M. Mizgaitis laimėjo Pekino žaidynių bronzos medalį! - Anglija.lt

M. Mizgaitis laimėjo Pekino žaidynių bronzos medalį!

Mindaugas Mizgaitis tapo pirmuoju lietuviu, iškovojusiu medalį Pekino vasaros olimpinėse žaidynėse. Graikų-romėnų imtynių turnyro svorio kategorijoje iki 120 kg M. Mizgaitis laimėjo bronzos medalį. Dvikovoje dėl bronzos lietuvis 3:1 įveikė prancūzą Yannicką Szczepaniaką. Sėkmingai pradėjęs varžybas M. Mizgaitis suklupo ketvirtfinalyje, tačiau gavo galimybę kovoti paguodos turnyre. Čia jis įveikė du varžovus ir iškovojo bronzos medalį.

Šis apdovanojimas yra pirmasis imtynininkų olimpinis medalis Lietuvos istorijoje.

Varžybų aštuntfinalyje M. Mizgaitis be didesnio vargo 5:0 susitvarkė su turku Riza Kayaalpu, ketvirtfinalyje 1:5 nusileido olimpinio čempiono titulą gynusiam Chasanui Barojevui iš Rusijos. Šiam patekus į finalą, lietuvis gavo galimybę kovoti paguodos turnyre.

Čia M. Mizgaitis 4:3 nugalėjo Masoudą Hashemą Zadehu iš Irano, o lemiamoje dvikovoje 3:1 įveikė Y. Szczepaniaką.

Šioje svorio kategorijoje antrasis bronzos medalis atiteko Armėnijos atstovui Jurijui Patrikejevui. Olimpiniu čempionu tapo pasaulio pirmenybių nugalėtojas kubietis Mijainas Lopezas. Jis lemiamoje dvikovoje įveikė rusą Ch. Barojevą.

Nepasisekė planetos vicečempionui Mindaugui Ežerskiui (iki 96 kg), kuris antrajame paguodos turnyro rate 4:5 nusileido Azijos vicečempionui kazachui Assetui Mambetovui ir liko penktas.

Pirmoje kovoje M. Ežerskis po atkaklios kovos 3:1 (taškai 3:4) palaužė pasaulio pirmenybių bronzos medalininko Ghasemo Rezaei iš Irano pasipriešinimą, aštuntfinalyje 7:4 nugalėjo Atėnų olimpiados bonzos medalio laimėtoją bei 2002 metų planetos čempioną turką Mehmetą Ozalą, o ketvirtfinalyje 0:9 pralaimėjo šių metų Europos čempionui Aslanbekui Chuštovui iš Rusijos.