Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse JK lietuviai pelnė antrą vietą pagal medalių skaičių - Anglija.lt

Paskutinę renginio dieną, be sporto rungčių ir trečiųjų apdovanojimų, vyko Pasaulio lietuvių sporto forumas ir iškilminga žaidynių uždarymo ceremonija su Justino Lapatinsko koncertu.

Varžybų dalyviai teigė, kad šiemet kartelė iškelta labai aukštai ir akcentavo, jog būsimų žaidynių šeimininkė Palanga turės pasistengti ją išlaikyti.

Iš viso žaidynėse dalyvavo 2314 dalyvių iš 26 šalių. Daugiausiai dalyvių atvyko iš Jungtinės Karalystės (329 sportininkų) ir Jungtinių Amerikos Valstijų (238).

Populiariausiu žaidynių sportu, kaip įprasta lietuvių tarpe, tapo krepšinis, kuriame dalyvavo 482 žaidėjai.

Ketverias dienas vykusio renginio metu sportininkams iš viso išdalinta net 323 medalių komplektai. 597 medalius iškovojo Lietuvos sportininkai, o antroje ir trečioje tituluočiausių vietose – 51 medalį laimėję Jungtinės Karalystės lietuviai bei 23 iškovoję Jungtinių Amerikos Valstijų sportininkai.

Pasaulio lietuvių sporto žaidynės stebino ne tik sportų ir dalyvių įvairove, bet ir sportininkų amžiumi – renginyje dalyvavo ir jauni, ir seni. Septynerių metų Jürgen iš Estijos, dalyvavusi šiaurietiškame ėjime, tapo jauniausia dalyve, tuo metu 87-erių metų Stanislovas iš Klausučių, žaidęs stalo tenisą – seniausiu.