Lietuvis stato paminklą emigrantams  

Prie pat Alytaus įsikūrusiame Alytaus kaime kyla paminklas emigrantams. Jo sumanytojas – alytiškis pensininkas Vaclovas Jankauskas, sodo sklype įsteigęs akmenų muziejų.

Nuo akmenų ir paminklų gausos 18 arų teritorijoje jau tapę ankšta. Čia iškilę paminklai Afganistane tarnavusiems Lietuvos kariams, žuvusiems už Lietuvos laisvę atminti, nekaltai karo ir pokario metais nužudytoms aukoms atminti. Neseniai klebonas pašventino paminklą žydų gelbėtojams. Paminklus kala kalvis Kęstutis Lukštas, o idėjas kuria ir akmenis renka pats V. Jankauskas.

„Daug išvykusių, daugiausia dėl geresnių materialinių sąlygų. Kaimai nyksta, namai griūva, kyla tik emigrantų namai – tų, kurie pinigus uždirba ir čia atveža. Kiti neturi pinigų stogui uždengti ar langui pakeisti. Vaizdas liūdnokas. Toks laikmetis, pereinamasis laikotarpis, tačiau ir po karo buvo sunku. Nėra gamybos, darbo, nėra perkamosios galios, štai ir viskas“, – žurnalistus priėmęs savo sodyboje, pasakoja 66 m. V. Jankauskas. Jo aiškinimu, dėl vietos trūkumo paminklas emigrantams jau bus paskutinis.

Jame bus įkomponuoti gediminaičių stulpai, taip pat sulipdyti iš įvairių pasaulio šalių emigrantų suvežti akmenukai. Ant paminklo numatoma užrašyti tokį tekstą: „Kuriame krašte beįsikurtumėte, gerbkite tą kraštą ir tebemylėkite gimtąjį“.  Skaityti toliau...

 (Komentarų: 0)

Naudinga informacija