„Žalgiris“ ištrenkė Poznanės lenkų „ponus“ iš Europos futbolo - Anglija.lt

„Žalgiris“ ištrenkė Poznanės lenkų „ponus“ iš Europos futbolo

UEFA Europos lygos turnyro trečio atrankos etapo atsakomas rungtynes ketvirtadienį Lenkijoje Vilniaus miesto futbolo draugijos (VMFD) klubas „Žalgiris“ žaidė su Poznanės „Lech“ komanda ir pralamėjo varžovams 1:2 (1:0). Prieš savaitę Lietuvos sostinėje vykusį pirmą abiejų ekipų susitikimą minimaliu skirtumu 1:0 laimėjo žalgiriečiai, todėl jie dėka įvarčio svečiuose pateko į kitą varžybų turą.

Vienintelį įvartį Poznanėje 29-ą minutę pelnė Rytis Leliūga.

Žalgiris pirmavo iki pat 87-os minutės, kol susigrūdime prie mūsiškių vartų Lukaszas Teodorczykas nukreipė kamuolį į tinklą ir išlygino santykį (1:1). Netrukus vilniečiams ėmė degti padai, kai 89-ą minutę gynėjas Luka Peričius įsimušė įvartį į savo vartus (1:2). Laimė, „Žalgiriui“ pavyko išsilaikyti per likusias 4 minutes, nors paskutinėmis dvikovos akimirkomis Andrius Velička susistumdė su Lech ekipos treneriu Mariuszu Rumaku ir gavo raudona kortelę.

Lenkai Poznanės stadione buvo iškėlę lietuvius įžeidžiantį plakatą: „Lietuvių chamai, klaupkitės prieš lenkų ponus!“.

Pirmuose dviejuose Europos lygos turnyro ratuose vilniečiai eliminavo St. Patrick's „Athletics“ klubą iš Airijos (2:2 namuose ir 2:1 išvykoje) bei armėnų „Pyunik“ ekipą (2:0 ir 1:1). „Lech“ futbolininkai, kurie į varžybas įsitraukė tik nuo antro atrankos etapo prieš tai įveikė Espo Honka klubą (Suomija) 3:1 ir 2:1.

Pirmas trejas Lenkijos čempionato rungtynes Poznanės futbolininkai sužaidė tik lygiosiomis ir „Ekstraklasa“ turnyro lentelėje dabar užima tik 10-ą vietą (įvarčiai - 2:2), o tuo metu žalgiriečiai yra vienvaldžiai Lietuvos A lygos lyderiai.

Ketvirto atrankos etapo porų burtai bus traukiami jau šį penktadienį (rugpjūčio 9 d.) 13.00 val. Lietuvos laiku. Čia „Žalgiris“ sužinos savo kitą varžovą.