsidarinėja ir reikia ruoštis gimdymui, draugė Ina kartu su moters sūneliu Nojumi išvažiavo namo, o vyras pasiliko ligoninėje. Moteris, dar pakankamai gerai besijaučianti, pati nuėjo į operacinę – tada L.Popovaitė dar nežinojo, kas jos laukia.

„Iš pradžių labai patiko ligoninės tvarka, personalo paslaugumas ir priežiūra“, - sako antro kūdikio susilaukusi mama. Nėščiai moteriai buvo pranešta, kad gimda kol kas atsidariusi tik 4 centimetrus, todėl operacinėje gulėti neverta. L.Popovaitei teko persikelti į bendrąją palatą, kur buvo dar kelios moterys, laukiančios gimdymo.

„Labai nustebau, kad vienoje palatoje buvome 6 moterys. Visos šaukėme, dejavome iš skausmo. Kai pirmąjį vaiką gimdžiau Lietuvoje, viskas buvo kitaip – turėjau atskirą palatą, kurioje dejavau sau viena ir kitų negirdėjau. Kitų moterų šaukimas dar labiau išveda iš pusiausvyros“, - nuostabos neslėpdama pasakoja moteris. Pašnekovė įsitikinusi, kad teigiamas psichologinis nusiteikimas gimdymui labai svarbus. „Negana to, kad turėjau ištverti didžiulius skausmus, teko klausytis kitų nėščiųjų verkimą ir kančias. Tai mane iškart nuteikė neigiamai“, - atvirauja moteris.

Nepatyrusi seselė tikrino, kiek atsidariusi gimda

L.Popovaitės teigimu, ji neturėjo vieno gydytojo, kuris ja rūpintųsi, nes kiekvieną kartą prieidavo vis kitas gydytojas. Seselių pamainos keitėsi kas kelias valandas, taip pat dirbo ir studentės, kurios atliko praktiką.

„Prie manęs priėjo seselė studentė, kuri nemoka patikrinti, kiek yra atsidariusi gimda. Tai supratau, kai tą vadinamą patikrą ji atliko labai skausmingai. Prieš tai kita seselė tikrino ir nebuvo nemalonu. Kai tai studentei pasakiau, kad man skauda, ji tik lenkiškai atsakė, kad nieko tokio“, - pasakoja prieš kelias dienas vaikelio susilaukusi moteris.

Sąrėmiai vis stiprėjo, nėščiai moteriai juos ištverti darėsi vis sunkiau, todėl nuėjusi pas seseles paprašė nuskausminamųjų vaistų. Pašnekovė pasakoja, kad jai buvo išvardyti vaistų pavadinimai ir leista išsirinkti pačiai. „Aš juk ne medikas, nežinau, kokie vaistai man padės“, - piktinasi moteris. - Išgėrus nuskausminamųjų, šiek tiek palengvėjo, bet neilgam. Kai pasakiau, kad išprotėsiu iš skausmo, man davė balioną, pro kurį kvėpuojant šiek tiek apsvaigsti, todėl ir skausmas ne toks stiprus“, - prisimena pašnekovė.

Operacinėje nėra laisvų vietų

Gimdai atsidarius 6 centimetrus, seselė pranešė, kad netrukus susisieks su gydytojais operacinėje ir jau teks važiuoti gimdyti. Deja, po pusvalandžio atėjusi ta pati seselė pasakė, kad gydytojai šiuo metu negali priimti gimdymo, nes operacinėje nėra laisvų vietų. „Iš pradžių net nesupratau, kaip taip gali būti. Puoliau į paniką, galvoje ėmė suktis kvailos mintys. Pagalvojau, kad močiutė ant šieno viena pagimdė, tai ir aš čia palatoje pagimdysiu“, - bepasakodama moteris susigraudina.

Šiek tiek vėliau atėjusi seselė pasakė, kad į koją suleis nuskausminamųjų. Moteris prisipažįsta, kad neturėdama jėgų nepasiteiravo, kokie tai vaistai. Deja, skausmas nesumažėjo. Po kelių valandų nėščią moterį seselė nuvežė į operacinę, kur teko ilgai laukti gimdymo pradžios.

„Vėl patikrinus, kiek atsidarė gimda, paaiškėjo, kad per kelias valandas ji daugiau neatsidarė - kaip buvo 6 centimetrai, taip ir liko. Tada man dingtelėjo mintis, kad suleisti vaistai į koją visai nebuvo nuskausminamieji, o stabdantys gimdos atsidarymą. Visa laimė, kad dar nebuvo nubėgę vandenys, kitaip vaikelis būtų galėjęs ir uždusti. Pikta, kad niekas neperspėjo, kokie vaistai man buvo suleisti“, - piktinasi L.Popovaitė.

Paaiškėjus, kad gimda daugiau neatsidarė, seselė pasiūlė suleisti kitų vaistų, skatinančių gimdos atsidarymą, tiesa, pašnekovės teigimu, seselė pridūrė, kad medikamentai gali ir nepadėti. Kita išeitis – Cezario pjūvis. „Pasirinkau Cezario pjūvį. Beje, atėjusi gydytoja pasiteiravo, dėl kokios priežasties buvo atlikta tokia pati operacija pirmojo gimdymo metu. Mano nuomone, gydytojas, ateidamas pas gimdyvę, turėtų pasidomėti jos nėštumo istorija“, - garsiai galvoja dviejų sūnų mama.

Jeigu nepatinka, važiuokite į Lietuvą

Prieš operaciją atėjęs anesteziologas suleido vaistų, kad pacientė nejaustų apatinės kūno dalies, deja, specialistas nepataikė į tinkamą vietą, todėl procedūrą teko kartoti. „Galvojau išprotėsiu, verkiau pasikūkčiodama. O dirbantis personalas į mane žiūrėjo su šypsena ir klausė, ko aš verkiu“, - sunkias akimirkas prisimena ponia Lijana. Kulminacija moteris vadina vienos seselės ispanės duotą pastabą: „Viena seselė mums tiesiai šviesiai pasakė, kad jeigu kas nors mums čia nepatinka, kartu su vyru galime sėsti į automobilį ir gimdyti važiuoti į Lietuvą“.

Po gimdymo kančios nesibaigė

Pagimdžiusios moterys taip pat guli vienoje didelėje patalpoje, pasislėpti nuo kitų galima tik užuolaida. Pašnekovė pasakoja, kad vieną vakarą pas šalia gulinčią ispanę atėjo lankytojai, kurie be galo garsiai kalbėjo, juokavo, per televizorių žiūrėjo futbolo rungtynes. „Naktį miegoti buvo neįmanoma - nuolatinis triukšmas, šviesos dega. Šalia gulinti filipinietė buvo įsitikinusi, kad vaiką maitinti galima tik krūtimi, bėda yra ta, kad tik pagimdžiusi moteris neturi daug pieno, ir jis nėra toks sotus, todėl kūdikį reikia pamaitinti papildomai. Visoms moterims teko visą naktį kankintis girdint jos vaikelio verkimą, be to, ir mūsų mažyliai, girdėdami triukšmą, pradėjo verkti“, - moteris dalijasi prisiminimais apie sunkią naktį.

Kitą dieną atėjusi valytoja, pašnekovės teigimu, ėmė valyti dulkes, kurios krito tiesiai ant moters sūnaus vardu Kajus. „Tik gimusiam vaikui dulkės gali sukelti kokią nors infekciją. Manau, kad palatą valiusi darbuotoja galėjo perspėti ir paprašyti, jog patraukčiau vaikelį. Negana to, man susiruošus papietauti, valytoja atėjo siurbliuoti. Tada jau paprašiau išeiti ir palaukti, kol pavalgysiu“, - kalba lietuvė.

Skubėjo iš ligoninės

L.Popovaitė norėjo kuo greičiau išeiti iš ligoninės. Gydytojai apžiūrėjus kūdikį ir mamą, buvo leista važiuoti namo. Atsisveikindama su palatos kaimynėmis moteris paėmė šalia gulėjusios juodaodės gimdyvės ranką. L.Popovaitės teigimu, jos palatos draugė karščiavo. Paklausus, ar ji apie tai pranešė gydytojams, moteris patvirtino, kad tai padarė prieš valandą laiko. Deja, gydytojai Cezario operaciją atliktai moteriai vaistų nuo karščiavimo atnešti neskubėjo.

„Išeidama iš ligoninės paprašiau savo ir kūdikio bylų, deja, jų man niekas nedavė. Norint gauti visą gimdymo istoriją, reikia rašyti skundą ir tik tada gal bus įmanoma gauti tai, ko noriu. Viską apibendrinant galiu pasakyti, kad mane nuvylė ligoninės „Rotunda“ neprofesionalus ir nemandagus personalas bei organizuotumo trūkumas. Šią ligoninę ketinu paduoti į teismą, nesvarbu, kiek tai man kainuos“, - nukerta L.Popovaitė.

Ne vien skundai „Rotunda“ ligoninei

Evaldas Miknius ir jo žmona Jurga prieš 10 dienų toje pačioje ligoninėje susilaukė kūdikio. Vyras pasakoja, kad ligoninę rekomendavo šeimos gydytojas. „Mes esame patenkinti šios ligoninės tvarka, gydytojų bei seselių darbu. Turiu pabrėžti, kad viena sesutė buvo per visą gimdymą - ji dirbo viršvalandžius“, - pasakoja neseniai tėveliu tapęs vyras.

Jauna šeima neatmeta galimybės, kad toje pačioje ligoninėje, kurioje jie sulaukė profesionalaus aptarnavimo, kiti žmonės gali būti nusivylę. „Priklauso pas kokį žmogų papulsi. Tas pats galioja ir Lietuvoje, ir čia Airijoje. Be to, į situaciją reikia žvelgti realiai, gimdymų skaičius visoje Airijoje labai didelis, o dirbančio personalo dažnai trūksta. Vieni mūsų draugai vaikelio susilaukę šioje ligoninėje, skundėsi prastu aptarnavimu, o mums tiesiog pasisekė“, - džiaugiasi E.Miknius

Nereta Airijos ligoninėje pagimdžiusi lietuvė giria gydytojus ir dirbantį personalą už rūpestingą priežiūrą ir malonų aptarnavimą. Deja, patenkinti ne visi – ketvirtus metus Smaragdo saloje gyvenanti Lijana Popovaitė, gailisi dėl savo pasirinkimo gimdyti Dublino ligoninėje „Rotunda“.

Į Lietuvos gydytojos rekomendacijas nereagavo

33–ejų Lijana Popovaitė, gyvenanti netoli Dublino, sužinojusi, kad laukiasi kūdikio, svarstė, kokioje ligoninėje gimdyti. Pažįstama lietuvė kirpėja, taip pat besilaukianti kūdikio, užsiminė, kad ruošiasi gimdyti Dublino ligoninėje „Rotunda“. Moteris susigundė draugės patarimu, nes ji pasakojo, kad daugelis jos pažįstamų gimdė toje ligoninėje ir buvo labai patenkintos medikų priežiūra bei paslaugumu.

„Užsiregistravusi „Rotunda“ ligoninėje, paštu gavau pranešimą, kad pirmoji apžiūra paskirta tik po trijų mėnesių. Tad pirmą kartą ligoninės gydytojui pasirodžiau būdama penkis mėnesius nėščia. Pasirodė keista, kad pirmoji apžiūra taip vėlai, bet gal čia Airijoje tokia tvarka“, - svarsto pašnekovė.

Moteris gydytojui užsiminusi, kad norėtų gimdyti Cezario pjūvio pagalba kaip ir pirmagimį, sulaukė pašaipios replikos, jog teks gimdyti pačiai. „Vasarą, viešėdama Lietuvoje, pasitikrinau pas savo gydytoją Šiauliuose. Ji parašė laišką, rekomenduojantį gimdyti Cezario pjūvio pagalba. Pamenu, jog gydytojai sakiau, kad tą laišką teks išversti į anglų kalbą, bet ji patikino, kad to daryti visai nereikia, juk visame pasaulyje gydytojai moka lotynų kalbą, tad rekomendacija buvo parašyta šia kalba“, - prisimena L.Popovaitė. Moteris tvirtina, kad vėliau parodžius šį laišką ne vienam „Rotunda“ ligoninės gydytojui, jie net nesuprato, kas ten parašyta.

Pašnekovė prisiminė, jog sužinojus kūdikio lytį, jai buvo paduota visai kito vaiko nuotrauka su aprašymu.

Kitaip nei Lietuvoje

Spalio 19 dienos naktį moteris, pajutusi skausmus, pažadino namiškius: gyvenimo draugą Gintą Smilgį bei tame pačiame name gyvenančią draugę Ina Tvarijonienę, kuri yra būsima vaikelio krikšto mama, ir visi išvažiavo į ligoninę. „Ina laisvai kalba angliškai, todėl dažnai paprašau jos pagalbos vertėjaujant. Ir šį kartą į ligoninę važiavome kartu su vyru ir ja. Atvažiavus į ligoninę buvau prijungta prie aparatų, kurie tikrino vaikelio pulsą“, - prisimena moteris.

L.Popovaitė pasakoja, jog gydytojams pranešusi, kad gimda atsidarinėja ir reikia ruoštis gimdymui, draugė Ina kartu su moters sūneliu Nojumi išvažiavo namo, o vyras pasiliko ligoninėje. Moteris, dar pakankamai gerai besijaučianti, pati nuėjo į operacinę – tada L.Popovaitė dar nežinojo, kas jos laukia.

„Iš pradžių labai patiko ligoninės tvarka, personalo paslaugumas ir priežiūra“, - sako antro kūdikio susilaukusi mama. Nėščiai moteriai buvo pranešta, kad gimda kol kas atsidariusi tik 4 centimetrus, todėl operacinėje gulėti neverta. L.Popovaitei teko persikelti į bendrąją palatą, kur buvo dar kelios moterys, laukiančios gimdymo.

„Labai nustebau, kad vienoje palatoje buvome 6 moterys. Visos šaukėme, dejavome iš skausmo. Kai pirmąjį vaiką gimdžiau Lietuvoje, viskas buvo kitaip – turėjau atskirą palatą, kurioje dejavau sau viena ir kitų negirdėjau. Kitų moterų šaukimas dar labiau išveda iš pusiausvyros“, - nuostabos neslėpdama pasakoja moteris. Pašnekovė įsitikinusi, kad teigiamas psichologinis nusiteikimas gimdymui labai svarbus. „Negana to, kad turėjau ištverti didžiulius skausmus, teko klausytis kitų nėščiųjų verkimą ir kančias. Tai mane iškart nuteikė neigiamai“, - atvirauja moteris.

Nepatyrusi seselė tikrino, kiek atsidariusi gimda

L.Popovaitės teigimu, ji neturėjo vieno gydytojo, kuris ja rūpintųsi, nes kiekvieną kartą prieidavo vis kitas gydytojas. Seselių pamainos keitėsi kas kelias valandas, taip pat dirbo ir studentės, kurios atliko praktiką.

„Prie manęs priėjo seselė studentė, kuri nemoka patikrinti, kiek yra atsidariusi gimda. Tai supratau, kai tą vadinamą patikrą ji atliko labai skausmingai. Prieš tai kita seselė tikrino ir nebuvo nemalonu. Kai tai studentei pasakiau, kad man skauda, ji tik lenkiškai atsakė, kad nieko tokio“, - pasakoja prieš kelias dienas vaikelio susilaukusi moteris.

Sąrėmiai vis stiprėjo, nėščiai moteriai juos ištverti darėsi vis sunkiau, todėl nuėjusi pas seseles paprašė nuskausminamųjų vaistų. Pašnekovė pasakoja, kad jai buvo išvardyti vaistų pavadinimai ir leista išsirinkti pačiai. „Aš juk ne medikas, nežinau, kokie vaistai man padės“, - piktinasi moteris. - Išgėrus nuskausminamųjų, šiek tiek palengvėjo, bet neilgam. Kai pasakiau, kad išprotėsiu iš skausmo, man davė balioną, pro kurį kvėpuojant šiek tiek apsvaigsti, todėl ir skausmas ne toks stiprus“, - prisimena pašnekovė.

Operacinėje nėra laisvų vietų

Gimdai atsidarius 6 centimetrus, seselė pranešė, kad netrukus susisieks su gydytojais operacinėje ir jau teks važiuoti gimdyti. Deja, po pusvalandžio atėjusi ta pati seselė pasakė, kad gydytojai šiuo metu negali priimti gimdymo, nes operacinėje nėra laisvų vietų. „Iš pradžių net nesupratau, kaip taip gali būti. Puoliau į paniką, galvoje ėmė suktis kvailos mintys. Pagalvojau, kad močiutė ant šieno viena pagimdė, tai ir aš čia palatoje pagimdysiu“, - bepasakodama moteris susigraudina.

Šiek tiek vėliau atėjusi seselė pasakė, kad į koją suleis nuskausminamųjų. Moteris prisipažįsta, kad neturėdama jėgų nepasiteiravo, kokie tai vaistai. Deja, skausmas nesumažėjo. Po kelių valandų nėščią moterį seselė nuvežė į operacinę, kur teko ilgai laukti gimdymo pradžios.

„Vėl patikrinus, kiek atsidarė gimda, paaiškėjo, kad per kelias valandas ji daugiau neatsidarė - kaip buvo 6 centimetrai, taip ir liko. Tada man dingtelėjo mintis, kad suleisti vaistai į koją visai nebuvo nuskausminamieji, o stabdantys gimdos atsidarymą. Visa laimė, kad dar nebuvo nubėgę vandenys, kitaip vaikelis būtų galėjęs ir uždusti. Pikta, kad niekas neperspėjo, kokie vaistai man buvo suleisti“, - piktinasi L.Popovaitė.

Paaiškėjus, kad gimda daugiau neatsidarė, seselė pasiūlė suleisti kitų vaistų, skatinančių gimdos atsidarymą, tiesa, pašnekovės teigimu, seselė pridūrė, kad medikamentai gali ir nepadėti. Kita išeitis – Cezario pjūvis. „Pasirinkau Cezario pjūvį. Beje, atėjusi gydytoja pasiteiravo, dėl kokios priežasties buvo atlikta tokia pati operacija pirmojo gimdymo metu. Mano nuomone, gydytojas, ateidamas pas gimdyvę, turėtų pasidomėti jos nėštumo istorija“, - garsiai galvoja dviejų sūnų mama.

Jeigu nepatinka, važiuokite į Lietuvą

Prieš operaciją atėjęs anesteziologas suleido vaistų, kad pacientė nejaustų apatinės kūno dalies, deja, specialistas nepataikė į tinkamą vietą, todėl procedūrą teko kartoti. „Galvojau išprotėsiu, verkiau pasikūkčiodama. O dirbantis personalas į mane žiūrėjo su šypsena ir klausė, ko aš verkiu“, - sunkias akimirkas prisimena ponia Lijana. Kulminacija moteris vadina vienos seselės ispanės duotą pastabą: „Viena seselė mums tiesiai šviesiai pasakė, kad jeigu kas nors mums čia nepatinka, kartu su vyru galime sėsti į automobilį ir gimdyti važiuoti į Lietuvą“.

Po gimdymo kančios nesibaigė

Pagimdžiusios moterys taip pat guli vienoje didelėje patalpoje, pasislėpti nuo kitų galima tik užuolaida. Pašnekovė pasakoja, kad vieną vakarą pas šalia gulinčią ispanę atėjo lankytojai, kurie be galo garsiai kalbėjo, juokavo, per televizorių žiūrėjo futbolo rungtynes. „Naktį miegoti buvo neįmanoma - nuolatinis triukšmas, šviesos dega. Šalia gulinti filipinietė buvo įsitikinusi, kad vaiką maitinti galima tik krūtimi, bėda yra ta, kad tik pagimdžiusi moteris neturi daug pieno, ir jis nėra toks sotus, todėl kūdikį reikia pamaitinti papildomai. Visoms moterims teko visą naktį kankintis girdint jos vaikelio verkimą, be to, ir mūsų mažyliai, girdėdami triukšmą, pradėjo verkti“, - moteris dalijasi prisiminimais apie sunkią naktį.

Kitą dieną atėjusi valytoja, pašnekovės teigimu, ėmė valyti dulkes, kurios krito tiesiai ant moters sūnaus vardu Kajus. „Tik gimusiam vaikui dulkės gali sukelti kokią nors infekciją. Manau, kad palatą valiusi darbuotoja galėjo perspėti ir paprašyti, jog patraukčiau vaikelį. Negana to, man susiruošus papietauti, valytoja atėjo siurbliuoti. Tada jau paprašiau išeiti ir palaukti, kol pavalgysiu“, - kalba lietuvė.

Skubėjo iš ligoninės

L.Popovaitė norėjo kuo greičiau išeiti iš ligoninės. Gydytojai apžiūrėjus kūdikį ir mamą, buvo leista važiuoti namo. Atsisveikindama su palatos kaimynėmis moteris paėmė šalia gulėjusios juodaodės gimdyvės ranką. L.Popovaitės teigimu, jos palatos draugė karščiavo. Paklausus, ar ji apie tai pranešė gydytojams, moteris patvirtino, kad tai padarė prieš valandą laiko. Deja, gydytojai Cezario operaciją atliktai moteriai vaistų nuo karščiavimo atnešti neskubėjo.

„Išeidama iš ligoninės paprašiau savo ir kūdikio bylų, deja, jų man niekas nedavė. Norint gauti visą gimdymo istoriją, reikia rašyti skundą ir tik tada gal bus įmanoma gauti tai, ko noriu. Viską apibendrinant galiu pasakyti, kad mane nuvylė ligoninės „Rotunda“ neprofesionalus ir nemandagus personalas bei organizuotumo trūkumas. Šią ligoninę ketinu paduoti į teismą, nesvarbu, kiek tai man kainuos“, - nukerta L.Popovaitė.

Ne vien skundai „Rotunda“ ligoninei

Evaldas Miknius ir jo žmona Jurga prieš 10 dienų toje pačioje ligoninėje susilaukė kūdikio. Vyras pasakoja, kad ligoninę rekomendavo šeimos gydytojas. „Mes esame patenkinti šios ligoninės tvarka, gydytojų bei seselių darbu. Turiu pabrėžti, kad viena sesutė buvo per visą gimdymą - ji dirbo viršvalandžius“, - pasakoja neseniai tėveliu tapęs vyras.

Jauna šeima neatmeta galimybės, kad toje pačioje ligoninėje, kurioje jie sulaukė profesionalaus aptarnavimo, kiti žmonės gali būti nusivylę. „Priklauso pas kokį žmogų papulsi. Tas pats galioja ir Lietuvoje, ir čia Airijoje. Be to, į situaciją reikia žvelgti realiai, gimdymų skaičius visoje Airijoje labai didelis, o dirbančio personalo dažnai trūksta. Vieni mūsų draugai vaikelio susilaukę šioje ligoninėje, skundėsi prastu aptarnavimu, o mums tiesiog pasisekė“, - džiaugiasi E.Miknius

 (Komentarų: 36)

Susiję straipsniai:

Susiję straipsniai: